Gå til innhold
Hundesonen.no

Kiwi er med i Alpha Dog's fotokonkurranse


Taz
 Share

Recommended Posts

  • Svar 106
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi vant vi vant vi vant! *lykkelig* Og så må jeg jo si TUSEN TAKK til alle soniser som har hjulpet så utrolig mye med å stemme og få andre til å stemme. Dere soniser er utrolige. :wub:

Samme her, dette er superspennende! Drit i lano,leverpostei kidsa- this is the shit!

:lol:

Iiih, gratulerer såååå mye! Jeg elsker når andre vinner slike fantastiske ting! Ett års forbruk av fôr er jo intet annet enn genialt! :D

Første gang jeg vinner noe så dette var utrolig gøy! :D

Grattis!

Vet du om du får et visst antall sekker, eller "bare" det du faktisk bruker på Kiwi på et år?

Takk. :D

Aner faktisk ikke, syns det har vært lite information fra Alpha dog sin side, det står maks 13.5 kg i mnd.

Ikke noe mer enn det.

Har enda ikke hørt noe fra Alpha dog heller.

Men sånn sett er det billigere for de å gi meg en 13.5 kg sekk enn å gi meg masse småsekker som tilsvarer det Kiwi skal ha i mnd.

(Du som kan så mye om sånt, hva syns du egentlig om fôret?)

Gratulerer så mye med seieren til et herlig bilde!

Tuusen takk! :D:ahappy:

Gratulerer så mye :)

Takk takk! :jump:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg liker TOTW jeg! Bare vær litt obs, ikke gi high prarie og *svarte husker ikke i farta* til Kiwi før hun er minst ett år, pga høyt kalsiuminnhold. Det er balansert på fosforet, men med tanke på hennes benhistorie ville jeg ikke gjort det. Bare se på sekkene, det er to varianter det gjelder, de har 2.1 % kalsium.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg liker TOTW jeg! Bare vær litt obs, ikke gi high prarie og *svarte husker ikke i farta* til Kiwi før hun er minst ett år, pga høyt kalsiuminnhold. Det er balansert på fosforet, men med tanke på hennes benhistorie ville jeg ikke gjort det. Bare se på sekkene, det er to varianter det gjelder, de har 2.1 % kalsium.

*Puste lettet ut*

Jeg har alltid likt det fôret, men mine kunnskaper ang tørrfôr er ikke så veldig imponerende. :P

Null korn vet jeg at jeg vil ha hvertfall, det er en begynnelse. :lol:

Det var noen som skrev til meg på FB at de ble skeptisk til fôret pga frukt og grønnsaker og at de ikke likte at de hadde samme type fôr til både valper, voksne og seniorhunder.

Men skjønner ikke helt den skepsisen, men har ikke kunnskaper nok til å forklare hva og hvorfor.

Så do tell. :D

(Når jeg sjekka hjemmesiden dere så har de faktisk ett puppy fôr nå, men Alpha dog selger det ikke)

Kiwi er nå 11 mnd gammel, så må jeg vente 1 mnd før jeg kan gi henne high prarie og and?

Eller bør jeg vente enda lenger?

Men pacific stream har 1,9% kalsium.

De har også en med lamb, som har 1,9% kalsium, men den selger heller ikke Alpha dog.

Så da er det bison og and som inneholder 2,1% kalsium.

Valpen da? Hvis jeg får en 13,5 kg sekk så vil jeg bruke det til begge, hvordan er dette med valpen?

Og hvilken av fôrene er best? Hvis man ser bort ifra benhistorien til Kiwi siden hun nå er snart 1 år gammel.

Grattis! Så morro! :D Misunner deg ikke i det hele tatt altså *titte ned på den nesten tomme förbøtta* :lol:

Tuusen takk. :D:ahappy:

Jeg begynner også å gå tom for hundemat, så det passa supert. :D

Wow ja det kan jeg tenke meg var spennende! :D Gratulerer så mye! :)

Ja, er utrolig gøy å faktisk vinne noe. :frantics::D

Tusen takk.

Edit:

NinaogAisha: Utrolig gøy at du likte bildet. :ahappy::wub:

Og det var skikkelig action i hele går, sjekka resultatene heeeele tiden, fikk panikk når bilde nr.9 hele tiden nærmet seg, og på forskjellige tidspunkt tok over ledelsen. Da var det full panikk altså. :P

Og det har vært så utrolig mange både her inne, på FB og andre som har hjulpet så utrolig mye at jeg hadde nok ikke hatt sjangs til å vunnet uten de.

IA: Ja, det var skikkelig JIPPIIIII! :D:frantics:

Edit igjen:

Når kan jeg forvente å høre noe fra Alpha dog?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
    • Eurasier er en selvstendig rase, og den krever en del aktivisering, på sine premisser. De har også hatt en del svakheter mentalt. Dette med usikkerhet er i høy grad genetisk, så det er viktig å gjøre god research på oppdrettere og linjer. God sosialisering er selvfølgelig også viktig, men eurasier er ikke en utpreget sosial rase. Når det gjelder "gneldring" så er det svært få hunder som gneldrer uten mål og mening så lenge de får den aktiviteten de trenger. Men noen raser er avlet for å vokte eller varsle, og de vil naturlig nok bjeffe når de opplever forstyrrelser, og terskelen der kan variere. Mange små hunder er avlet for å varsle, mens jeg kommer ikke på så mange store hunder (type str eurasier) som er kjent for å "gneldre". Noen spisshunder, som lapphundene, islandsk fårehund mm. kan bjeffe en del i arbeid og når de blir ivrige. Eurasier er forøvrig også en spisshund og ikke nødvendigvis helt stille. Om det er en rase som passer deg eller ikke er vanskelig å si, siden du ikke sier noe annet enn at du bor i leilighet. Skal du ha hund til tur og kos? Vil du gå kurs, og evt. drive med hundesport? Er det viktig at den går overens med andre hunder? Lett å trene/ha løs?  Hvor mye tid vil du bruke på pelsstell og støvsuging? Anbefaler å lese litt her, andre innlegg fra samme bruker på forumet, som har hatt en eurasier med sine utfordringer, men også kommet veldig langt med ham:   
    • Vurderer eurasier som neste hund, og ønsker å høre fra alle som har om både positive sider og utfordringer, anbefaling/fraråding av rasen. Hannhund eller tispe? Tisper er jo mindre, men da må en ta med løpetid og humørsvingninger med det etc. Hannhunder er kanskje mer stabil i humøret? Men samtidig større og mer 'territorielle? Er jo pluss og minus på begge sider. Bur idag I leilighet, liker og gå turer, men har ikke behov for en høyaktiv rase, ønsker heller ikke ha så liten da de har en tendens til og være gneldrete. Og lest og hørt at Eurasier er ganske stille på det punktet. Selv om de lager lyd selfølgelig, det er naturlig, men ønsker ikke sånn typisk gneldring.  Men blir jo litt usikker når en leser at de kan bli veldig skeptisk/nervøs til andre, en vil jo ikke 'feile' med hunden en skal få, ønsker jo velge riktig da det skal fungere i  mange år fremover. Kommer alltid tilbake til Eurasier da, falt litt for de, men har aldri hatt den type rase før. Har hatt labrador blanding, og spaniel før og de er jo litt mer førerorienterte.  Er det sånn at en må trene sosialisering i typ '3 til 4' timer hver dag eller holder det med 'minutter' noen dager,  det vil jo variere dager da man må jobbe etc sef. Blir jo sef mer enn noen minutter, men håper dere skjønner hva eg mener🙈 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...