Gå til innhold
Hundesonen.no

Staffene Aïda & Twiggy


Teserere
 Share

Recommended Posts

  • Svar 591
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud, vi har fått opprykk til elite idag Jeg har ikke landet enda, og det har egentlig ikke helt gått opp for meg enda. Dette er så stort for meg, dette har jeg jobbet mot lenge, og endelig er d

Da får jeg si Velkommen til familien Twiggy! Sent fra min SM-G850F via Tapatalk

Twiggy har blitt junior allerede  Har ikke planlagt utstilling i nærmeste fremtid, men bror og søster debuterte i helgen, og smellvakre broshan klinket til og vant juniorklassen og ble 4. beste hannhu

Posted Images

  • 5 weeks later...

NTK Sarpsborg, dommer Colin Powell:

Aïda 1VK, 1VKK, med exc uten CK, VG til de 2 andre.

Kritikk: Standard bitch, well proportioned. Moved very well, with ease, keeping her topline. In good condition.

 

Twiggy fikk VG, han likte dem kraftigere.

Kritikk: A lighter bound bitch. Ears spoil the expression. But in fit, hard condition. Moved well.

 

13912457_10157297736400437_4256496166446

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

I helgen var jeg i Sverige og gikk BPH med Twiggy :D

Alle søsknene og faren gikk også. Det var morsom å se at kullet var veldig jevnt! Alle var veldig trygge.

Det mest overraskende var hvor lite interesse Twiggy hadde på mennesker, men jeg tror grunnen til det var todelt: vi har trent mye i lydighet at hun bare skal være hos meg (og BPH kjøres på en inngjerdet bane så settingen er litt treningsaktig), og så var jo figurantene helt passive. Med en gang de tok kontakt hilste hun. 

På 21. september 2016 at 8:55 AM, MarieR skrev:

De to jentene dine gjør at jeg nesten får lyst på staff! Virker to som veldig morsomme hunder hvertfall, også så fine da :wub:

Ja de er evig underholdning :) 

På 21. september 2016 at 2:10 PM, LØJ skrev:

Ja, om man ikke får lyst på staff etter å ha møtt disse to snuppene...er man død på innsiden :whistle::D Herligste jentene :heart:

:ahappy:

 

image.jpeg

image.jpeg

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer med en fin BPH :) Elsker twiggy altså, helt siden hun var valp har hun vært "min type" staff. Så balansert å fin i eksteriøret virker hun, kraftig og tydelig bull , men ikke overdrevent. Også nydelig farge og tegninger i tillegg. :) Skikkelig voksen å flott begynner hun å bli :) Og fineste Aida med den grå barten sin :wub: 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...
13 timer siden, Mirai skrev:

Det funket! Pen sak det der :wub: . Snill også!

Fryktelig vanskelig å legge inn fra mobil, og hvertfall sitere samtidig :icon_redface:

Ja hun er nydelig!

 

4 timer siden, Stine skrev:

Spennende med mini-Twiggys!

Ja, gleder meg veldig :D 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

I helgen gikk jeg uoffisielt lp med begge to, første start med Twiggy! Hun var så flink. Satt som fjell på tilgjengeligheten. Lineføringen er vel den øvelsen jeg er mest fornøyd med, hun gikk med kontakt og attitude gjennom hele! Hun har knallbra fart og momenter, men vi må jobbe med innsittene som blir litt hoppete, og på fellesen ble hun litt utrygg men kom heldigvis rett til meg som et prosjektil med flott fart :teehe: dette blir bra! Glas jeg har jobbet såmye med grunnmomenter, får igjen for det nå!

aida gikk OK, knallbra rute og avstand som vi har slitt med, men hadde forventer litt mer helhet fra hennes side. Hun har litt mye egne meninger og lyd :P 

 

IMG_2348.JPG

IMG_2357.JPG

IMG_2364.JPG

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...