Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Svar 591
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud, vi har fått opprykk til elite idag Jeg har ikke landet enda, og det har egentlig ikke helt gått opp for meg enda. Dette er så stort for meg, dette har jeg jobbet mot lenge, og endelig er d

Da får jeg si Velkommen til familien Twiggy! Sent fra min SM-G850F via Tapatalk

Twiggy har blitt junior allerede  Har ikke planlagt utstilling i nærmeste fremtid, men bror og søster debuterte i helgen, og smellvakre broshan klinket til og vant juniorklassen og ble 4. beste hannhu

Posted Images

Skrevet

Kuuuult! Så flinke!

Wow, så flink hun er! :D

Bra jobba! :D

Takk folkens! Er veldig fornøyd, hadde nesten gitt opp avstandskommando :P

Hvordan har du trent inn dette, om det er greit jeg spør? :-)

Selvsagt!

Aïda har alltid foretrukket låste fremben i noen momenter, feks stå-sitt og dekk-sitt. Jeg begynte med små øvelser som stå stille og hente godbit mellom frembena, føre godbiten lenger og lenger under magen så det ser ut som hun bukker. I starten belønnet jeg all forflytning bakover. Har også lagt godbiter oppå frembena som hun bare fikk ta hvis hun ikke rørte labbene (må sitte inntil og være klar til å skjule godbiten!) Så hun skulle bli bevisst på labbene sine. Brukte godbit for å lokke i den retningen jeg ønsker bevegelse. Det vanskeligste for oss å lære inn var sitt-dekk og stå-dekk, der foretrakk hun låste bakben. Kan ha noe med hennes kompakte bygning å gjøre også, det var vanskelig å bevege kroppen på denne måten. I starten hjalp jeg til med en hånd under magen som jeg brukte til å legge lett press på bakbena. Brukte også hele meg og gikk mot henne. Når hun utførte bevegelsene korrekt ble det mye repitisjon med meg sittende i front kun for å bygge opp muskulaturen, det krever spesiell muskulatur som kanskje ikke var godt utviklet enda. Deretter la jeg en sammenbrettet campingstol som fysisk sperre så hun ikke kunne flytte seg fremover, og jeg begynte å stå/øke avstanden. Nå er vi endelig der at jeg kan pirke på bena, i starten var det mye bevegelse, men nå begynner de virkelig å bli låste! :D

  • Like 1
Skrevet
Tusen takk SE :) Syns det er veldig lærerikt selv og se video av meg selv! Jeg gjør jo så mye rart jeg ikke er klar over :P

Hehe kjenner meg igjen der. Men syntes ihvertfall du set veldig avslappet ut :)

  • 2 months later...
Skrevet

På tide med en liten oppdatering. I løpet av høsten vår i London har Aïda mistet mye muskler og gått ned 1 kg. Det er nesten ikke terreng her. Men fikk tatt med WPselen tilbake fra juleferien, så nå er vi i full sving med å trene :D Og fy så gøy det er! Ser så stor fremgang på bare 2 uker.

Jeg har en 4 kgs kjetting, som Aïda trakk lett før. Første dagen klarte hun såvidt 100 meter, mye hopp i selen og gallopp. På knappe 2 uker har det blitt til idag 700 meter jevnt trekk i trav :punk: I løpet av de neste 2 ukene håper jeg hun er såppas at vi kan skritte kortere avstander. Og det er så moro, for hun blir såå stolt og spinnvill når hun er ferdig :wub: Åh lårmuskler - her kommer vi!

Og så er det superdigg å jobbe på vet.klinikk, 2 stk lepto.vaksine = 100 kr :lol:

  • Like 2
Skrevet
Er det den som har gjort henne dårlig i det siste? Så bra de fant ut av det, og dere fikk fjernet den uten komplikasjoner! :)
Det stemmer.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

  • Like 1
Skrevet

Aïda er mye bedre alt :D Vetten sier hun kommer seg fort! Væskebehandling er avsluttet, og jeg gir siste injeksjon med smertestillende i natt, fra imorgen blir det tabletter. Hun får små og ofte måltider, har ikke kastet opp siden operasjonen :) Hun har klaget litt på klinikken idag, men om det er fordi hun kjedet seg eller var sulten er vanskelig å si. En ting er sikkert, hun har snakket mer staffisk på 2 dager enn hele sitt liv :lol: Hun ville gjerne hoppe inn i bilen når vi skulle hjem, men det får hun ikke lov til enda :lol: kan se for meg at det blir utfordrende å holde henne rolig i 7-10 dager!

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...