Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Flere her som driver med klikkertrening?

Alle mine tre er klikkertrente, vi trener ikke noe annet en litt triks innimellom, men jeg finner klikkeren relativt nyttig i hverdagen.

Det jeg er ute etter, er nye triks å lære bikkjene, gjerne litt utfordrene triks.

BV og Betty kan endel triks, men nå er jeg ute etter noe spesifikt å trene på, så skyt på med forslag!

Skrevet

Jeg bruker klikker når ting skal læres inn. Er som deg, trener ikke annet en triks når ånden kommer over meg, men er utrolig gøy da.

Lukke skuffer? Blir jo bare den nederste på dine da men :P Festlig triks, som faktisk er litt nyttig og. Jeg er sløv på å lukke skuffer, så er utrolig greit at Casper er totalt hjernevasket nå og lukker etter meg, selv om jeg er i et annet rom. Ler når jeg hører skuffene smelle igjen på kjøkkenet :lol:

Skrevet

Jeg trente lite triks egentlig... Brukte egentlig ikke klikkeren særlig heller unntatt under shaping :P

Men jeg lærte Loke å gjøre mye "nyttig" som å hjelpe meg å ta klær ut av vaskemaskinen, gi meg ett og ett plagg når jeg hang opp på snora så jeg slapp bøye meg så mye, lukke skuffer (jeg glemmer alltid å lukke skuffer), lukke dører og å hente diverse ting når jeg ikke gadd reise meg fra sofaen.

Egentlig hadde jeg planer om å lære han å rydde barneleker også, men det rakk vi ikke.

Skrevet

Jeg bruker klikker når ting skal læres inn. Er som deg, trener ikke annet en triks når ånden kommer over meg, men er utrolig gøy da.

Lukke skuffer? Blir jo bare den nederste på dine da men :P Festlig triks, som faktisk er litt nyttig og. Jeg er sløv på å lukke skuffer, så er utrolig greit at Casper er totalt hjernevasket nå og lukker etter meg, selv om jeg er i et annet rom. Ler når jeg hører skuffene smelle igjen på kjøkkenet :lol:

Både Betty og BV kan lukke skuffer - å BV har jeg lært å lukke både med snute og med labber, så da rekker de faktisk opp til alle, å åpne skap og skuffer er aldri ett problem lengre :lol:

Jeg syns det er kjempe moro å klikkertrene, jeg ser hvor mye hundene gleder seg over å få bryne hjernen på eget intiativ også. BV dirrer av spenning når jeg finner frem klikkeren, å blir sååå frustrert når hun ikke forstår, å da prøver hun alle "triks i boken" :P

Betty er nok den som garantert tar ting kjappest, idag har hun lært å rygge oppå ting - unyttig, men himla artig å se på likevel. FOR en bakpartskontroll!

Skrevet

Jeg og trenger nye triks å lære! Kommer aldri på noe bra når jeg sitter med ned for å trene.

Forslag til triks du kan lære hundene dine Tati:

Spille død, snurre rundt mens de står på to bein, hopper over hverandre, snurre rundt deg baklengs, baklengs slalom mellom beina dine, løpe rundt et objekt, hente fjernkontrollen, vinke.

Skrevet

Rina er ikke direkte klikkertrent (har aldri brukt klikker i treningen av henne), men jeg bruker en del shaping og targeting i treningen. Noen triks som jeg har lært henne er "Gjem deg", da løper hun under bordet og legger seg langflat der. Et annet triks er rett og slett å rygge, noe hun synes er utrolig gøy. Lærte henne også å hoppe over sofaryggen og lande i dekk i sofaen, men det trikset har jeg prøvd å la gå i glemmeboken, da det ikke var så kjekt å ligge på sofaen og plutselig få en hund i dekk på magen *fnise*

Sari kunne snurre rundt og noen triks til, men jeg kommer ikke på dem i farten.

Det er iallfall utrolig gøy å trene slik med hunden, og jeg har prøvd å lære inn de fleste lydighetsmomenter etter samme prinsipp :)

Skrevet

Det er et triks som irriterer meg at jeg ikke helt får til med min store hund. Det blir for tungt ;) Du sitter da på gulvet eller sofa eller lignende. Trikset er at du tar armen omtrent strak ut, og så legger hunden begge forlabbene sine på armen din. "Tittei" og hunden skal føre hodet sitt under armen din og titte opp på deg fra undersiden av armen din, da mens den fortsatt har labbene sine på armen din. Jeg så trikset med en JRT en gang, og jeg smeltet helt. Jeg har prøvd å trene med min, men han monstergutten min legger vekta si på armen min, og jeg klarer ikke å holde ut, og melkesyra tar meg ganske raskt :P

Skrevet

Det er et triks som irriterer meg at jeg ikke helt får til med min store hund. Det blir for tungt ;) Du sitter da på gulvet eller sofa eller lignende. Det er at du tar armen omtrent strak ut, og så legger hunden begge forlabbene sine på armen sin. "Tittei" og hunden skal føre hodet sitt under armen din og se på deg fra undersiden mens den fortsatt har labbene sine på armen din. Jeg så trikset med en JRT en gang, og jeg smeltet helt. Jeg har prøvd å trene med min, men han monstergutten min legger vekta si på armen min, og jeg klarer ikke å holde ut, og melkesyra tar meg ganske raskt :P

En riesenschnauzer er da ikke såååå tung? :P

Det blir som da jeg prøvde å lære Rina å hoppe opp på ryggen min. Hun fikk det bra til, men jeg var hverken sterk nok, eller hadde god nok balanse til at det ville gå bra.

Skrevet

En riesenschnauzer er da ikke såååå tung? :P

Det blir som da jeg prøvde å lære Rina å hoppe opp på ryggen min. Hun fikk det bra til, men jeg var hverken sterk nok, eller hadde god nok balanse til at det ville gå bra.

Haha.. Jeg ser det for meg :) Optimist?! Hoppe opp på ryggen tør jeg ikke å teste ut engang. Jeg prøvde en gang å la han hoppe over meg når jeg sto på framoverbøyd "huk" en gang, men jeg pinglet ut etter han smelte kneet sitt rett i siden på meg :blink: Han er ikke særlig på finmotorikken han her, det er mer tidseffektivitet og iver som gjelder

Skrevet

Flere morsomme triks som kanskje ikke står beskrevet i de fleste aktivitetsbøker, som også noen av disse kan innebære at de er litt eller mer krevende slik som du etterlyste :)

- Knyte opp skolisser, dra av skoen

- Hente en fille og dra over gulvet (på måfå da, såklart) Morsomt når du ber hunden ta gulvvasken når gjestene ser på.

- Dra av deg en jakke, jeg har også sett hunder som klarer å dra ned glidelåsen også, for deretter å trekke i armen på den ene siden, og så på den andre siden. Vips så er jakken av.

- Hente skoene dine, båndet sitt, fjernkontrollen, godbitposen eller lignende

- Hoppe opp på skulderene dine. Rasen din kan jo være både spretne, stødige og flinke på balansen har jeg fått med meg

- Løfte på framlabbene i takt med at du løfter dine bein, øk så vanskelighetsgraden med å trene inn bakbeina også. Du kan få flere tøffe triks utav dette, ikke minst en stillestående og rar marsj!

- Telle. Bjeffing. Gi et regnestykke som skal gi riktig antall bjeff. Det morsomme er hvis du har to regnestykke da.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...