Gå til innhold
Hundesonen.no

Iiiik - jeg er blitt moderne - fått android tlf!


Recommended Posts

Skrevet

Hvordan hvordan sletter jeg tlf-kontakter jeg ikke vil ha???? Jeg fikk inn masse gammel rusk fra sim-kortet, de vil jeg ikke ha liggende (grøss.. tenk om jeg kommer borti dem og tilfeldigvis ringer dem.. gamle sjefer fra år tilbake som jeg slets ikke har lyst å snakke med). Jeg har forsøkt å trykke litt ekstra rundt omkring på dem - og da ble de lagret i favoritter!

Og hvor finner man en mer fullstendig bruksanvisning? Denne tlf er huawei titan u88etellerannet.. det fulgte med en "hurtigbruksanvisning" og resten er visstnok på telefonen. jeg hev meg på opplæringsprogrammet som opprettet en gmail-konto (wtf? why??? trodde jeg skulle lære litt) og så var det visst ikke mer..

Sukk. Blir lenge til jeg kan sms osv tror jeg.. om noen gang.. gosh jeg føler meg sååå gammel

Skrevet

Man trenger ikke å være gammel for å ikke føle seg vel med Android. Håper jeg... ;)

Hvis du søker på telefonmodellen din på nett finner du nok produsentsiden og kan laste ned brukermanual der.Når det gjelder masse-redigering av kontakter foretrekker jeg å installere noe programvare på pc-en og koble til telefonen og gjøre det der.

Skrevet

Huawei U8800?

Synes du den henger seg opp iblant? Går liksom ikke an å gjøre noe, så må trykke på avknappen to ganger, også løsner det igjen... kanskje det er en android-ting. Irriterende iallefall, men ellers en veldig bra telefon til en super pris.

'

Hvis du går inn på kontaktlisten og trykker lenge på den du vil slette får du opp "slett" nederst på listen :)

Android er knall, skjønner ikke at jeg ikke fikk meg slik telefon før :D

Skrevet

Yepp - huawei u8800, testvinner og til en overkommelig pris!

Takk - da har jeg lært å slette kontakter, har lastet ned bruksanvisning. lagt inn kontaktene som ikke ble med sim-kortet (feil lagret i den gamle telefonen..), lagt inn min første app (vg.no), koblet den på wifinettet her, laget eget lås-opp-passord m.m. Så nå er jeg sliiiiten av ny tlf.

Men spennende dette! Så mye gøy man kan gjøre med den!

Skrevet

Hvis du er endel og går, så gjerne legg inn en logger alla Runkeeper og bli med på "Et nytt og bedre liv" tråden. (selv lite aktiv der da hunden er skadet og blir kun nødvendig ærend turer pga det - men kommer sterkere tilbake :)

Nå får jeg en skikkelig telefon snart jeg også, så da skal vi gå tur (med Runkeeper)!

  • Like 1
Skrevet

Etter noen uker med ymse forsøk har jeg falt tilbake på sports-tracker. Runkeeper bruker en evighet på å få gps-fix og finner ikke pulsbeltet mitt, endomondo bruker en halv evighet på å få gps-fix, mens sports-tracker finner alt med en gang!

Skrevet

Runkeeper finner ikke gps'en lenger på min... virket fett før. Jeg lurer på om det er noe galt med selve telefonen, eller om det bare er appen. Vet andre har hatt litt gps styr på den modellen.

Her er en bra (men litt lang) tråd på diskusjon.no om denne telefonen, der er det mange spørsmål og svar: http://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=1292701

Skrevet

Bror min kjøpte seg ein slik Huhei i somar. Den varte ca like lenge som mobiltelefonane hans brukar å vare, ein månads tid. Så ramla han då han gjekk på slakkline, og landa på telefonen, som låg i lomma :rolleyes2: . Elles har han mista ein telefon i kokande vatn, ein tømde han brukt frityrolje over, og ein bada han med. Alle innanfor 2mnd etter kjøp :lol: .

Eg er nøgd med Doroen min, eg :) .

Skrevet
Etter noen uker med ymse forsøk har jeg falt tilbake på sports-tracker. Runkeeper bruker en evighet på å få gps-fix og finner ikke pulsbeltet mitt, endomondo bruker en halv evighet på å få gps-fix, mens sports-tracker finner alt med en gang!

Takk for tipset! :)

Jeg søkte opp og fant - og har nå Sports Tracker innstallert på telefonen min.

Jeg blander sammen ting litt, for jeg trodde det bare var android tlf som kunne ha sånt.. Men det er det visst ikke? Telefoner har jeg ikke greie på, men da jeg googlesøkte på Sports Tracker, fant jeg at Nokias hjemmeside hadde det til gratis nedlasting! Og min telefon, en Nokia N97 Mini, sto på lista der over telefonvalg når jeg skulle laste ned, så da gjorde jeg det. Så nå har jeg det på telefonen min.

Yippi!

Nå skal jeg bare prøve ut og se om jeg får programmet til å virke på tur i dag, og se om jeg får registrert noe :)

Skrevet

Litt på siden av tema i tråden kanskje, men... :- ) Noen som vet om disse tracker-greiene suger en del batteri? Installerte som nevnt det programmet i går, og mente jeg hadde godt med batteri, syns jeg nettopp lada telefonen. Men i dag morges lå den med svart skjerm, helt utladet, på stuebordet.

PS! Heter det ikke installert og ikke innstallert, by the way...? :P

Skrevet
Litt på siden av tema i tråden kanskje, men... :- ) Noen som vet om disse tracker-greiene suger en del batteri?

PS! Heter det ikke installert og ikke innstallert, by the way...? :P

Når mitt batteri var nytt og da ikke på maks kapasitet, så trakk en tur med logging på litt over 1 time ca 7% av batteriet. (et par SMS også inkludert i den timen) - så det er ikke sååå ille syns jeg. Men man bruker jo ikke ha på apps eller annet unødig, for ellers trekker det jo bare batteri unødig - å tracke at tlf ligge i et hus er det liksom ikke særlig nytteverdi i ;)

Heter vel installert - utifra den automatiske ordboken som laget en strek under innstalert og ville rette det til en n (er på grensen til dyslektiker, så her brukes hjelpemidler serru ; )

Skrevet

Ja, nå er jeg ganske sikkert på at de trackingprogrammene suuuuger batteri. Nå har jeg plutselig måttet lade telefonen hver dag, etter at jeg installerte Sports-Tracker....! I går brukte jeg ikke tracking-greiene en gang, men det virker som telefonen "jobber med det i det skjulte" likevel, selv om jeg ikke engang har startet programmet? Så skulle jeg ringe med tlf nå nettopp, og poff! Da "døde" den, midt i samtalen. Måtte legge den til lading igjen.

Mobilen min er rundt et år gammel, så den er jo relativt ny. Dette med hyppig lading har jeg aldri måttet gjøre før nå denne uka, etter installeringen av sports tracker.

Ser ut som jeg må få meg en ny vane...: legge tlf til lading hver kveld.

(PS! Det er en Nokia N97 Mini)

Skrevet

Jeg har ikke prøvd sports-tracker, bare runkeeper og det suger ikke batteri når det er av - det ser man i oversikten over hva som har brukt batteri, samt man sjekker kjørende prosesser og så lenge runkeeper er av, så ligger den heller ikke å kjører. Jeg bruker tlf veldig lite og den varer 8 døgn på det meste, så man skjønner utav det at det er ingenting som trekker - for 8 døgn er meget bra til smart-tlf å være.

Kan være en bugg i forhold til os og tlf ? - av-installerer den og prøv RunKeeper eller annet er mitt forslag.

Skrevet

Slike moderne "telefonar" (eller kamera, gps, datamaskin e.l. med telefonfunksjon, som det eigentleg er :aww: ) gomlar jo batteri som om det var smågodt. Kona mi er stort sett tom for batteri på telefonen sin kvar einaste dag...

Skrevet
Eg måtte faktisk sjekke to gongar at eg hadde hugsa å få med PÅ TELEFONEN SIN :lol: .

Tja .... som at det ble så mye bedre ... telefoner idag lager ikke bare lyd vet du - tror dere skal ta dere en samtale ;)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Et tips til dere ferskinger.

Sørg for å lagre alle kontakter på Google-kontoen deres (altså gmail), og bruk kun kontaktene der.

Da slipper dere å tenke på at dere mister kontakter om dere mister telefonen.

Dere kan også bruke kalender samme sted, og på den måten ha oppdatert kalender til en hver tid :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...