Gå til innhold
Hundesonen.no

Staffene Trym og Tuva


Recommended Posts

  • Svar 425
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi har vært en tur innom Vestnes på ferien vår, og der ble det full pott kan man si Vigdis ble BIM valp Trym ble BIM og Tuva BIR! Tuva ble BIG! Og endte til slutt opp med

Her skjer det det ikke så veldig mye, bortsett fra at vi har kjøpt hytte og hundene storkoser seg virkelig der! Vi også da

Tuva er mestvinnende staffetispe 2016!! Er det mulig liksom? Lille damen som fyller 7 år 10 januar har rocka fletta i utstillingsringen  Med TPLO operasjon i April mistet hun endel utstillinger, men

Posted Images

Skrevet
Canetella :P Kan du be om nytt da? Fint var det!!

Veit ikke om jeg gidder, tok jo bare 6 mnd å få dette diplomet :P

  • 4 weeks later...
Skrevet

Bodil har blitt røntget for HD/AD + rygg og nakke, rygg og nakke er helt ok og hun har HD A, venter spent på AD'en :D

IMG_2312.jpg

Vi har også fått et nytt tilskudd til flokken, egenoppdretta Norwegian Bull Astronomy Domine "Vigdis" hun er 7 uker nå :)

IMG_2115.jpg

  • Like 4
  • 2 weeks later...
Skrevet

Photoshoot av alle bortsett fra Tuva (som absolutt ikke ville gjøre som vi sa idag :lol: ) i sola :D

Vigdis :wub:

IMG_3037.jpg

IMG_3050.jpg

IMG_2988.jpg

IMG_2983.jpg

Trym :wub:

IMG_3095.jpg

IMG_3081.jpg

Og Bodil :wub:

IMG_3102.jpg

IMG_3103.jpg

Bonusbilde av Vigdis :ahappy:

IMG_2884.jpg

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

For noen poter på lille Vigidisen, enorme jo! :D Utroolig søt da :wub:

Liker det siste bildet også, tenk å kunne velte seg i FIRE staffer på en gang!! :lol:

Skrevet
For noen poter på lille Vigidisen, enorme jo! :D Utroolig søt da :wub:

Liker det siste bildet også, tenk å kunne velte seg i FIRE staffer på en gang!! :lol:

Ja, hun har noen sinnsyke poter :lol: Det hender det blir trangt i sofaen og senga med 4 Laffer, men er kos da :wub:

För en vacker flock du har :D fina hela gängen!

Takk :ahappy:

Skrevet

Herlig helg i Kristiansand! Trym ble nr 2 i åpen med CK, Tuva beste tispe, BIR og BIG!

IMG_3262.jpg

734605_424730714281530_1966401492_n.jpg

Æsj, og der var nye fotobøtta igang igjen, og jeg skjønner ikke en dritt :P

  • Like 5
Skrevet

Tusen takk :wub: Hadde utstilliga vært forrige helg hadde hun ikke fått lov til å vært med (pga alderen på valpene) men flaks for oss at det var denne helgen :lol: Hun har tatt seg så fantastisk bra tilbake til formen sin etter valpene, og ikke for å være blærete eller noe, men hun var en av de tispene som var i best form der :)

Gleder meg også til å se Vigdis som voksen, akkurat nå er hun hakket bedre enn mammaen sin ihvertfall (takk gud for at hun arvet pappa sin brystkasse :ahappy: )

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...