Gå til innhold
Hundesonen.no

Staffene Trym og Tuva


Stine
 Share

Recommended Posts

  • Svar 426
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi har vært en tur innom Vestnes på ferien vår, og der ble det full pott kan man si Vigdis ble BIM valp Trym ble BIM og Tuva BIR! Tuva ble BIG! Og endte til slutt opp med

Her skjer det det ikke så veldig mye, bortsett fra at vi har kjøpt hytte og hundene storkoser seg virkelig der! Vi også da

Tuva er mestvinnende staffetispe 2016!! Er det mulig liksom? Lille damen som fyller 7 år 10 januar har rocka fletta i utstillingsringen  Med TPLO operasjon i April mistet hun endel utstillinger, men

Posted Images

  • 4 weeks later...

Tilbake etter en veldig våt og gjørmete helg på høgbo bruk, altså trippelen i Sverige.

Natt til Fredag pissregna det, når man ikke trodde det kunne komme mer regn så kom det faktisk mer :lol: Trym ble hjemme i vogna på fredag siden han var litt tufs, så vi dro avgårde med Tuva og Bodil som maskott. Fremme på utstillingsplassen så kjører den ene bilen etter den andre seg fast, vi prøver å dra opp to stakkars jenter som har gjørme til langt oppover dekka, det gikk ikke så satte like så godt vi oss fast og :lol: Jeg tar med Tuva for å finne ringen mens C venter på taue traktor, og gud å vanskelig det var å finne ringen, tror jeg gikk en halvtime før jeg så noen kjente fjes :whistle: Det var gjørmete allerede nå i ringen, og vi var første rase ut :lol:

Tuva entra Ch klassen med 3 andre Nordmenn, 4 finsker og 1 Svensk, hun ender opp med å vinne klassen og bli 2 BTK bak en Finsk åpen tispe, veldig surt å stå der med det forbanna res cacibet! Dommer: Cindy Kerrsermejer (sånn ca)

Lørdag så dro vi med Trym og siden han var mye bedre, men det skulle vi kanskje ikke gjort :lol: Han ender opp med en gul for en dommer han har fått blå, rød, CK og 3 BHK for før. Men det var gjørmete! Og Trym hater gjørme og regn. Tuva ender opp som 5 beste CH tispe med CK etter 4 Finner :lol: Dommer: Petter Steen

Søndag ser vi sola såvidt før den forsvinner igjen, og nå har ringer blitt flyttet til parkeringsplassen og div andre steder rundt omkring, ikke vår, det var et gjørme ******* uten like, men fint for oss, Tuva liker gjørme, men det gjør ikke de fleste andre Staffer :thumbs: Trym får blå og blir nr 3 i klassen, helt forståelig, han er stygg når han skaper seg i gjørma :lol: I Ch klassen var det 5 Finner,4 Nordmenn og 2 Svensker denne gangen, Tuva vinner klassen igjen med 2 finner og 1 Nordmann etter seg, og sånn blir beste tispe og! Når jeg mottar CACIBet så spruter tåra mens jeg hakker tenner (det var drit kaldt!) Tuva ble nemlig INTERNASJONAL CHAMPION!! 2 år og 7 mnd, 13 mnd etter sitt første CACIB! Hun ender opp som BIM, og det er helt greit. BIR hunden var den samme som hadde blitt BIR hele helgen! En nydelig Finsk hanne! Dommer: Dodo Sandhal

Internasjonal champion liksom, herregud. Lille Tuva min :heart:

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Fin helg i Leto, igår så ble Tuva 4 beste tispe og idag ble hun BIM :) Trym kommer nok ikke til å stilles noe mer i år, det er liksom ingen dommere for han nå. Tuva skal stilles på Hamar, Lillestrøm og ene dagen på Leto. Så det blir spennende å se hvor hun ender opp på Staffetoppen. Hun har en foreløpig 6 plass etter Juli :)

Bilde av alle 3 godungene mine :heart:

IMG_0464_zpsce1140ff.jpg

Og et av Bodil, tenk om hun hadde hatt fine tenner! Hun er så nydelig den jenta der :wub:

IMG_0433_zps87138ef2.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fineste maskotten!

Takk,og jeg er helt enig :wub:

Så nydelige de er! :D Så deg og Tuva på Leto i helgen faktisk, gratulerer med fine resultater :)

Takk det samme :D

De er rålekre, alle tre, spør du meg :D

Nå gjorde du mammahjertet mitt bittelitt stolt :D

Åh :wub:

Jaa :wub:
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Her skjer det egentlig ikke stort om dagen, Tuva har jo fått valper. Så vi gjør egentlig ikke noe annet enn å glane på de :lol:

Slenger inn et par bilder fra i høst :)

IMG_2345-1.jpg

Trym på spaner'n :)

IMG_2355.jpg

Tuva :)

IMG_0577.jpg

Bodilsen :)

IMG_0590.jpg

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...