Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Hamar


Guest Jonna

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har meldt på Kairo, Haki, Tara og Zia

Î tillegg har Anette meldt på Kasko (YAAAY!), så skal stille han også.

I tillegg vet jeg at Krona og Fogo kommer.

Det er 7 Kingwanaer det! Spørs om det ikke blir oppdrettergruppe :)

Haki, Kasko, Krona og Tara kanskje?

Vi får se hvordan de gjør det :)

PS: Mulig jeg trenger handler-hjelp i btk/bhk om vi får mange ck'er (og det håper vi jo på) Så om du befinner deg rundt basenjiringen i lemplig tid er det mulig du blir hanket inn :innocent:

Det er mange nok basenjier påmeldt iallefall. 23 stk ! Det er vel nesten rekord for NKK Hamar (så lenge det ikke er vinnerutst. der ieallefall)

Glær mæ!

Link til PM

Og DER kom nervene :lol: Enda jeg ikke skal stille selv. *dø litt på seg*

  • Svar 68
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har meldt på Kairo, Haki, Tara og Zia Î tillegg har Anette meldt på Kasko (YAAAY!), så skal stille han også. I tillegg vet jeg at Krona og Fogo kommer. Det er 7 Kingwanaer det! Spørs om det ikk

65 bernere, akkurat passe antall! Ikke for mange konkurransemessig, men nok til at man får litt ut av en så lang kjøretur. Jeg stiller 4 hannhunder, en i unghund, en i åpen og to i champion + Bella i

Skrevet

X'en skal nok få en Ikke Møtt i eksteriørringen grunnet uanstendig kledsel, men det finnes jo flere ringer og andre sjanser...

Søndag er jeg ringsekretær, så det blir full hundehelg.

Skrevet

Jeg har meldt på Kairo, Haki, Tara og Zia

Î tillegg har Anette meldt på Kasko (YAAAY!), så skal stille han også.

I tillegg vet jeg at Krona og Fogo kommer.

Det er 7 Kingwanaer det! Spørs om det ikke blir oppdrettergruppe :)

Haki, Kasko, Krona og Tara kanskje?

Vi får se hvordan de gjør det :)

PS: Mulig jeg trenger handler-hjelp i btk/bhk om vi får mange ck'er (og det håper vi jo på) Så om du befinner deg rundt basenjiringen i lemplig tid er det mulig du blir hanket inn :innocent:

Ååå, så mange fine kingwanas hunder som kommer :wub: Nå skulle jeg ønske at jeg skulle dit altså! Må jo møte karen jeg har navngitt, og Kasko såklart! Og Zia har jeg ikke møtt enda! Og Kairo, som var den mest rynkette av den alle :wub: Resten har jeg møtt, men vil såklart gjerne møte dem igjen! :ahappy:

Lykke til alle sammen!

Guest Belgerpia
Skrevet

Alle lapphundene har fått dommerendring uten at det er varsla... Ser ut som om dette gjelder flere raser også

Er du sikker på det?

Jeg er rimelig sikker på at vi meldte på for en finsk dommer vi aldri hadde hørt om når vi meldte på Finsk Lapphund.

Forøvrig - vi har første terven som skal inn i ringen, tispa vi har med skal inn som nummer 18 - det betyr at det er fire hunder etter henne - og 13 hunder mellom Milo og Amaya.

Skrevet

Ja, jeg er 100% sikker på at det er dommerendring på lapphundene.

På terminlisten stod det først at finske Matti Tuominen skulle dømme alle lapphundene. Så rett før fristen gikk ut var det kun de Finske lapphundene som skulle dømmes av ham, mens svenk og lapsk skulle dømmes av finske Markku Mähönen. Når programmet kom så skulle alle dømmes av Markku.

Skrevet

Taxi skal gå agility klokka 9, hopp klokka 10 og stille klokka 11. Håper de er effektive i agringen og treige i utstillingsringen :) 8 kooikere er påmeldt totalt, og vi skal stille i åpen klasse. Blir spennende :D

Skrevet

IKKE stilles i junior og har katalognummer 2979. Hvor mange tisper tror du det er, ca?

Tror det er lydigheten du ser på nå for jeg har nummer 1514 & 1515. Og er nr. 31 og 32 i ringen.

Skrevet

Tror faktisk det er 9-10 tisper påmeldt, jeg vet med sikkerhet om 8.

Og i teorien så tror jeg det kommer iallefall en Miss Magoo tispe.

Vet kun om 1-2 påmeldte hannhunder. Også pleier det dukke opp en svenske eller to på Hamar.

Labbis: Du har fortsatt feilt nummer :lol:

Får se hvordan pelsen til Talli ser ut etter bad og føhn, det begynner se tynt ut på henne. Heldigvis ser Blaze bedre ut nå, så får håpe hun "redder" æra. Men må nok begynne å innse at hun begynner bli tatt igjen av de yngre hundene. Uansett hvor sprek hun er så er det tøft å være 7-8 år i championklassen mot yngre modeller.

Skrevet

*Flir* Jeg gir opp :lol:

Hadde du gått for dommeren før? Jeg kjenner jeg er fryktelig spent. Og det ser ut til at NKK tok hensyn til mailen min for å unngå at LP2 kræsjer med kelpiene (om jeg får gå først i LP2).

Skrevet

*Flir* Jeg gir opp :lol:

Hadde du gått for dommeren før? Jeg kjenner jeg er fryktelig spent. Og det ser ut til at NKK tok hensyn til mailen min for å unngå at LP2 kræsjer med kelpiene (om jeg får gå først i LP2).

:lol:

Nei, men jeg fant noen resultater på han som så ok ut. Tror han vil ha gode bevegelser bla. Men det er jo bare en teori.

Jeg er litt mer i tvil på hvor tunge/grove han vil ha de.

Skrevet (endret)

Pleier det være øyenlysning på Hamar?

Fant det ut, og det var det ;)

Endret av Jonna
Skrevet

65 bernere, akkurat passe antall! Ikke for mange konkurransemessig, men nok til at man får litt ut av en så lang kjøretur.

Jeg stiller 4 hannhunder, en i unghund, en i åpen og to i champion + Bella i åpen tispe :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har ikke erfaring, men det er vel bare å prøve? Selv innså jeg etter en del år at det å være "lojal" til fôrmerker er bare tull. Hunder har ikke vondt av variasjon. Jeg ser heller på produksjonsland (mtp. transport og råvarekontroll), råvarer og kvalitet, og valgte heller nordiske produsenter framfor amerikanske eller andre land i Europa. Man ender såklart opp med favoritter, men noe variasjon ble det.
    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...