Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

og omeng.

Jeg vil gjerne kunne parkere ett sted, la bikkjene stå i bilen og gå opp spor. Ikke tråkke langt inn i skogen for å finne terreng. Var på Sognsvann i dag og det er relativt fint terreng ved park.plassen, men alt er jo tråkket ned og det er litt mye for uerfarne hunder tenker jeg. For ikke å snakke om at folk driter i den skogen, bikkjer går løse og brått finner du en prostituert som selger seg bak en busk.

Så hjelp, finnes det noe sted i Oslo og omeng (innen 20 min kjøring), som har terreng ved park.plass?

Skrevet

Steinbruvann, når du har kjørt nesten helt innerst på parkeringen, er det en liten vei til venstre der, og rett før gjerdet til plassen der GranittRock pleier å være, er det en veldig fin plass til høyre. Det går folk og hunder der, men ikke i like stor grad som på Songsvann. Jeg har møtt tildels få folk da jeg har gått der, og jeg gikk innover så langt jeg orka så og si hver dag.

Skrevet

Hønefoten? Der har jeg gått spor noen ganger. Ellers er det flere steder oppover langs Maridalen, hvor en kan få parkert bilen på lommer langs veien, og gå sporet fra bildøra og innover skogen.

Skrevet

Steinbruvann, når du har kjørt nesten helt innerst på parkeringen, er det en liten vei til venstre der, og rett før gjerdet til plassen der GranittRock pleier å være, er det en veldig fin plass til høyre. Det går folk og hunder der, men ikke i like stor grad som på Songsvann. Jeg har møtt tildels få folk da jeg har gått der, og jeg gikk innover så langt jeg orka så og si hver dag.

Hvor er dette? Prøvde å finne via google...

Hønefoten? Der har jeg gått spor noen ganger. Ellers er det flere steder oppover langs Maridalen, hvor en kan få parkert bilen på lommer langs veien, og gå sporet fra bildøra og innover skogen.

Jah, skjønner jeg må inn i Maridalen gitt. Jeg har bestemt meg for at det er såååå langt inn der, men likevel reiser jeg inn i Sørkedalen for å gå turer :rolleyes2:

Skrevet

Tips som jeg nettopp ga til en annen "sporfrik". :P Solemskogen. Ikke av de overbefolkede utgangspunktene, og mye fint terreng. Gubben var i Maridalen i går, der er det jo en del steder også.

Skrevet

Det har ikke slått deg da, min kjære M, å spørre gode, gamle Tøfflus om Maridalens hemmelige sporterreng :lol: Ikke at jeg sporer, men jeg spoler en del rundt der. Ellers kan du jo fri til Maria om å parkere rett utenfor huset hennes, snu deg rundt og vips, rett inn i besteste skogen ever :D

Skrevet

Tusen takk Simira, men hvordan kommer jeg meg dit?

Tar 56-bussen. :D

Hvis jeg husker riktig bor du på Vindern? Kjør til Storo, ta oppover Grefsenveien og følg skilting mot Grefsenkollen. Når du kommer inn på Kjelsåsveien skal du følge den til du får skiltet avkjørsel til Solemskogen mot høyre. Følg veien noen kilometer til du kommer til en parkeringsplass. Sett igjen bilen og spaser videre inn i skogen. :D Googlemaps gir antageligvis en bedre forklaring...

Skrevet

Det vil vel funke greit å parkere ved Isdammen på Årvoll og..?

Der er det noe trafikk, men ikke såpass som det er på Sognsvann.

Skrevet

Hvor er dette? Prøvde å finne via google...

Jah, skjønner jeg må inn i Maridalen gitt. Jeg har bestemt meg for at det er såååå langt inn der, men likevel reiser jeg inn i Sørkedalen for å gå turer :rolleyes2:

Maridalen is tha best! :aww: Sandermosen er fantastisk - lav vegetasjon, store områder og lite turgåere. NRH og politiet trener der en del, spesielt søndager, men utenom det er det helt tomt. :ahappy:

Det har ikke slått deg da, min kjære M, å spørre gode, gamle Tøfflus om Maridalens hemmelige sporterreng :lol: Ikke at jeg sporer, men jeg spoler en del rundt der. Ellers kan du jo fri til Maria om å parkere rett utenfor huset hennes, snu deg rundt og vips, rett inn i besteste skogen ever :D

Bare å fri! :lol: Men jeg må jo advare om at det ikke er så fint sporterreng bak her, lyngen er i hvert fall som regel så høy at min kjempestore Opsis drukner. Og da blir det ikke så lett for lille frk overvær i hvert fall. Men sånn ellers er det det besteste stedet i hele verden!

Skrevet

Det vil vel funke greit å parkere ved Isdammen på Årvoll og..?

Der er det noe trafikk, men ikke såpass som det er på Sognsvann.

Jepp, det er også et godt utgangspunkt, bare ikke på søndager. :)

Skrevet

Grefsenkollen

Bøler

I grunnen langs hele Østarkas skogkant.

Ingjerstrand

Det er jo vanskelig å gsrsntere at ikke andre har tråkket i omrødene nær parkeringsplasser og vei...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...