Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har vært så heldig å få passe Kamar i dag :wub: Han er like vakker i virkeligheten som på bilder altså, om ikke vakrere! Han ser ut som et maleri av og til :wub: Også er han feilvare :lol: Sosial og lydig kar! Jeg var overrasket over hvor bra han taklet det å bli kastet av i et helt nytt hjem med nye mennesker og nye hunder å forholde seg til. Han tok det som om han alltid hadde vært her.

Nå, over to the real deal!

Kamar matcher interiøret mitt! Alt er like pent! :aww:

6090437116_b1e78a6b67_z.jpg

Kamar likte saueskinnet!

6089844963_c41a0172e9_z.jpg

Jeg måtte teste strikkegenseren til Blondie på han :wub: Jeg eeelsker jo valper med strikkegenser!

Gangstah!

6090389042_ca3fa80b58_z.jpg

Kamar fikk hilse på Copper, hesten jeg passet før. Copper elsker hunder :D

6090389692_1765045b25_z.jpg

Lille tassen elsker barn! Klatret rett i fanget på dem :wub:

6089847433_d4a0af942e_z.jpg

6089847945_725f6a4aa9_z.jpg

6090391146_846db004cc_z.jpg

Sookie

6090391546_01a7fe5ddf_z.jpg

Vakreste Blondie :wub:

6090391978_d75069efa2_z.jpg

6090392376_3aea338837_z.jpg

Skrevet

6090393016_d32c41d79c_z.jpg

Titttei!

6089850945_62fb110a10_z.jpg

6089851835_cb1290e204_z.jpg

6090395114_b1007f6b61_z.jpg

Ett stykk glad jente :D

6089853361_27f0d11218_z.jpg

:wub:

6090397136_6c72bf6fa0_z.jpg

6089855317_a2dc1d69f0_z.jpg

Sover inni jakken

6089856137_5c83168665_z.jpg

Kamar syntes hester var kuuuuule!

6090001045_a48c8fdf92_z.jpg

Prøvde å ta oppstillingsbilde, men kamar syntes det var litt ekkelt når jeg tok han på beina. Dette var det beste vi fikk til.

6090399572_c27c393822_z.jpg

Skrevet

Gunhild og Sookie :D

6089857603_e59948e622_z.jpg

6090400766_be23c692d4_z.jpg

6090401324_058039b075_z.jpg

6089859311_b172f52871_z.jpg

6090402684_fae9daf79d_z.jpg

Det var alt! Jeg har noen filmer også, jeg får se om noen av de ble bra :) Takk for tilliten, anebanana :D Jeg gjør det med glede igjen! :D

Noen av bildene er tatt av GunhildM her inne.

Skrevet

Åååh! Herlige bilder! Det ser ut som han koste seg max - og jeg fikk en trøtt valp med hjem! :lol: Noe annet enn hva jeg leverte til deg, tenker jeg! Han har jo blitt supersosialisert og greier - supert valpepasserhjem, er du! Du får gjerne passe ham igjen. :)

Ja, han synes det å dra i beina hans er litt rart, han vil helst ha de i bakken med engang (så vi trener på det når han er trøtt). Jeg pleier å løfte han under ved bakbeina og bare strekke han ut derfra.

Og så kul med genseren! Vi må nok ha noe sånt snart, tipper jeg. Fryser lett, må vite. :lol:

Og takk igjen, frøken!

Skrevet

Tricolor basenji er rett og slett nydeligpent! Fiiine hunden :wub:

Blondie er også heeelt ok! :innocent:

Helt ok? :o

Hihi, ja! Det var bra sosialisering og miljøtrening for han tipper jeg :D Det virket ihvertfall som han koste seg, og jeg regner med han er super trøtt! :P Etter alt det vi har gjort og så lite han har sovet.

Takk for fine kommentarer :D

Skrevet

Litt ekkel liksom... Sånn litt for søt.

Neeij. Blondie er smashing! Jeg kan godt få en Blondie-hund jeg altså! :whistle:

Hihi, det er bra :D Kjæresten syns hun er alt for søt, og dermed blir hun ekkel til tider :P

Hvilket objektv har du brukt her?

Canon EF 85mm f/1.8 USM

Er det linsa di, eller er du bare sykt god på redigering og det å ta bilder?!? Alt blir helt magisk, jo, Marie! :wub: Kamar er fantastisk.

Hmm.. Det kan vel egentlig du svare på, som har prøvd å ta bilder med den :P Eventuelt Anette med Amiga som har lært av meg hvordan jeg redigerer :P Haha. Nei, jeg vet ikke jeg. Det er kanskje en kombinasjon. Godt kamera, litt flink fotograf, supert objektiv og litt redigering. Så tadah!

Det er mange bilder her inne jeg syns er bedre enn mine. Raksha sine bilder elsker jeg! Og janson sine :wub: Men takk for skryt :D

Kamar er seriøst så utrolig søt og fin at jeg får lyst til å stjele han..

Hoho, jeg hadde jo muligheten i går :D Vet du hva anebanana sa da?

anebanana: "Bare si i fra når du er gått lei"

MegaMarie: "Da får du han aldri tilbake"

:shifty:

Skrevet

Det var fine bilder av fine hunder det :wub: Sookie ser så stor ut iforhold til søstrene sine, men så ser jo alle valper mye større ut på bilder enn de er i virkeligheten, så kan jo hende det bare er ett synsbedrag :P

Skrevet

Det var fine bilder av fine hunder det :wub: Sookie ser så stor ut iforhold til søstrene sine, men så ser jo alle valper mye større ut på bilder enn de er i virkeligheten, så kan jo hende det bare er ett synsbedrag :P

Det trenger ikke nødvendigvis være bildene som lyver, hun var mye større som liten også. Hun blir nok kraftigere å større en søstrene, å det trenger ikke nødvendigvis være negativt :)

Fine bilder, Marie. Takk for at du deler :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...