Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har valp eller lekne hunder i Nydalen? Jeg har en liten labradortispe som virkelig behøver en lekekamerat - eller flere. Hadde vært fint å møtes og la hundene sosialisere litt!

Gi beskjed! Alle dager er egentlig ganske fine, turer går vi jo uansett når som helst, både tidlig og sent! :-) Går litt turer i marka også, så det hadde kanskje kunnet latt seg gjøre å komme sammen der.

Hilsen Monika og lille, søte valpejenta Pernille!

Skrevet

jeg har vært på valpetreff hos hundeakademiet- flott for valper å omgås andre valper.

derimot ikke helt imponert over folka, men det en annen sak.

Skrevet

jeg har vært på valpetreff hos hundeakademiet- flott for valper å omgås andre valper.

derimot ikke helt imponert over folka, men det en annen sak.

Eierene eller arrangørene?

Skrevet

Jeg har collievalp og rottweiler unghund som gjerne vil leke :) Bor på Grefsen.

Grefsen er jo ikke langt unna. Har du et forslag til et sted der hundene kan leke fritt - uten at vi bekymrer oss for at de blir påkjørt eller at noen blir irriterte? Vi pleier ofte å ta bussen eller kjøre opp mot Solemskogen. Kanskje vi kunne møtes der? Der er i alle fall mange fine områder der. :-)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Grefsen er jo ikke langt unna. Har du et forslag til et sted der hundene kan leke fritt - uten at vi bekymrer oss for at de blir påkjørt eller at noen blir irriterte? Vi pleier ofte å ta bussen eller kjøre opp mot Solemskogen. Kanskje vi kunne møtes der? Der er i alle fall mange fine områder der. :-)

Jeg bor ved Myrerjordet nå, hvis du vet hvor det er? Da har vi jo f eks Langsetløkka, eller myrerjordet :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...