Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg synes det er gøy å gjette på hva blandingshunder er blanding av, mulig det har vært en slik tråd her tidligere, men det skadet vel neppe med en ny :whistle:

Så da begynner jeg med Jasper.

Han er blanding av to vanlige raser som er godt representert på forumet. Han veide ca 70 kg (han døde dessverre av magedreining).

jasper.jpg

  • Svar 885
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niks, dessverre Japansk spisshund og dachs var de siste to rasene (så ikke helt at vi nærmet oss noe )

Gjett blandingen

Ser mer springer spaniel ut enn engelsk setter, både i form og farge/tegninger

Posted Images

Skrevet

har du bilde av Jasper forfra?

Nope, har dessverre bare dette på denne pc'n. Var ikke min hund, men bestevenninnen min sin. Forfra så han ut som en renraset GD, bare noget kraftigere. Han var vel 90 cm i skulderhøyde om jeg ikke husker feil ( imellom 85 og 90)

Edit: kan vel gjøre det enklere ved å si at det ikke er GD i han, selv om mange trodde han var en stor hannhund av rasen. :aww:

Skrevet

Nope, har dessverre bare dette på denne pc'n. Var ikke min hund, men bestevenninnen min sin. Forfra så han ut som en renraset GD, bare noget kraftigere. Han var vel 90 cm i skulderhøyde om jeg ikke husker feil ( imellom 85 og 90)

GD og mastiff?

Skrevet

labrador og rottweiler?

Rottis stemmer, men ikke labrador :ahappy:

Han har ikke fargene eller størrelsen til hverken mor eller far (bare for å understreke hvor mye rart man får når man blander liksom :lol: )

Edit: nei, ikke nuffe. Begge to er korthårede, men pappaen finnes i langhår, strihår og korthår. Nå har dere fått mange hint altså, men han er litt vanskelig. Vanlig rase, som er mye brukt til 2 vidt forskjellige ting..

Skrevet

Yey! Grattis! 10 poeng :D

Da er det bare å komme med neste hund :ahappy:

Uhyggelig lik den som var her forrige dagen,den hadde doberman i tillegg.(Helt ot :icon_redface:)

Skrevet

Ikke Flat heller, men nå er det nærme da :-)

Noe større enn Leonberger og med pels av en farge som ikke er så kjekk når det er vått ute :-p

Siste rase er italiensk.

Skrevet

Lille Zara: Korrekt :-)

Hun døde også av magedreinging :icon_cry:

Trist... :icon_cry: Det er det eneste negative med å ha hund. At en dag reiser de fra oss...

Men det er jo såååå verdt det! :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...