Gå til innhold
Hundesonen.no

  

15 stemmer

  1. 1. Hvilken dag passer deg?

    • Mandag
      8
    • Tirsdag
      8
    • Onsdag
      8
    • Torsdag
      6


Recommended Posts

  • Svar 241
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Men skal vi si torsdag da? Hvem kommer?

Aner ikke hvordan været er i Oslo, men her bøtter det ned nå. Så håper ikke det blir sånn at alle plutselig trekker seg, for jeg tenkte å dra uansett.

Vi kommer uansett! Regn, torden, storm = Koste det av seg! Ingenting skal stoppe oss! Men blir en del idag da og det er gøy! Mye å trene på idag vi.. Er jo bare ei uke til mesterskapet!

Skrevet

For min del passer tirsdag best egentlig... Muligens kan onsdag eller torsdag gå også, men det må planlegges med jobb og jeg må helst kunne haike med noen for å ikke komme før alle andre er ferdig :)

Skrevet

For min del passer tirsdag best egentlig... Muligens kan onsdag eller torsdag gå også, men det må planlegges med jobb og jeg må helst kunne haike med noen for å ikke komme før alle andre er ferdig :)

Det fikser vi hvis det blir torsdag. :)

Skrevet

Hvor er dette? jeg har prøvd å skumme igjennom tråden, men fant ikke no klart svar på hvor dere holder til :)

Samme sted som treffet i starten av juni :) Da du måtte dra nesten med en gang :P

Skrevet

Klarer ikke før 6, halv 7.

Balrog er i en litt hormonell periode så jeg vil helst ikke at han skal hilse på fremmede hannhunder.

Valper går bra. :) Og jeg passer på det selv, men da vet dere det.

Skrevet

Klarer ikke før 6, halv 7.

Balrog er i en litt hormonell periode så jeg vil helst ikke at han skal hilse på fremmede hannhunder.

Valper går bra. :) Og jeg passer på det selv, men da vet dere det.

Da syntes jeg det er greit å si ifra at Yaris er jo valp, men kommet litt mer inn i voksenfasen med hormoner, sånn at vi begge er obs der. Det går helt sikkert greit, men guttevalpen er jo 7mnd nå, eller nesten da.

Skrevet

Da syntes jeg det er greit å si ifra at Yaris er jo valp, men kommet litt mer inn i voksenfasen med hormoner, sånn at vi begge er obs der. Det går helt sikkert greit, men guttevalpen er jo 7mnd nå, eller nesten da.

Jepp :)

Greit å være litt føre var i disse hormontider, så de blir hyggelige voksne hannhunder tenker jeg da. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
    • Veldig bra! Da har du gjort det helt riktig  
    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...