Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Meg med Hootie :wub: Bildet er tatt av Ingvild som hater kamera mitt :lol:

6068866214_c6f0b96591_z.jpg

Hottie ja, men Hootie er søren meg ikke noe dårlig navn det heller :lol:

Xanadu Farms Red Hot Dollar er det fulle navnet.

:o Hootie? Hvem er Hootie? Hvorfor bor hun ikke hjemme hos meg?? :o

Er det en saluki korthåret? Fytti katta hvor en vakker hund! Og kjempefint bilde, for en fin kontakt med Marie (?).

Men takk da, damen, for hyggelige kommentarer. Og vet du...om det hadde blitt til at du skulle avhjelpe meg med en skrangleverkene hadde det blitt denne :ahappy:

Vi har så god kontakt fordi vi passer sammen mener Kristin. Jeg har en myndekropp visstnok :lol: Hun er kjempe vakker, og for en trav :wub: Jeg ble helt hypnotisert når hun travet, jeg! Rett før jeg krasjet inn i folk! Jeg løp rundt på gresset på Bjerke i slow motion!

Ja MM, du HAR myndekropp. Lang, slank, smekker og vakker og bygget for fart, noe som er helt motsatt av meg. Så for syns skyld burde du faktisk få deg en mynde, er søren ikke sååå mange som klaffer sååå bra utseendemessig gitt :)

Se, Mari, se!

Hottie.jpg

Foto:LineSK

xanadu_farms_red_hot_dollar_01.jpg

Regner med at folk ikke har noe imot at jeg legger ut bilder av en så vakker jente. :aww:

Nope, har ingen problemer med at det legges ut bilder, men må for syns skyld legge til at første bildet er tatt av oppdretter i USA, men Line var så snill at hun la det ut for meg her, og andre bildet er Renata Goel sitt :)

Hm. Kanskje jeg må smadre kneet til Kristin en gang for alle Tonya Harding style? :lol:

Og det kan du bare drite i, hihi. Behøver ikke smadre kne for å låne denne (og faktisk var Mocca også billig til salgs i dag da hun hadde tatt tak i esken med truseinnlegg og tygget den m/innhold godt utover sengen min, grrr).

Hun heter Hottie ja, og er årsaken til Tøfflus' eventuelle grå hår og er ikke venner med Freya :lol: Men vakker er hun!

Hva, jeg har da ikke grå hår, er jo nyfarget jo! Og jo, hun er veldig glad i Freya...som snacks :lol:

Ellers; flotte bilder av mange flotte hunder, takk for at dere deler :)

Skrevet

Åå, kjære, søte, nydelige, herlige, fantastiske, generøse sonenmennesker!

Jeg hadde en herlig helg på Bjerke. Men så har det seg slik at kameraet mitt ikke virker. Det har seg også slik at jeg har en blogg som jeg liker å oppdatere, og det passer jo dårlig sammen med ødelagte kameraer og gode minner!

Jeg har allerede sendt en PM til Marie, fordi hun såvidt jeg vet er den eneste med bilder av Tinka. Men hvis det er noen av dere andre som vil la meg låne noen bilder til å blogge med, hadde jeg blitt veldig glad! Er mange bilder jeg har sett allerede, som er tatt ved ringer jeg stod ved. Så da blir det jo liksom mine opplevelser jeg deler allikevel!

Jeg linker naturligvis til bloggene deres, eller skriver dere som fotografer. Det samme gjelder eiere av hunden hvis det er ønskelig.

Skrevet

Vel, det er bare å si ifra, Tøfflus. :) Jeg setter opp barnegrind om damene ikke liker hverandre med en gang. Den dansen har jeg tatt før. Dreads kler et gråstenk gjør de ikke?

Og jeg har bare ignorert alle de andre fine hundene i tråden etter å ha bli blendet at Hottie. Men de er dritfine alle som en!

Skrevet

p.s hva var galt med kameraet til Marie?

Ingvild får det bare ikke til, så hun skylder på kamera mitt :aww: Maria, Sandra og du fikset det jo med stålkontroll! :ahappy:

Ja MM, du HAR myndekropp. Lang, slank, smekker og vakker og bygget for fart, noe som er helt motsatt av meg. Så for syns skyld burde du faktisk få deg en mynde, er søren ikke sååå mange som klaffer sååå bra utseendemessig gitt :)

Ellers; flotte bilder av mange flotte hunder, takk for at dere deler :)

Det blir kanskje en dag ;D Og takk for fine kommentarer på bildene :D

Skrevet

Jeg la inn en ny tråd med mine Bjerkebilder her siden det var så grusomt mange bilder pluss valpespam som ikke hører hjemme her i tråden. :)

Skrevet

Her er litt bilder fra aussie ringen:

319296_10150339077370091_721740090_9862139_6178410_n.jpg

Denne kjekke karen kjenner de fleste til :)

307041_10150339084725091_721740090_9862309_5437775_n.jpg

Søt sort tric tispe!

Ikke sånn kjempe kvalitet på bildene, men det er iallefall bilder :)

Se der ja, den ustelte bikkja mi jo :lol: Og den sorte er søsteren til Tibra, Dk Uch Leading Angel's Starring Thornapple, for dagen i bikini.

Den som ble BIR i welshringen kjente jeg igjen, de var på kurs hos meg i juni :)

Skrevet

Så fine bilder du hadde, kjekt å se fra AG ringen og :)

Er denne norwichen fra Kennel Casa De Oro?

Det er enten Stella eller Fia,men er ikke sikker på kenel navnet,men jeg kan høre med henne som eiere henne :whistle:

Skrevet

Ja, er vist eier som driver Casa De Oro! Fia heter hun der :)

Det er enten Stella eller Fia,men er ikke sikker på kenel navnet,men jeg kan høre med henne som eiere henne :whistle:

Jeg fikk svar på det lengre oppe Monica ;)

Jeg har lest litt på siden deres nemlig, derfor jeg lurte, synes det er gøy å se norwich i ag.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...