Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Meg med Hootie :wub: Bildet er tatt av Ingvild som hater kamera mitt :lol:

6068866214_c6f0b96591_z.jpg

Hottie ja, men Hootie er søren meg ikke noe dårlig navn det heller :lol:

Xanadu Farms Red Hot Dollar er det fulle navnet.

:o Hootie? Hvem er Hootie? Hvorfor bor hun ikke hjemme hos meg?? :o

Er det en saluki korthåret? Fytti katta hvor en vakker hund! Og kjempefint bilde, for en fin kontakt med Marie (?).

Men takk da, damen, for hyggelige kommentarer. Og vet du...om det hadde blitt til at du skulle avhjelpe meg med en skrangleverkene hadde det blitt denne :ahappy:

Vi har så god kontakt fordi vi passer sammen mener Kristin. Jeg har en myndekropp visstnok :lol: Hun er kjempe vakker, og for en trav :wub: Jeg ble helt hypnotisert når hun travet, jeg! Rett før jeg krasjet inn i folk! Jeg løp rundt på gresset på Bjerke i slow motion!

Ja MM, du HAR myndekropp. Lang, slank, smekker og vakker og bygget for fart, noe som er helt motsatt av meg. Så for syns skyld burde du faktisk få deg en mynde, er søren ikke sååå mange som klaffer sååå bra utseendemessig gitt :)

Se, Mari, se!

Hottie.jpg

Foto:LineSK

xanadu_farms_red_hot_dollar_01.jpg

Regner med at folk ikke har noe imot at jeg legger ut bilder av en så vakker jente. :aww:

Nope, har ingen problemer med at det legges ut bilder, men må for syns skyld legge til at første bildet er tatt av oppdretter i USA, men Line var så snill at hun la det ut for meg her, og andre bildet er Renata Goel sitt :)

Hm. Kanskje jeg må smadre kneet til Kristin en gang for alle Tonya Harding style? :lol:

Og det kan du bare drite i, hihi. Behøver ikke smadre kne for å låne denne (og faktisk var Mocca også billig til salgs i dag da hun hadde tatt tak i esken med truseinnlegg og tygget den m/innhold godt utover sengen min, grrr).

Hun heter Hottie ja, og er årsaken til Tøfflus' eventuelle grå hår og er ikke venner med Freya :lol: Men vakker er hun!

Hva, jeg har da ikke grå hår, er jo nyfarget jo! Og jo, hun er veldig glad i Freya...som snacks :lol:

Ellers; flotte bilder av mange flotte hunder, takk for at dere deler :)

Skrevet

Åå, kjære, søte, nydelige, herlige, fantastiske, generøse sonenmennesker!

Jeg hadde en herlig helg på Bjerke. Men så har det seg slik at kameraet mitt ikke virker. Det har seg også slik at jeg har en blogg som jeg liker å oppdatere, og det passer jo dårlig sammen med ødelagte kameraer og gode minner!

Jeg har allerede sendt en PM til Marie, fordi hun såvidt jeg vet er den eneste med bilder av Tinka. Men hvis det er noen av dere andre som vil la meg låne noen bilder til å blogge med, hadde jeg blitt veldig glad! Er mange bilder jeg har sett allerede, som er tatt ved ringer jeg stod ved. Så da blir det jo liksom mine opplevelser jeg deler allikevel!

Jeg linker naturligvis til bloggene deres, eller skriver dere som fotografer. Det samme gjelder eiere av hunden hvis det er ønskelig.

Skrevet

Vel, det er bare å si ifra, Tøfflus. :) Jeg setter opp barnegrind om damene ikke liker hverandre med en gang. Den dansen har jeg tatt før. Dreads kler et gråstenk gjør de ikke?

Og jeg har bare ignorert alle de andre fine hundene i tråden etter å ha bli blendet at Hottie. Men de er dritfine alle som en!

Skrevet

p.s hva var galt med kameraet til Marie?

Ingvild får det bare ikke til, så hun skylder på kamera mitt :aww: Maria, Sandra og du fikset det jo med stålkontroll! :ahappy:

Ja MM, du HAR myndekropp. Lang, slank, smekker og vakker og bygget for fart, noe som er helt motsatt av meg. Så for syns skyld burde du faktisk få deg en mynde, er søren ikke sååå mange som klaffer sååå bra utseendemessig gitt :)

Ellers; flotte bilder av mange flotte hunder, takk for at dere deler :)

Det blir kanskje en dag ;D Og takk for fine kommentarer på bildene :D

Skrevet

Jeg la inn en ny tråd med mine Bjerkebilder her siden det var så grusomt mange bilder pluss valpespam som ikke hører hjemme her i tråden. :)

Skrevet

Her er litt bilder fra aussie ringen:

319296_10150339077370091_721740090_9862139_6178410_n.jpg

Denne kjekke karen kjenner de fleste til :)

307041_10150339084725091_721740090_9862309_5437775_n.jpg

Søt sort tric tispe!

Ikke sånn kjempe kvalitet på bildene, men det er iallefall bilder :)

Se der ja, den ustelte bikkja mi jo :lol: Og den sorte er søsteren til Tibra, Dk Uch Leading Angel's Starring Thornapple, for dagen i bikini.

Den som ble BIR i welshringen kjente jeg igjen, de var på kurs hos meg i juni :)

Skrevet

Så fine bilder du hadde, kjekt å se fra AG ringen og :)

Er denne norwichen fra Kennel Casa De Oro?

Det er enten Stella eller Fia,men er ikke sikker på kenel navnet,men jeg kan høre med henne som eiere henne :whistle:

Skrevet

Ja, er vist eier som driver Casa De Oro! Fia heter hun der :)

Det er enten Stella eller Fia,men er ikke sikker på kenel navnet,men jeg kan høre med henne som eiere henne :whistle:

Jeg fikk svar på det lengre oppe Monica ;)

Jeg har lest litt på siden deres nemlig, derfor jeg lurte, synes det er gøy å se norwich i ag.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...