Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Etter at jeg skifta til fullversjon på mobil har jeg IPboard eller hva det heter, hvordan får jeg tilbake hundesonen? OG hvorfor kan jeg ikke ha ipboard på tlf og "hundesonen" på dataen? *irriterende*

fordi man ikke har en profil for pc og en for mobil devices. Utenom det, aner ikke hvorfor ting monger så :aww:

Skrevet

Bare for å trigge dette i gang, "lille" ccsnakk (forum for chinese crested) har allerede dette tillegget, og kan brukes via tapatalk. Da må vel bare et stort forum som hundesonen være med også eller? :)

Lille sbtforum.no har det samme, alle som vil er velkommen til å prøve hos oss.

Vi kjører dog på phpbb, og har ikke opplevd noen som helst problemer med dette.. Det kan allikevel være problemer på andre platformer.

Vi har også støtte for TouchBB, men dette funker kun på iPhone.. Som forumadministrator er jeg langt mer fan av Android.. Dessuten funker Tapatalk faktisk bra, noe TouchBB ikke alltid gjør..

Vet du hvordan den fungerer mot ipad? Ser den fungerer til iphone og android, men på android fungerer alt mobilversjonen av sonen.

Uansett er dette opp til espen jeg bare spør :)

Jeg vet ikke hvordan den er på iPad, men det funker virkelig gull på både iPhone og Android. Jeg kjører Tapatalk på min Samsung Galaxy S.. Tapatalk har også støtte for enkelte moderatorverktøy, noe jeg liker godt som administrator.

Jeg satt og leste litt mer på det, og det er gratis å aktivere på forumet men brukerne må kjøpe appen, ekke det litt sært a? Kan kjøpes til android og iphone. Synes jeg var passe sært, da må alle som vil bruke på mobil og få funksjonen betale for å kunne se hundesonen slik, synes jeg blir teit.

Hva er egentlig sært med det? Det er fremtidsrettet å ta betalt av brukerne fremfor de som hoster tjenesten.

Prisen er også lav, og det er fullstendig frivillig å bruke en slik app.

Finnes vel løsninger som er gratis som kan gi like god funksjonalitet, tenker jeg da.

Dette er det enkelt å svare på.. I dag finnes ingen gratisløsning som gjør jobben like bra, jeg har testet ut flere, og Tapatalk er den jeg faller tilbake på hver gang..

Edit

Ser også på forumet dems at dte er ganske mange forskjellige småproblemer med tapastalk + ipboard som vi har. Bl. annet login, linker, youtube. Og at de driver og prøver å få tapastalk til å fungere med siste versjon av ipb.

Tapatalk.. De stalker ingen.

At det er dyrere på iPhone

At noe er dyrere på iPhone sier seg selv, det er vanskeligere å få publisert apps der, og Apple tar en latterlig stor del av kaka.

Skrevet

Men nå er vel Espen oppe å går igjen? :)

ja det er han og vi har pratet om det og husker ikke hva han svarte :)

har du sett nye mobil sonen forøvrig? ;)

edit:

tror han driver og aktiverer det nå :)

Skrevet

Nei en ny tapatalk.

Kan vi ikke holde oss til verdens søteste skrivefeil da? Tapastalk. Det høres ut som verdens tørreste podcast liksom. Der nerdene mesker seg en hel time i uka og utelukkende prater om tapas. Kitch value!

:heart: Anette.

Skrevet

Kan vi ikke holde oss til verdens søteste skrivefeil da? Tapastalk. Det høres ut som verdens tørreste podcast liksom. Der nerdene mesker seg en hel time i uka og utelukkende prater om tapas. Kitch value!

:heart: Anette.

Tapastalk :D:lol:

Skrevet

Synes den gamle mobilversjonen var veldig fin jeg! Eneste minuset var at du ikke kunne quote liksom..

du kunne det, bare ikke multi. du holdt inne fingeren på innlegget så poppet en boks opp :)

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Espen: plugin'en for tapatalk er out of date ihht til en beskjed jeg fikk på iTelefonen etter at jeg oppdaterte tapatalken. Kan du fikse?

Og med det samme: kan du åpne for å ha signatur via tapatalk?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...