Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Krysser fingre og tær for resultat av parringene :). Jeg har inntrykk av at de fleste parringer som foregår uten mye om og men resulterer i valper!

Da håper vi det stemmer :)

  • Svar 227
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En liten oppdatering på "valpene"... Ckoj har debutert i Appell spor, og i kl3 LP. Gosse har debutert i kl1, med opprykk til kl2. og trenger gjevnt og trutt for konkurranse i rundering. Sumo

Da har to av Kalasvalpene vært ute og satt sine poter i den store konkurranse verdenen... Sigerdrivas Ckoj på Skrattkalas "Ckoj" har konkurrert i LP1, og fikk i dag 191p, opprykk og klassevinner/k

Ja, det er helt fantastisk! Og jeg er selvsagt så utrolig stolt ! Men det er virkelig eieren som skal ha æren her, hun har virkelig stått på og jobbet med hunden! Men selvsagt,Ckutta er ikke noe dårl

Skrevet

DSC_0551.JPG

Bilde på turtelduene ;)

Fine da! :wub:

Håper det blir valper, spennende å se om det blir farger. Hvordan er det på linjene til hannhunden?

Og grattis med Duch!

Skrevet

Fine da! :wub:

Håper det blir valper, spennende å se om det blir farger. Hvordan er det på linjene til hannhunden?

Og grattis med Duch!

Takk, og takk det samme, med fantastiske res. i DK :D

Vanskelig å si hva han bærer, han har mye sort bakover, men ut i fra hva nære slektninger har fått så er det en bitteliten sjanse for fako, brunt eller grått/blått.(og trolig i den rekkefølgen) Det skjer vell egentlig stadig vekk at det kan dukke opp en eller annen farge etter mange generasjoner med sort, så det kan ligge å lure lenge ;)

Så man må nesten bare vente og se... Dere får gjette :lol: :rolleyes2:

Skrevet

Takk, og takk det samme, med fantastiske res. i DK :D

Vanskelig å si hva han bærer, han har mye sort bakover, men ut i fra hva nære slektninger har fått så er det en bitteliten sjanse for fako, brunt eller grått/blått.(og trolig i den rekkefølgen) Det skjer vell egentlig stadig vekk at det kan dukke opp en eller annen farge etter mange generasjoner med sort, så det kan ligge å lure lenge ;)

Så man må nesten bare vente og se... Dere får gjette :lol: :rolleyes2:

Syns liksom at jeg så ett brunskjær i pelsen hans på de bildene du har lagt ut på hjemmesiden. Blir vel litt som tan & dilute fargen på AK, det kan brått dukke opp når du minst venter det :lol:

Skrevet

Syns liksom at jeg så ett brunskjær i pelsen hans på de bildene du har lagt ut på hjemmesiden. Blir vel litt som tan & dilute fargen på AK, det kan brått dukke opp når du minst venter det :lol:

Det stemmer det, noen mudier bli solbleket og da kan de få noe brunskjær i pelsen. Andre holder seg blå-sorte hele livet. Men det er helt umulig å kunne si hvem som bærer hvilke farger ut i fra det. Så vi får bare være tålmodige i 59 dager til :lol::whistle:

  • 3 weeks later...
Skrevet

CIMG0888.JPG

Bilde er tatt 3 uker e. parring.

Jeg er fast bestemt på at Anya er drektig. Men jeg har egentlig ingen annen grunn enn at magefølelsen min sier det :lol:

Anya har i de siste ukene blitt mer sulten, og litt mer intens i trening, og hun har vært mer kosete og kommer for å kreve litt kos konstant. Ellers er hun sitt vanlige søte vesen :)

Til uka skal vi sjekke om det er noen der inne :o

Skrevet

Da har vi vært hos dyrlegen, og han kunne kjenne 4 fosterblærer, med mulighet for flere :D

Jeg ble ikke så veldig overrasket for magefølelsen har vært god hele vegen, men ble veldig veldig glad da vi fikk det bekreftet.

Så da får vi håpe at resten av ukene går like bra, og at i snart kan se frem mot neste kapitell... nemlig fødselen... :)

Skrevet

Gratulerer! Jeg gjetter 5! tre hannhunder og 2 tisper. To stk med mammafarge og tre sorte. :lol: Men hvilket kjønn som har hvilken farge tørr jeg ikke gjette på :lol::D

Guest Michellus
Skrevet

Gratulerer så mye! :D Venter i spenning på hvor mange og hvilke farger som popper ut :D

Skrevet

Tusen takk alle sammen. Gleder meg helt villt :) Skal bli så koselig med kull igjen, og jeg er så hinnsides spent på hvor mange de er, hva slags farger og fordeling på kjønn osv... Heldigvis har jeg ganske travle dager om dagen så resten av drektigheten vill forhåpentligvis gå like fort som den første delen gikk :)

Tror jeg gjorde dagen litt bedre for noen mennesker med den nyheten også ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...