Gå til innhold
Hundesonen.no

Veterinær i Trondheim


Mari

Recommended Posts

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Hvem skal jeg ringe?

mener du veterinærvakta?

Den offentlig smådyrvakten går på rundgang mellom flere klinikker i Trondheimsregionen. Vakten går alle dager fra kl. 16:00 til påfølgende dag kl. 08:00, og i helgene samt på bevegelige helligdager.

Ring 4848VAKT (48488258) for å få kontakt med vakthavende veterinær.

Skrevet

Nei nei. Ingen hast heldigvis. :) Jeg formulerte meg klumsete. Jeg trenger bare å finne en flink veterinær nå som jeg har flyttet til Trondheim. Men takk for raskt og fint svar sånn om det nå var fare på ferde. :)

Skrevet

Jøss, det var entydig. Genialt at det ikke er lange biten fra der vi bor heller. Takk folkens! :)

Skrevet

Katrine på Heimdal

De andre er dyktige de også, men er det noe utenom "rutine" ber jeg om Katrine.

Kathrin :aww:

Her går det også kun i Heimdal :) Brukt de til mye forskjellig, rutinekontroller, div røntgen, div ultralyd, entropionoperasjon, magedreiningoperasjon, keisersnitt, klotrekking, konsultasjoner om allergi, epilepsi, borrelia, livmorbetennelse osv osv.. Like fornøyd med alt. :)

Skrevet

Tralala, er jeg den eneste som ikke bruker heimdal? Men har hørt veldig mye positivt fra heimdal da :)

Nei, jeg bruker ikke Heimdal. Jeg har dessverre ikke noe god erfaring med de. Men jeg vet om veldig mange som bruker Heimdal og som er veldig fornøyd :)

Skrevet

Jeg har stort sett brukt Strinda og er fornøyd med de (Lite prat på dem da, må spørre mye selv føler jeg), men nå sist dro jeg hos Heimdal for å vaksinere valpen og syntes det var like ok der. Har også vært der med tidligere hunder.

Skrevet

Jeg bruker heller ikke Heimdal lengre, brukte de før, men har ikke så god erfaring med de desverre. :hmm: Men har hørt mange som er fornøyde også. :)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Hey, tråd om akkurat det jeg skulle lage tråd om.

Ser ut som Heimdal er et godt valg (-1), men finnes det noe bra sånn litt nærmere sentrum? Type gåavstand? Til vaksiner og sånn hadde det vært greit å bare ha noen å poppe innom, uten å måtte ta buss. Stort pluss om de er gode på andre ting og selvsagt, og ikke minst hyggelige.

Eller blir nærmeste moholt eller byåsen kanskje? Er den i (eller heter det på? som 50% trønder burde jeg vel vite det) byåsen bra?

Og sånn uansett, hvis det skulle finnes en veterinær sentrumsnært, fører denne Hill's? Hadde vært fint med en forhandler i nærheten, de på byhaven (?) måtte bestille inn og det tok en uke, og dyrebutikken på solsiden har det heller ikke inne til hund og må hende på lade i morgen. Så hadde jo vært fint med noen som har ting inne hele tiden.

Vel, som dere skjønner ønsker jeg at alt skal være sånn ca 5 meter unna meg :lol:

(vogh var da og skammelig dyrt her i trøndertawn, like greit å ikke ha fryserplass.)

Skrevet

Har vært endel med kattene der tidligere(Heimdal), men etter at vi har hatt kontakt med de med hunden, så har vi kuttet de ut. Dette pga Snøfugl (vet) er elendig med hund. (de andre har vi ikke erfaring med på hund)

Så vi gikk over til vet på Stjørdal for vi viste de var gode. Men begynte å bruke byåsen etter at vår forrige hund ble avlivet.(skiftet da vi ikke hadde behov for spesialkompetansen på øyne lengre og det var litt langt å kjøre for 'vanlig' sjekk) Godt fornøyd med byåsen og vet de sitter på endel mer kunnskap på f.eks problemadferd på hund enn de fleste.

(vogh var da og skammelig dyrt her i trøndertawn, like greit å ikke ha fryserplass.)

vogh? - hva er prisen du er vandt med da?

Skrevet

Så rart at denne ble bumpet akkurat i dag. Jeg skal til Heimdal med Fyda i dag klokken fire faktisk.

De siste dagene har hun hatt ganske nedsatt allmenntilstand. Jeg er jo så damaged goods at jeg tror hun har kreft og at hun ikke blir med hjem igjen. Noen ganger tror jeg at det hadde vært best om jeg ikke hadde hatt hund, for akkurat når det kommer til sykdom og sånt så er jeg så irrasjonell at jeg er redd det går utover hunden. :hmm:

Lola, jeg tenkte å sjekke om vi kunne gått sammen flere og bestilt V&H en gang jeg (når jeg er tom f.eks? :ahappy: ). Før kjøpte jeg fra produsent og betalte 150 kroner blokka. Her er virkeligheten en helt annen ser jeg. Men om vi er mange og bestiller mye så har vi definitivt makten til å skvise prisen ned til noe i nærheten iallfall.

Skrevet

Syns ikke 230,- pr blokk er så ille ved kjøp av 5 blokker jeg da men.

Vel, det er jo over 50% mer enn det jeg har betalt tidligere, så det er klart det er en prisøkning jeg vil merke. Det er fortsatt et billig fôr liksom, det er ikke det jeg sier. Men vi har ca 70 kilo i fryseren, så det skal holde en stund det.

Skrevet

Så rart at denne ble bumpet akkurat i dag. Jeg skal til Heimdal med Fyda i dag klokken fire faktisk.

De siste dagene har hun hatt ganske nedsatt allmenntilstand. Jeg er jo så damaged goods at jeg tror hun har kreft og at hun ikke blir med hjem igjen. Noen ganger tror jeg at det hadde vært best om jeg ikke hadde hatt hund, for akkurat når det kommer til sykdom og sånt så er jeg så irrasjonell at jeg er redd det går utover hunden. :hmm:

:hug:

Lola, jeg tenkte å sjekke om vi kunne gått sammen flere og bestilt V&H en gang jeg (når jeg er tom f.eks? :ahappy: ). Før kjøpte jeg fra produsent og betalte 150 kroner blokka. Her er virkeligheten en helt annen ser jeg. Men om vi er mange og bestiller mye så har vi definitivt makten til å skvise prisen ned til noe i nærheten iallfall.

Før det kom forhandlere av V&H nordover så brukte jeg å kjøpe hos Jaros Hund på Melhus.

Skrevet

:hug:

Takk snuppa. :)

Før det kom forhandlere av V&H nordover så brukte jeg å kjøpe hos Jaros Hund på Melhus.

Det blir de eller Troll. Vi får se hvem som vil gi oss best pris. Vi er allerede tre som går sammen, og tenkte jeg skulle hive ut et varsko her også før jeg tar ringerunden. Da bør vi være opp i noen hundre kilo og ha noe å slå i bordet med. Vi får se. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...