Gå til innhold
Hundesonen.no

Historien om ørene som ikke ville høre..


LinL

Recommended Posts

Det var en gang en liten dvergpinscher gutt, som hadde ører, som ikke ville høre...

Aro 8 uker

DSC_0223.jpg

nesten 9 uker

DSC_0386.jpg

10 uker, vi henger igjen

DSC_0433.jpg

11 uker

DSC_0343.jpg

ca 12 uker

29062011464.jpg

Idag, litt over 13 uker...

DSC_0002.jpg

(Ja, det ene står fordi han tipper hodet litt oppover, men det andre er ganske tungt..)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

aw, han er så skjønn :wub:

Men ca når skal ørene reise seg - om de reiser seg? Eller er dette individuelt? :rolleyes2:

Jeg vil ikke at de skal reise seg, jeg vil ha de tunge og hengende :D men nå ser det ut som vi får en mellomting :P Om en liten mnds tid, under tannfellinga så begynner brusken å stivne, så da bør de ha funnet seg til rette, hvis ikke blir de vel stående rett ut.. hehe. Det er veldig individuelt når de reiser seg og om de gjør det, oftest så reiser de seg, da litt før tannfellinga. Det blir vel frem med teipen tipper jeg, men håper at jeg slipper det da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

innenfor min rase (chinese crested) så er det vanlig å tape ører slik at man raskere får dem til å stå (og være mer sikker på at de står).

Praktiseres ikke det også hos dvergpinschere?

Jo, men er vel ikke noe vits å tape før tannfellinga begynner og brusken stivner ;) Hos DP er det tillat med stående OG hengende ører, så man ser det litt an til tannfellinga :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjempesøte bilder!

Jeg syns Aro kler hengeører veldig godt jeg :wub:

Men jeg må innrømme at kosingen og nussene hans huskes bedre enn øreretningen *ler*

hehe, han kan å sjarmere ja :D Vi skal komme oss på treff igjen i neste uke, da blir det mere nussing!!. må ta det litt rolig enda.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For en søtnos!! :wub: Synes han var veldig søt med hengeører jeg, men så er jeg litt svak for det da :icon_redface:

Og så mange flotte bilder av go'gutten!! Skjønner at vi ikke hadde like god kustus på snuppa vår da hun var så liten, for selv med bra kamera, fikk vi stort sett bare halve hunden på bildene, bortsett fra når hun sov, og det er måte på hvor mange sovebilder man trenger :innocent: Meeeen det kan jo ha hatt noe med fotorafen å gjøre og da... :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For en søtnos! :wub: Synes han var veldig søt med hengeører jeg, men så er jeg litt svak for det da :icon_redface:

Og så mange flotte bilder av go'gutten! Skjønner at vi ikke hadde like god kustus på snuppa vår da hun var så liten, for selv med bra kamera, fikk vi stort sett bare halve hunden på bildene, bortsett fra når hun sov, og det er måte på hvor mange sovebilder man trenger :innocent: Meeeen det kan jo ha hatt noe med fotorafen å gjøre og da... :whistle:

hihi, har ingen ting med kustus å gjøre ihvertfall :P Han er også vanskelig å ta bilde av, men når han går lei, da er det frem med kamera, for da står han somregel bare å kikker på meg :wub: godgutten min :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Wow, for en vakker rød farge på han :wub: Jeg tror jeg liker de bedre med ståører, men noen er fryktelig søte med henge ører :)

Takk :) Er veldig fornøyd med fargen jeg også, selv om man ikke vet helt hvordan det blir ennå, er jo bare valpepelsen ennå :) Men foreldrene er fine og mørk røde, så er han ganske mørk i hodet, så det lover bra :D

åååhh... Så nusselig :wub: Jeg synes hengeører var veldig fint på guten din jeg :wub:

Taakk :) jeg liker også hengeører, tror det ender sånn, de henger tyngre idag :D:wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det samme tenkte jeg :lol:

Ja, det blir vel det, men hvis de nesten står når han begynner å felle tenner så tror jeg kanskje jeg må tape opp. men men, vi får se. Håper jo de fikser seg selv :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vurderer å teipe, men tror jeg avventer litt til for å se an. Nå står begge ørene ca 80% av tiden, så tror de ordner seg selv :)

Parabol ja, kastet tv antenna jeg, trenger ikke den lengre:

22072011639.jpg

23072011641.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For noen herlige bilder av tassen din :wub:

Så nusselig han var på 8ukers bildet, sååå uskyldig :innocent::whistle:

Takk :D han er kjempe herlig, men ikke så uskyldig lengre:p Har begynt å teste grenser nå!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...