Gå til innhold
Hundesonen.no

Vis meg hvor du skal/har vært på ferie :)


LilleZara

Recommended Posts

I sommer blir det ingen tur på meg... :icon_cry: Må bruke pengene på teite ting som ny terasse og slikt.. :aww:

Så,siden jeg blir sittende her i gode gamle Norge,så vil jeg gjerne kose meg med dine feriebilder,eller bilder av plassen du skal til :ahappy: Du kan vise et bilde eller fler som du selv har tatt,eller du kan poste bilde av landet/plassen som du har funnet på nettet :) Trenger ikke være noe personlig eller noe.

Gleder meg til å se! :D

Jeg skal til Berlin i desember,så jeg legger inn det som bilde :)

Berlin_Winter.jpg

1213951549.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

228395_10150584098590371_785245370_18229271_5150898_n.jpg

Her er vi og blir mesteparten av sommeren og høsten og vinteren med :lol: Ytre del Kreta er bare herlig nå om sommeren :)

Scilosfjell1.jpg

På sensommeren blir det nok en Lillehammertur, med dagsturer på fjellet.

IMG_6511.jpg

Lillehammer <3

Scilos051.jpg

Men i morgen skal jeg til Rena en tur og hilse på denne damen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siden vi ikke har reist ennå, må det bli google-bilder av mitt reisemål Kragerø i år.

Vi hadde i grunnen bare to krav.

1. hunden måtte kunne være med

2. sjø

Vi hadde egentlig et tredje punkt også, og det var sol, men.... :lol:

åå, der er det så fint! har hvert der vær eneste sommer siden jeg var lita! gleder meg til nok en sommer der i år (selvom det ikke blir like lenge som når man gikk på skolen å hadde masse fri...)

dere må kose dere kjempe masse, nydelig sommersted!

Her har vi vært:

1.jpg

6.jpg

Agia Marina på Kreta.

ah, Kreta, vakkert sted med deilig vann, sol og alt som hører med :D flott hotell dere bodde på! vi skulle egentlig til Kreta i år igjen, men vil ikke dra fra herr valp allerede nå liksom, får bli neste år :aww:

selv blir det litt turer på fjellet i nærheten av haukeli, en tur på hytta like ved kragerø og ikke stort mere enn det i år igrun. men koselig skal det bli :)

bilder fikk jeg ikke til å laste opp nå gitt, de som lå på denne dataen var for store og har visst ikke tid til å forminske de nå.. se om jeg får lagt til senere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeeei,bilder! :banana:

Godt å se at det ikke bare jeg som bare skal være i Norge i sommer :) Kan være nydelig her også (når det ikke regner :rolleyes2:

@Poter: Åhh,der så det nydelig ut! Er ikke misunnelig i det heletatt! :no:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her har jeg vært:

5897906640_aa2f54d4a0_z.jpg

5897336141_663972e9d5_z.jpg

5897332503_e55dbfe2be_z.jpg

(Troms)

Hit skal jeg neste uke:

hemsedal-sommer-heis.jpg

sommer7-Hemsedal.jpg

Bilder+og+snutter+fra+Hemsedal+-+rundering+og+spor+uke+29,+Ellie+670.jpg

(Hemsedal)

Hit flytter jeg i slutten av juli:

umb_campus.jpg

DSC_0194.JPG

img_4873be7014746.jpg

(Ås i Akershus)

Også håper jeg at det kanskje kanskje kanskje kan bli en tur hit i begynnelsen av september:

kefalonia2-large.jpg

5.jpg

Smallest_taverna_in_greece-Medium.jpg

(Hellas. Er ikke så nøye hvor det er, bare de har en taverna eller to og krystallklart vann, så er jeg fornøyd.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har bare vært på jobb jeg... uff :lol:

Satser på å ta det igjen i September - men Ingvild - du bekymrer deg ikke for økonomien i Hellas? Hvordan er rettigheter ifht streikende, må du betale eget hotell om flyene ikke kan gå? Hvor store opptøyer er det i sentrale områder? Hvor stor er oddsen for å bli fast på ei øy fordi båtkjørerene plutselig finner ut de skal streike? Fersk mat?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Satser på å ta det igjen i September - men Ingvild - du bekymrer deg ikke for økonomien i Hellas? Hvordan er rettigheter ifht streikende, må du betale eget hotell om flyene ikke kan gå? Hvor store opptøyer er det i sentrale områder? Hvor stor er oddsen for å bli fast på ei øy fordi båtkjørerene plutselig finner ut de skal streike? Fersk mat?

Nesj da. Jeg skal ned og drive u-hjelp jeg! :lol: Fra spøk til alvor: Hvis det blir tur, blir det chartertur, og da ordner det seg uansett. Jeg hadde faktisk bestilt Egypt-tur i vinter, men det ble ikke noe av pga opptøyene og vips var Apollo raske med å sette pengene tilbake på konto. Det hender det er en generalstreik i ny og ne, men det overlever man. Grekerne vet hvor viktige turistene er for dem, så de verste streikene og de alvorligste opptøyene finner uansett sted i områder hvor det stort sett bare er grekere + de største byene. Jeg har ikke tenkt meg til Athen, liksom. Søsteren min og kjæresten hennes dro nedover nå for en ukes tid siden, og de dro helt på egenhånd (fløy til Thessaloniki og busset derfra til en landsby hvor foreldrene hans har et hus), og selv der er det ikke noe problem med streikende eller opprørske folk.

Og skulle jeg bli strandet en dag eller fem ekstra i Hellas, er ikke det det verste som kan skje, liksom.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har hatt en uke ferie i år, og har blant annet fått med meg disse stedene..

post-3422-0-95047800-1310384413_thumb.jp

Innseilingen til en vakker uthavn..

post-3422-0-61047200-1310384414_thumb.jp

Der går det an å hoppe fra god høyde og om man vil..

post-3422-0-34881700-1310384413_thumb.jp

Det beste er at alle disse stedene er innenfor 20 mil hjemmefra.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Før hundelivet:

Paris.

5929779127_5cf6576f68.jpg

Honfleur. Min kjæreste studerte i Caen, Normandie, og jeg var på besøk en uke. Vi dro litt rundt, til Rouen, Le Havre, og lille pensjonistbyen Honfleur.

5929779333_483e8d4a73.jpg

Roma.

5929779541_3904c56bd6.jpg

Tivoli. Et par timer med tog utenfor Roma.

5929779889_ff824d9585.jpg

Bordeaux.

5930337724_8496bd6e51.jpg

Saint-Emilion. Vindistrikt utenfor Bordeaux.

5929779769_284f882eae.jpg

Ellers har jeg vært på noen klassiske sydenturer også, men fant ikke bilder. Har enda ikke vært utenfor Europa. Foretrekker byturer, for å oppleve kultur og historie. Istanbul er trolig neste mål, men skulle gjerne tatt en tur til Toscana og fått med meg Firenze og Siena også. Bodde og studerte et halvt år i Paris. Vi fikk hund da vi kom hjem til Norge, i fjor sommer, og har siden den gang ikke vært på noen turer. Blir heller tur i fjellet her hjemme :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...