Gå til innhold
Hundesonen.no

Et must for hundeeiere som har alt?


Justisia

Recommended Posts

Skrevet

Passer jo sammen med diskusjonen om at rumpehull var lite pent å se på når man gikk tur :P

Ikke si at det har vært en diskusjon ang. det her på Sonen...? HVOR?

Skrevet

Den greia har jeg faktisk kjøpt, bruker den når vi er i byen og sånn. Veldig greit, hater å plukke opp bæsj, og virker som denne gjør at han holder seg lengre.

Malinck la kanskje merke til den i dag?

Skrevet

Ikke si at det har vært en diskusjon ang. det her på Sonen...? HVOR?

Det var i chatten en gang, hvordan vi stirret i rompa til hundene våre :lol:

Og jeg hra diverser "uheldige" bilder av Amiga :P

Skrevet

Den greia har jeg faktisk kjøpt, bruker den når vi er i byen og sånn. Veldig greit, hater å plukke opp bæsj, og virker som denne gjør at han holder seg lengre.

Malinck la kanskje merke til den i dag?

Tuller du nå? Hvis ikke - nei jeg så det ikke, og hadde jeg gjort det hadde jeg ledd :lol: sorry, men!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
    • Har du lest rasebeskrivelsene hos raseklubbene? Dette er tre ganske forskjellige raser.
    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...