Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Alma er datter av Silma og barnebarn av Saeta, og skal bo her hos meg. Ettersom Silma bor hos mamma, er det på tide at noen kan overta for Saeta i utstillingsringen, ettersom Saeta nå har vunnet det meste hun kan få her i landet fram til hun blir veteran om 2 år.

Alma er stamtavlemessig halvsøster til Sirius, og de har både en del likheter, men er også veldig forskjellige. Temperamentsmessig er Alma som snytt ut av nesa på sin mor, med herlig utstråling og masse lekelyst, og det var noe av grunnen til at jeg falt for nettopp henne i dette kullet. Utseendemessig har hun flott stil med lang hals, fin overlinje og flotte vinkler rundt om. Jeg er spent på hvordan hodetypen vil utvikle seg, men foreløpig ser hun ut til å få et veldig velskåret hode med god underkjeve. Hun har mer pels enn jeg noengang har hatt på en valp tidligere, så kanskje jeg endelig er heldig og får en sheltie som har pels før den blir nesten 3 år. Både Saeta og Silma var utrolig sene med å få pelsen på plass.

Planene for Alma er mange, men vi har ikke hastverk. Som sagt håper jeg hun på sikt kan "overta" for Saeta i utstillingsringen, men også i lydighetsringen, så det blir nok begge deler på henne også. Jeg måtte tenke litt på om jeg hadde tid til å trene enda en hund, men skulle ikke tiden strekke til vet jeg at hun som sheltier flest vil kunne leve et godt liv kun som "maskot" også. Vi får rett og slett bare se hva framtiden bringer :)

227048_10150619782790641_732375640_18611546_2612321_n.jpg

249158_10150619777850641_732375640_18611478_8019966_n.jpg

249850_10150619772410641_732375640_18611430_7190919_n.jpg

249810_10150619771630641_732375640_18611420_7503950_n.jpg

Skrevet

Det var min favoritt i valpekullet ditt også! Hun er nydelig! Lykke til, håper hun lever opp til alle forventninger :)

Skrevet

Idag har vi hatt et lite slektstreff her, med besøk av Silmas kullsøster Sari, og hennes datter Taima (med eiere). Benyttet sjansen tl å få litt hjelp med et generasjonsbilde. Kommer nok nye og bedre med tiden, de er ikke akkurat nystelte, men morsomt å ha til senere :)

Saeta, Alma og Silma:

227101_10150622743195641_732375640_18643972_7781660_n.jpg

250132_10150622743535641_732375640_18643983_8004828_n.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...