Gå til innhold
Hundesonen.no

Tinka på tur med Kira


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Var ute og gikk tur med Kira - Tinkas halvsøster - og Stine (SD) i dag. Kjempekoselig tur. Tinka og Kira hadde kjempelang labradordrakamp om en liten pinne, men batteriene streika selvsagt mens de holdt på som verst. Allikevel ble det massevis av bilder:

IMG_3006.jpg

IMG_3010.jpg

Labradorer som vil ha mat:

IMG_3012.jpg

IMG_3023.jpg

IMG_3046.jpg

Tinka med løpeanfall:

IMG_3041.jpg

IMG_3039.jpg

IMG_3048.jpg

IMG_3037.jpg

IMG_3031.jpg

IMG_3035.jpg

IMG_3027.jpg

IMG_3028.jpg

IMG_3024.jpg

Operasjon drep Tinka:

IMG_3056.jpg

IMG_3052.jpg

IMG_3051.jpg

IMG_3055.jpg

IMG_3078.jpg

IMG_3084.jpg

IMG_3079.jpg

IMG_3068.jpg

Kira med pinne i kjeften som lurer på hvor det ble av Tinka:

IMG_3094.jpg

Tinka og Kira har drakamp:

IMG_3097.jpg

Ok. Dette ble ekstremt mange bilder. :oops:

Skrevet
Så fine bilder. :D

Men..... Hvem er hvem? :D

Hehehe, der hvor du kan se halsbåndene på dem er Tinka den med svart og Kira den med gult. Og ellers så er Tinka litt mer voksen i kroppen (ikke fullt så hengslete og litt mer kraftig). :x

Skrevet
Kira hadde det værtfall kjempe gøy. Ligger nå å sover og er så sliten :twisted:

morro da.. toya er helt slått ut etter treffet i tbg i dag hu...

Skrevet

Synes det er litt flott når de er så trøtte og slitne at de bae ligger der og tar livet med ro. Må være herlig å være en 6 mnd gammel valp.. Hehe :-)

Skrevet

Kjempe fine bilder av nydlige hunder :twisted:

Å sååå masse snø :-o

Her er det åsså snø, men grasset stikker opp igjennom så det ekke så mye.

Skrevet
Kjempe fine bilder av nydlige hunder :twisted:

Å sååå masse snø :-o

Her er det åsså snø, men grasset stikker opp igjennom så det ekke så mye.

Du kan få litt snø fra oss. Vi har alltid litt for my snø sånn at det ikke blir gøy å være ute. :-)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...