Gå til innhold
Hundesonen.no

Redigere videosnutter


MonicaT

Recommended Posts

Hei.

Jeg har filmet noen video snutter og lurer på hva slags redigeringsprogram dere bruker ? Jeg bruker et som fulgte med pc'n, men vet ikke hvor bra det egentlig er. Pr nå har jeg bare lagt inn tekst på forsiden, men skal prøve å koble flere videoer sammen og med tekst.

Programmet heter Windows Movie Maker

Tar gjerne i mot tips om det er andre bra programmer

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Windows Live Movie Maker er nyeste versjonen. Det er helt ok til enkle redigeringer, tekst og musikk ol

Jeg bruker personling Cyberlink PowerDirector fordi jeg kjøpte en pakke med det og noen andre programmer noen år siden. Et mye tyngre og vanskeligere program men jeg liker det tungvindt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kameraet mitt lagrer filmer i .mov-format. Jeg klarer ikke å åpne disse i verken Windows Movie Maker eller i Cyberlink PowerDirector. Er det noe jeg gjør galt? Eller noe jeg kan gjøre for å endre på det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hum. Jeg får se litt nærmere på det. Har ikke prøvd mer enn i sånn tre minutter. :whistle: Cyberlink "finner" ikke filene når jeg prøver å importere. Dvs. hvis jeg trykker på "import media file" så vises ikke filene mine i mappen jeg velger. Og .mov står ikke som alternativ under "files of type: all media files". Og det går ikke an å trykke på "files of type: all files".

Windos Movie maker sier at de ikke støtter filtyper av det formatet når jeg forsøker å åpne dem i programmet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Adobe Premier Elements til videoer jeg filmer selv...

Pinacle MovieStudio HD til import av VHS å slikt...

Windows Moviemaker til det simpleste...

Samsung har en god app på Galaxy S2 "Videoskaper" :rolleyes2: for å redigere mobilvideoene direkte på telefonen, legge til musikk å klippe å overganger å slikt, fungere strålende...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Final Cut Express bruker jeg på Macen. Har god erfaring med Sony Vegas også.

Powers: Jeg har nylig satt meg inn i dette, så kan ikke emne heeelt! Det kan hende du må konvertere filene, før de kan redigeres i programmet du bruker. Jeg trodde mov. var en både kjent og ofte brukt format..

Min situasjon er vertfall slik at jeg har et Sony video kamera, som jeg kobler til Macen. Kameraet filmer i MPEG, noe som Final Cut ikke støtter. Jeg må da laste ned et program som konverterer filene til et som FC støtter. Det er litt tungvindt i starter, men etter man har bestemt for hvilken innstillinger man ønsker å bruke, så får det som smør.

Anbefaler deg å søke opp ord som konverting/konventere etc på google, så kan du se om det går inn under samme situasjon. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...