Gå til innhold
Hundesonen.no

Redigere videosnutter


MonicaT

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg har filmet noen video snutter og lurer på hva slags redigeringsprogram dere bruker ? Jeg bruker et som fulgte med pc'n, men vet ikke hvor bra det egentlig er. Pr nå har jeg bare lagt inn tekst på forsiden, men skal prøve å koble flere videoer sammen og med tekst.

Programmet heter Windows Movie Maker

Tar gjerne i mot tips om det er andre bra programmer

Skrevet

Jeg bruker movie maker, kan få til masse rart i det.

Sony vegas er ikke ikke så dårlig, men tar en stund å sette seg inn i.

Skrevet

Windows Live Movie Maker er nyeste versjonen. Det er helt ok til enkle redigeringer, tekst og musikk ol

Jeg bruker personling Cyberlink PowerDirector fordi jeg kjøpte en pakke med det og noen andre programmer noen år siden. Et mye tyngre og vanskeligere program men jeg liker det tungvindt :P

Skrevet

Jeg bruker og movie maker, synes den er helt fin til å lage små snutter av triks osv. Lager jo ikke noen store filmer, da ville jeg nok ønsket meg noe mer avansert. :-)

Skrevet

Kameraet mitt lagrer filmer i .mov-format. Jeg klarer ikke å åpne disse i verken Windows Movie Maker eller i Cyberlink PowerDirector. Er det noe jeg gjør galt? Eller noe jeg kan gjøre for å endre på det?

Skrevet

Hmmm... jeg kan jo lagre i .mov i PowerDirector...

Litt googling tilsier at .mov er quicktime format. Hvor du editerer det er jeg foreløpig litt :icon_confused: til.

Skrevet

Hum. Jeg får se litt nærmere på det. Har ikke prøvd mer enn i sånn tre minutter. :whistle: Cyberlink "finner" ikke filene når jeg prøver å importere. Dvs. hvis jeg trykker på "import media file" så vises ikke filene mine i mappen jeg velger. Og .mov står ikke som alternativ under "files of type: all media files". Og det går ikke an å trykke på "files of type: all files".

Windos Movie maker sier at de ikke støtter filtyper av det formatet når jeg forsøker å åpne dem i programmet.

  • 1 month later...
Skrevet

Adobe Premier Elements til videoer jeg filmer selv...

Pinacle MovieStudio HD til import av VHS å slikt...

Windows Moviemaker til det simpleste...

Samsung har en god app på Galaxy S2 "Videoskaper" :rolleyes2: for å redigere mobilvideoene direkte på telefonen, legge til musikk å klippe å overganger å slikt, fungere strålende...

Skrevet

Final Cut Express bruker jeg på Macen. Har god erfaring med Sony Vegas også.

Powers: Jeg har nylig satt meg inn i dette, så kan ikke emne heeelt! Det kan hende du må konvertere filene, før de kan redigeres i programmet du bruker. Jeg trodde mov. var en både kjent og ofte brukt format..

Min situasjon er vertfall slik at jeg har et Sony video kamera, som jeg kobler til Macen. Kameraet filmer i MPEG, noe som Final Cut ikke støtter. Jeg må da laste ned et program som konverterer filene til et som FC støtter. Det er litt tungvindt i starter, men etter man har bestemt for hvilken innstillinger man ønsker å bruke, så får det som smør.

Anbefaler deg å søke opp ord som konverting/konventere etc på google, så kan du se om det går inn under samme situasjon. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for informasjonen!
    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...