Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva har man på seg i konfirmasjon?


Poter

Recommended Posts

Skrevet

Min gudatter skal konfirmeres i vår (i kirken) og jeg lurer på hva jeg skal ha på meg når jeg ikke har bunad. Noen tips? Er det noen "mal", ting man bør styre unna etc. Er år og dag siden jeg har vært i konfirmasjon.

Skrevet

En fin kjole som går under knærne kan vel ikke slå feil? Eventuelt en kjole som går akkurat til knærne. Trenger ikke overpynte seg i konfirmasjon. EN H&M-kjole kan fungere veldig fint. Selv kunne jeg f.eks. valgt en sånn kjole som dette:

http://www.hm.com/no/product/83773?article=83773-A

Ellers så er det jo mange fine maxikjoler om dagen (ned til gulvet altså):

http://www.hm.com/no/product/83767?article=83767-A

http://www.hm.com/no/product/78489?article=78489-A

Skrevet

Du kan gå med hva du vil :) Men jeg selv ville holdt meg unna helt mørkt/sort da det gjerne kan minne om begravelse =)

Skrevet

Det samme du ville hatt på deg på 17. mai. (Pyntet antrekk altså, hvis du er en av de som benytter 17. mai til å gå i skogen bør du kanskje finne et annet antrekk!) Pent, men ikke overdådig pyntet. Normalt familieselskap-antrekk egentlig, men gjerne i litt lyse og sommerlige farger - det er jo koselig på denne tiden av året. :)

Skrevet

Har en kjole som går til rett over knærne, det er ikke for kort, altså? Slike maksikjoler passer jeg ikke, er bare 157 cm høy, så da blir jeg bare en eneste stor kjole :lol:

Skrevet

Har en kjole som går til rett over knærne, det er ikke for kort, altså? Slike maksikjoler passer jeg ikke, er bare 157 cm høy, så da blir jeg bare en eneste stor kjole :lol:

Neida, det viktigste er at man ser anstendig ut:) Du kan jo eventuelt ha på deg en tights under og..

Skrevet

Inspirasjon er absolutt ikke feil :ahappy: Kanskje jeg, selv om jeg på en måte har noe klart, egentlig må ta meg en buttikkrunde og se om jeg finner meg noe nytt :whistle: Nye sko må jeg uansett ha (Eine var nemlig så omtenksom at han tygde på mine pensko) og når jeg først er i butikken, da kan jeg jo like godt se etter mer, sant? :innocent:

Skrevet

Nye sko må jeg uansett ha (Eine var nemlig så omtenksom at han tygde på mine pensko) og når jeg først er i butikken, da kan jeg jo like godt se etter mer, sant? :innocent:

Hehe det er alltid lov :lol:

Skrevet

Oasis har MYE pent. Klassiske enkle, elegante kjoler :thumbs: Så ville absolutt anbefalt deg å ta en titt dit om du har en oasis butikk i nærheten.

Skrevet

Oasis har MYE pent. Klassiske enkle, elegante kjoler :thumbs: Så ville absolutt anbefalt deg å ta en titt dit om du har en oasis butikk i nærheten.

Signerer denne :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...