Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva har man på seg i konfirmasjon?


Poter

Recommended Posts

Skrevet

Min gudatter skal konfirmeres i vår (i kirken) og jeg lurer på hva jeg skal ha på meg når jeg ikke har bunad. Noen tips? Er det noen "mal", ting man bør styre unna etc. Er år og dag siden jeg har vært i konfirmasjon.

Skrevet

En fin kjole som går under knærne kan vel ikke slå feil? Eventuelt en kjole som går akkurat til knærne. Trenger ikke overpynte seg i konfirmasjon. EN H&M-kjole kan fungere veldig fint. Selv kunne jeg f.eks. valgt en sånn kjole som dette:

http://www.hm.com/no/product/83773?article=83773-A

Ellers så er det jo mange fine maxikjoler om dagen (ned til gulvet altså):

http://www.hm.com/no/product/83767?article=83767-A

http://www.hm.com/no/product/78489?article=78489-A

Skrevet

Du kan gå med hva du vil :) Men jeg selv ville holdt meg unna helt mørkt/sort da det gjerne kan minne om begravelse =)

Skrevet

Det samme du ville hatt på deg på 17. mai. (Pyntet antrekk altså, hvis du er en av de som benytter 17. mai til å gå i skogen bør du kanskje finne et annet antrekk!) Pent, men ikke overdådig pyntet. Normalt familieselskap-antrekk egentlig, men gjerne i litt lyse og sommerlige farger - det er jo koselig på denne tiden av året. :)

Skrevet

Har en kjole som går til rett over knærne, det er ikke for kort, altså? Slike maksikjoler passer jeg ikke, er bare 157 cm høy, så da blir jeg bare en eneste stor kjole :lol:

Skrevet

Har en kjole som går til rett over knærne, det er ikke for kort, altså? Slike maksikjoler passer jeg ikke, er bare 157 cm høy, så da blir jeg bare en eneste stor kjole :lol:

Neida, det viktigste er at man ser anstendig ut:) Du kan jo eventuelt ha på deg en tights under og..

Skrevet

Inspirasjon er absolutt ikke feil :ahappy: Kanskje jeg, selv om jeg på en måte har noe klart, egentlig må ta meg en buttikkrunde og se om jeg finner meg noe nytt :whistle: Nye sko må jeg uansett ha (Eine var nemlig så omtenksom at han tygde på mine pensko) og når jeg først er i butikken, da kan jeg jo like godt se etter mer, sant? :innocent:

Skrevet

Nye sko må jeg uansett ha (Eine var nemlig så omtenksom at han tygde på mine pensko) og når jeg først er i butikken, da kan jeg jo like godt se etter mer, sant? :innocent:

Hehe det er alltid lov :lol:

Skrevet

Oasis har MYE pent. Klassiske enkle, elegante kjoler :thumbs: Så ville absolutt anbefalt deg å ta en titt dit om du har en oasis butikk i nærheten.

Skrevet

Oasis har MYE pent. Klassiske enkle, elegante kjoler :thumbs: Så ville absolutt anbefalt deg å ta en titt dit om du har en oasis butikk i nærheten.

Signerer denne :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tråden er noen år gammel, men spørsmålet er like aktuelt i dag, så jeg tar med en oppsummering av hvordan landskapet ser ut nå for den som leter etter alternativer til Adobe-abonnementet. For RAW-fremkalling er darktable og RawTherapee fortsatt de to store gratisalternativene til Lightroom. Darktable har fått et mye ryddigere grensesnitt de siste versjonene, med «scene-referred»-arbeidsflyt (filmic/sigmoid) som håndterer høylys godt – nyttig når man fotograferer mørke hunder mot snø eller lys himmel, der kontrasten fort blir for stor. RawTherapee er litt mer teknisk, men har svært god støyreduksjon og skarphet, noe som hjelper på actionbilder tatt med høy ISO i dårlig lys. Til retusjering og lagbasert redigering er GIMP fortsatt gratis og har blitt bedre med versjon 3, med ikke-destruktive filtre. Et rimelig betalt alternativ er Affinity Photo, som nå er gratis å bruke etter at Canva kjøpte det, og som føles mest som Photoshop i arbeidsflyten. Photopea er også verdt å nevne: det kjører rett i nettleseren og åpner til og med PSD-filer. I tillegg har det kommet en del nettleserbaserte AI-verktøy som kan være nyttige for spesifikke oppgaver, for eksempel å bytte ut en rotete bakgrunn bak hunden, utvide et bilde som er beskåret for tett, eller restaurere gamle, falmede bilder av hunder man har hatt tidligere. Et eksempel er image to image ai der man laster opp et bilde og skriver en kort instruks, og verktøyet beholder positur, komposisjon og lys mens det endrer stil eller bakgrunn. Det erstatter ikke vanlig fremkalling, men kan være et supplement når man vil gjøre noe kreativt med et bilde. Mitt råd ville være å starte med darktable for selve fremkallingen, og heller ta i bruk de andre verktøyene etter behov. Det viktigste for gode hundebilder er uansett lyset og øyekontakten – redigeringen er bare prikken over i-en.
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...