Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva har man på seg i konfirmasjon?


Poter

Recommended Posts

Min gudatter skal konfirmeres i vår (i kirken) og jeg lurer på hva jeg skal ha på meg når jeg ikke har bunad. Noen tips? Er det noen "mal", ting man bør styre unna etc. Er år og dag siden jeg har vært i konfirmasjon.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En fin kjole som går under knærne kan vel ikke slå feil? Eventuelt en kjole som går akkurat til knærne. Trenger ikke overpynte seg i konfirmasjon. EN H&M-kjole kan fungere veldig fint. Selv kunne jeg f.eks. valgt en sånn kjole som dette:

http://www.hm.com/no/product/83773?article=83773-A

Ellers så er det jo mange fine maxikjoler om dagen (ned til gulvet altså):

http://www.hm.com/no/product/83767?article=83767-A

http://www.hm.com/no/product/78489?article=78489-A

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det samme du ville hatt på deg på 17. mai. (Pyntet antrekk altså, hvis du er en av de som benytter 17. mai til å gå i skogen bør du kanskje finne et annet antrekk!) Pent, men ikke overdådig pyntet. Normalt familieselskap-antrekk egentlig, men gjerne i litt lyse og sommerlige farger - det er jo koselig på denne tiden av året. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har en kjole som går til rett over knærne, det er ikke for kort, altså? Slike maksikjoler passer jeg ikke, er bare 157 cm høy, så da blir jeg bare en eneste stor kjole :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har en kjole som går til rett over knærne, det er ikke for kort, altså? Slike maksikjoler passer jeg ikke, er bare 157 cm høy, så da blir jeg bare en eneste stor kjole :lol:

Neida, det viktigste er at man ser anstendig ut:) Du kan jo eventuelt ha på deg en tights under og..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Inspirasjon er absolutt ikke feil :ahappy: Kanskje jeg, selv om jeg på en måte har noe klart, egentlig må ta meg en buttikkrunde og se om jeg finner meg noe nytt :whistle: Nye sko må jeg uansett ha (Eine var nemlig så omtenksom at han tygde på mine pensko) og når jeg først er i butikken, da kan jeg jo like godt se etter mer, sant? :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...