Gå til innhold
Hundesonen.no

Påsketur i finværet


Enits

Recommended Posts

Skrevet

Åååå! Det så ut som en flott tur! Og ser at dere koser dere :D

Ja det var kjempe deilig, selv om det hadde gjort seg med noen å gå med :P Blir trist å gi slipp på henne for hun er helt fantastisk :)

Skrevet

Ja det var kjempe deilig, selv om det hadde gjort seg med noen å gå med :P Blir trist å gi slipp på henne for hun er helt fantastisk :)

Det forstår jeg veldig godt! Men lover at du kan få låne Tinka når du kommer hit altså, bare å trene med henne og sånn :)

Da dropper du hele prosjektet. :)

En sånn fantastisk dag gjør ikke opp for alle de andre dagene da! Jeg er sikker på at Enits gjør det som er best for henne og Nala. Og det er jo et vel gjennomtenkt valg.

Skrevet

En gjenganger er å unngå å se mot kamera :P så jeg får jo aldri noen bilder der hun viser kontakt av noe slag :P

Skrevet

Bor dere på Liaflaten? Mine foreldre bor på Flaktveit, så vi er ute der en del. Kanskje et treff i Hjortland en dag? Kan sende en mld. om jeg skal ut der en helg.

Skrevet

Bor dere på Liaflaten? Mine foreldre bor på Flaktveit, så vi er ute der en del. Kanskje et treff i Hjortland en dag? Kan sende en mld. om jeg skal ut der en helg.

Bor på blindheim :) bodde på flaktveit frem til oktober ifjor :) Men nala flytter til nytt hjem om 6 dager. Blir trist, men jeg ser det er det beste for henne :)

Skrevet

Så ut som en koselig tur! :)

Skal du flytte nedover hit (østlandsområdet) Enits? I såffal er både Tesh og Cosmo disponible for turgåing, omgang med hund eller hva du måtte ønske :D

Skrevet

Så ut som en koselig tur! :)

Skal du flytte nedover hit (østlandsområdet) Enits? I såffal er både Tesh og Cosmo disponible for turgåing, omgang med hund eller hva du måtte ønske :D

Nei, jeg skal nok bo i bergen, men kommer på besøk til oslo i juni, og da har labbis lovet meg et stort sonentreff så du er pliktet til å møte for jeg vil treffe deg og hundene! :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...