Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Svalbard? :icon_confused:

:lol: Men der har de sånne teite ting som rabies.

Tror ikke det finnes flått i feks Hammerfest. Min far hadde iallfall aldri sett flått før han flyttet sørover *fundere* :ahappy:

  • Svar 135
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

... Seriøst? Ja, flått kan være irriterende og potensielt farlig om man ikke passer på å plukke dem av nokså raskt, men å styre hele livet sitt etter hvor flåtten befinner seg, er ikke det nokså drøyt

Jeg bor i "flåttland", og bruker expot. Så lenge de blir behandlet med expot så får de ikke flått. Jeg sjekker de derfor ikke

Guest lijenta
Skrevet

Det Ravhalsbandet, hvor lang tid tar det før full efekt? Altså dem andre halsbandene med gift skal henge på fjorten dager før full efekt og det frister ikke å bruke når vi ikke har flåt her jeg går men skal vi på tur til flått land så trenger vi noe som kan fungere.

Skrevet

Hunder skal ikke bade med Scalibor (det hvite båndet) da dette er farlig for fisken/sjølivet. Står på pakka. Så det skal tas av når hunden bader.

Jeg har de siste to årene brukt Naturlig steinhalsbånd og det har på mine to fungert supert. Når båndet er på - ingen flått. Tok det av 2 uker og da fikk begge to flått.

Hvor du får kjøpt

Link til mer info på min side(skroll litt ned)

2010-36.jpg

Dette kunne jeg egentlig tenke meg å prøve, men er det noen som veit om det blir noe dårligere på krøllete pels?

Skrevet

Jeg har selv holdt oss panisk innendørs og unna flottområde i hele fjor sommer. Men nå vurderer jeg å flytte og bytte jobb. Det blir enten langt opp på et fjell for å ungå flott. Eller en jobb som er kulere men som jeg er redd for å ta fordi den er i verste flott området. Genialt med ravhalsbånd, jeg skal kjøpe slikt og holde oss hjemme og innendørs. Der er ikke sikkert det hjelper på mine, med den pelsen.

Men jeg trenger jo noe som virker på meg selv også, om jeg skal jobbe i flottområdet og må gå ut i skogen.

Skrevet

Jeg har selv holdt oss panisk innendørs og unna flottområde i hele fjor sommer. Men nå vurderer jeg å flytte og bytte jobb. Det blir enten langt opp på et fjell for å ungå flott. Eller en jobb som er kulere men som jeg er redd for å ta fordi den er i verste flott området. Genialt med ravhalsbånd, jeg skal kjøpe slikt og holde oss hjemme og innendørs. Der er ikke sikkert det hjelper på mine, med den pelsen.

Men jeg trenger jo noe som virker på meg selv også, om jeg skal jobbe i flottområdet og må gå ut i skogen.

... Seriøst? Ja, flått kan være irriterende og potensielt farlig om man ikke passer på å plukke dem av nokså raskt, men å styre hele livet sitt etter hvor flåtten befinner seg, er ikke det nokså drøyt? Her i Oslo er det jo heller ikke innmari mye flått (sammenlignet med f.eks. kyststrøkene på sør- og vestlandet), og god beskyttelse hjelper mye! Jeg syns det høres litt trist ut å tilbringe hele sommeren innendørs, liksom.

Forøvrig har jeg aldri fått flått på Tinka i Trondheim, uansett om vi har brukt flåttmiddel (Scalibor-halsbånd) eller ikke. De årene vi har kjøpt flåtthalsbånd, har det vært fordi vi skal til typiske flåttområder (f.eks. Hvaler og sørvest i Sverige), og da har hun hatt på flåtthalsbåndet noen uker i Trondheim også, når vi allikevel har gått til innkjøp av det liksom.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har kun brukt rå hvitløk i maten til hundene som flåttmiddel, har funket fett, aldri hatt flått på dem. Skal på ferie til flåttland i sommer, så jeg vurdere å kjøpe det ravhalsbåndet jeg. Funker det ikke, så blir det nok dråperav et slag.

Skrevet

Hmmm. Jeg hadde utelukkende hørt negativt (dvs at de ikke fungerer) om disse ravhalsbåndene før jeg leste denne tråden, nå ble jeg jo brått usikker på om de kunne være verdt et forsøk likevel...

De siste årene har jeg brukt Scalibor på Orry, det har fungert veldig bra. Han har vel fått én flått de siste 5 årene, og da har vi vært i "flåttland". Han blir bittelitt irritert på halsen de første dagene, men det går over etter kort tid. Synd om dette går ut av produksjon, som noen nevnte over her. Da må vi prøve noe annet, enten dråper eller eventuelt ravhalsbånd.

Norma har blitt dryppet med Exspot, hun tåler ikke Scalibor. Det har fungert godt på henne, men jeg må dryppe ganske ofte på grunn av hyppig bading. Vann er moro, hilsen Norma :aww:

Skrevet

Skyr pesticider som pesten..jeg har i flere år brukt Hop-Off på hundene mine. Kjøpes i dyrebutikk, blandes ut med vann og haes i maten. Fungerer som bare det! Ikke er det giftig, hunden kan svømme alt de orker uten at fisken i vannet blir forgiftet, i tillegg gir det blank pels og virker mot tannstein.

Skrevet

Det Ravhalsbandet, hvor lang tid tar det før full efekt? Altså dem andre halsbandene med gift skal henge på fjorten dager før full efekt og det frister ikke å bruke når vi ikke har flåt her jeg går men skal vi på tur til flått land så trenger vi noe som kan fungere.

De funker med engang !

Det er som sagt gnissing i pelsen og båndet som skaper magnetisk felt som gjør at flåtten ikke setter seg.

Guest lijenta
Skrevet

Tenker på om vi skal investere i sanne og prøve på jentene. Det er jo praktisk i forhold til det at det altid er godt å kunen gå en tur ute hos foreldrene mine men der er det flått.

Skrevet

Vi skal være mye i Drangedal i sommer. Der er det ekstremt mye flott og det er vel mer borrelia på sørlandet enn i oslo også tror jeg?

Ifjor behandlet jeg ikke (med annet enn grundig gjennomsjekk av pelsen to x daglig) fordi det er så lite flott her vi bor. Men etter en tur i Drangedal hadde Ellie en diger flott med en lokal irritasjon, så jeg ble litt skremt.

Jeg må derfor bruke beskyttelse i år. Har mest lyst til å bruke rav men tar jeg en unødvendig risk med bikkjene da? Er det godt nok? Eller bør jeg velge disse giftgreiene *skummelt* :icon_redface::P ?

Skrevet

Det jeg mente å huske at jeg hadde lest i fjor, og derfor jeg tok av halsbåndet. Men jeg syns det er kjedelig å måtte huske å ta av et halsbånd :whistle:

Jeg så litt på dette rav halsbåndet i fjor, men funker dette bra på hunder med "lang" pels, ala toller? Noen med erfaringer?

Jeg mailet med selgeren av disse ravbåndene i fjor, og hun frarådet dem på en berner i full pels, fordi det er for tjukk pels til at båndet får nok effekt. Men at de kan fungerer når hunden er nedrøytet.

Skrevet

Jeg mailet med selgeren av disse ravbåndene i fjor, og hun frarådet dem på en berner i full pels, fordi det er for tjukk pels til at båndet får nok effekt. Men at de kan fungerer når hunden er nedrøytet.

Et ærlig svar i det minste!

Skrevet

En ting jeg har tenkt på med de forskjellige flått produktene er at det er jo stort ett rundt halsen de er.Da har jo flåtten "mulighet" til slå seg ned på resten av kroppen da for båndet rundt halsen kan jo ikke beskytte hele hunden?

Skrevet

Giftstoffene som man drypper på/er i halsbånd flytter seg langsmed huden det, så det dekker hele hunden. Det samme med ravsmykkene, de elektriske impulsene går langs hele hunden.

Skrevet

Tulip:Tusen takk! :) Det er o genialt da!hehe.Kom plustelig til tenke på det for som sagt har jeg ikke brukt noe før i fjor.Kom på var jo lite poeng om kun hals området ble beskyttet!

Skrevet

Gamlingen skal få pynte seg med ravsmykke til sommeren :wub:

Ikke at det vil syns så godt i kragen hans, men jeg VET at han lett blir litt statisk, så dette har jeg tro på :D

Skrevet

Nå er jeg veldig usikker her jeg sitter. Vil et rav halsbånd fungere på Ace? Han har mistet mye av den tykke manken sin etter kastrering, så veldig tykk pels har han ikke... Tenker mest på han siden han nå ser ut til å reagere på inneklimaet hjemme (varmepumpe), og vil ikke utsette han for mer kløe enn nødvendig. Samtidig er det jo veldig greit med disse Scalibor halsbåndene... Men da er det jo igjen aberet med at det faktisk er gift, og vi tar myyye på hundene hele tiden.

Skrevet

Jeg vil prøve ravhalsbåndene på mine, i tillegg til hvitløk og frontline (her skal det gjøres ordentlig, for tenk! :lol: ). Expot utgår siden det er så utrolig giftig for katter. Husker ikke i farta om scalibourhalsbåndene er det, men om de går ut av produksjon så er man jo like langt. Må uansett ha frontline til kattene som går ute, så kommer til å be om resept på nok til alle tre hundene og kattene. Her er det endel flått pga mye rådyr, så å la dem gå uten beskyttelse er ikke aktuelt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...