Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Oppvarma kyllingvinger fra fredag... og dagens høydare: hjemmelagde brownies med vaniljeis og rørte tyttebær. Ja, jeg har fått dilla :D 

  • Like 1
  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Stekt makrell med poteter, stekt løk, agurksalat og rømme. Hadde ikke vanlig eddik, så det ble hvitvinseddik i agurksalaten istedet. Og det var faktisk en suksess.

Skrevet

Foliestekt laksefilet med biter av blomkål, paprika og rødløk, litt sitron og olje over, servert med fullkornsris og litt soysauce.

Skrevet
3 timer siden, QUEST skrev:

Hva er supergrøt? :) 

Et produkt fra bra mat eller noe :P De har supergrøt og supergranola ihvertfall :)

Skrevet

Siden fredag har jeg vært så matlei at jeg har måttet tvinge meg til å spise noe - i går ble middagen en neve peanøtter og en proteinbar.. I dag ble det rester av ribba fra lørdag, stekt i biter med sopp, asparges og fløtesaus. I morgen skal jeg liksom ha fiskemat av noe slag... Blæh! Men jeg er jo ikke sulten heller, så kanskje jeg bare kan droppe middagen?

Skrevet
10 timer siden, Stine skrev:

Et produkt fra bra mat eller noe :P De har supergrøt og supergranola ihvertfall :)

Aha..jaja..man skjønner at man ikke er helt ung lenger når grøt er; havregrøt, risengynsgrøt, smørgrøt og rømmegrøt..:P

  • Like 1
Skrevet
17 minutter siden, QUEST skrev:

Aha..jaja..man skjønner at man ikke er helt ung lenger når grøt er; havregrøt, risengynsgrøt, smørgrøt og rømmegrøt..:P

Du burde prøve, den er god :lol: Det er bare havregrøt med litt tørka epler og noen andre korntyper oppi da :P

Idag blir det røkt torsk med grønnsaker, potetmos og bacon :)

Skrevet
Akkurat nå, Stine skrev:

Du burde prøve, den er god :lol: Det er bare havregrøt med litt tørka epler og noen andre korntyper oppi da :P

Idag blir det røkt torsk med grønnsaker, potetmos og bacon :)

Hehe..høres da ut som kokt frokostblanding ..:P

Guest Mira2.0
Skrevet

Lenge leve tikronerstilbud! En risgrøt til barna, en rømmegrøt til meg. Fiks middag på 6 min. :) Litt kjip dag så da er det kjekt med ferdigmiddag. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...