Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Potetsuppe med purre- og baconbiter. Lagde den egentlig i går, men så hadde noen andre laget masse pasta med sopp og cherrytomater - så da sparte vi suppa til i dag. :)

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Omelett av egg, paprika, rødløk og hamburgerrygg med grove rundstykker til ble det rett og slett i går.

I dag blir det meksikansk gryterett (pose) med svinekjøttdeig, paprika og løk (som vi prøver å få brukt opp før det blir dårlig. :lol:)

Skrevet

Vi skulle ha laks stekt i ovnen i aluminiumsfolie med masse godt grønt og poeter og en liten dæsj rømme idag *smeeeelt* namnam :ahappy:

.....

Men det ble spaghetti isteden :aww::lol:

Skrevet

Spaghetti her også. :P

Saus laget av finhakket chilli, hvitløk og ingefær. Sopp, løk og tyrkisk paprika oppi og en boks med hakkede chillitomater. Og så quorn "kjøttdeig".

Skrevet
Spaghetti her også. :P

Saus laget av finhakket chilli, hvitløk og ingefær. Sopp, løk og tyrkisk paprika oppi og en boks med hakkede chillitomater. Og så quorn "kjøttdeig".

Jeg trodde det sto tyrkisk pepepr først, spennende saus det :lol:

Dagens middag ble wok med kylling, gulrot, brokkoli og mini mais og salat med spinat, tomat og agurk som tilbehør :D

Og en halv pakke bixit med sjokolade trekk til dessert :P

Skrevet

Jeg lagde Mongolian beef igjen i går og det ble enda bedre enn sist, for jeg justerte mengden sukker og sojasaus etter min gane og det ble til og med rester som venter i kjøleskapet og som skal nytes om nøyaktig 44 minutter! Gleder meg! :hyper:

I dag blir det enten laks med brokkoli og ris eller nachos. Hm.... Vil helst ha nachos, men det er sunnere med fisk....

Guest Belgerpia
Skrevet
Æ ælske feskeboilla i kvitsaus ❤❤❤

Feskeboilla :sorcerer:

Beste som finnes!!! <3

Gugg..... fiskeboller er kattemat, det må jo være den ekleste oppfinnelsen som finnes, bare konsistensen er nok til at det går kaldt nedover ryggen på meg. Og lukta - når man åpner fiskebolleboksen så lukter det jo måneders gammel morro og sånt skal da ikke spises......... Nei fysj....... ekkelt........

I går fikk jeg mamma's hjemmelagde kjøttkaker med kålstuing og poteter - NAMMMMMMMM

I dag blir det knekkebrød med ost kanskje, om jeg ikke skal være helt vill og gal og rett og slett lage meg en biffsalat.

Skrevet

Minipizza med pitabrød, tomatsaus, løk, mais, peppes kjøttboller og strøost. Ble driitgodt om jeg må si det selv. Også lager det seg nesten på egenhånd :D

Skrevet

Laaaaangstekt på lav varme (i Tupperwaregryte med lokk) øko/velferdskylling, med tilhørende saus av kraften (redusert), fløte, rosmarin, pepper, paprika, smør og lime, og stapp/purè av potet, yams, gulrot, smør og en dæsj fløte.

Himmelsk om jeg må få si det selv :drool:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...