Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg elsker hvordan du bruker dobbeltfunskjonelle ting- som at et Cargo bur fiiint kan fungere som stuebord også. Love it! :ahappy:

:lol: Yep, det buret er helt ypperlig printer/lampebord. :D

  • Svar 232
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har også flyttet, og derfor fått ny stue! Vi stortrives...

Stua hjemme, julepynta: "Stua"/ andre halvdelen av hytta (den første halvdelen er senger, og oppbevaring- og er mindre enn denne.) Bygd 1709, jeg har akkurat røska ut og brent og hivd alt ræl

Mitt evighetsprosjekt... Huset er fra slutten av 1700-tallet eller begynnelsen av 1800-tallet. Jeg har strippet bort alt som er nytt bortsett fra badet. Fornøyd med tømmerveggen, men mangler lister ru

Posted Images

Skrevet

Da det ikke er så lenge siden vi flyttet inn, har stuen endret seg mye. Kommer hele tiden nye ting på plass. Slik så det ut hos oss mellom januar og mars.

DSC_0023-2.jpg

CIMG3099.jpg

DSC_0021-1.jpg

DSC_0024-1.jpg

CIMG3101.jpg

Skrevet

Da det ikke er så lenge siden vi flyttet inn, har stuen endret seg mye. Kommer hele tiden nye ting på plass. Slik så det ut hos oss mellom januar og mars.

DSC_0023-2.jpg

CIMG3099.jpg

DSC_0021-1.jpg

DSC_0024-1.jpg

CIMG3101.jpg

Så koselig dere har det! :D

  • 3 months later...
Skrevet

Vi har flyttet siden sist :) Og fått ny stue selvsagt. Dere får ignorere baby og hundeleker, det kryr det av her :P

Mannen ville ha en 60", men fikk bare 50"... Angrer i ettertid, så til høsten bytter vi den ut med en 60" :) Veldig fornøyd med wallstickeren, ser mindre ut på bildet enn den egentlig er, står " Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain"

Dvd hyllen skal vekk etterhvert, og erstattes av noe... Noe som jeg enda ikke vet hva er, siden jeg enda ikke har funnet det :P Vi har åpen kjøkkenløsning, fra den "veggen" også er det inn mot kjøkkenet, så litt lenger "bort" har vi spisestuen, som jeg ikke synes er noe fin så den får dere ikke bilde av :lol:

IMG_0260.jpg

Selve stuedelen, fra andre siden. Jeg tror nok at det kommer mer på veggen der, når jeg bare finner ut HVA. Om noen har ideer, så spytt ut :P

IMG_0252.jpg

Jeg simpelthent elsker den nye lysekronen min :)

IMG_0254.jpg

... Og vi har den i bordversjon også. Skal få en til, så vi har en på hver av vinduene! Og er jeg en skikkelig Orkidee fan, fine blomstene det.

IMG_0256.jpg

Close up av sofaen vår, som jeg også elsker. Perfekt når man har hund og barn! Bare å støvsuge og tørke av! Var litt stiv pris, men virkelig verdt dt da den ikke er klam og superbehagelig å sitte på.

IMG_0257.jpg

Jeg er veldig glad i dette speilet, som er nok større i virkeligheten.

IMG_0264.jpg

Under dette speilet tenkte jeg å ha denne skjenken, men siden jeg har netopp kjøpt valp må jeg vente bittelitt før jeg kan kjøpe en skjenk.

WEB_30716_1.EPS.jpg

Siden sort dominerer endel i stuen vår, så ønsker jeg en lys ny spisestue. Vi blir ofte litt mer enn fire som spiser her hjemme (selv om vi bare er enda tre to bente!) så derfor må det være 6 stoler, og da har dette blitt utvalgt som spisestuen vår :)

7243700_KonvallSpisestue.jpg

Også den viktigste pynten da ;) Bestevennene!

IMG_0262.jpg

Skrevet

Herlig lill! Sånn stue kunne jeg og tenkt meg, enkel og stilren.

Nettopp flytta om stue her så nå er det bare pappesker og sofaer som ikke er plassert der de skal og generelt rot, så bilder får komme nå vegger er malt og gardiner og bilder hengt opp og sofaer plassert der de skal.

Skrevet

Jeg får ta noen bilder her etterhvert, blitt rimelig stilig, spesielt med ledlys på alkoholhyllene og rundt tv'en. Og skikkelig kul lysekrone!

Syntes faktisk det er ganske stilig her :)

Skrevet

Og siden jeg kom med forslaget må jeg jo bidra!

stuenTINKA.jpg

Åå, den var pen! Den som Tinka sitter på! Sånn vil jeg haa :rolleyes2:

Skrevet

Åå, den var pen! Den som Tinka sitter på! Sånn vil jeg haa :rolleyes2:

Eh, holder det ikke med hun som sitter oppå, nå skal du jammen meg ha det hun sitter på, også... :icon_confused:

Skrevet

Eh, holder det ikke med hun som sitter oppå, nå skal du jammen meg ha det hun sitter på, også... :icon_confused:

Ok, så er den ikke så ille den heller :aww:

Skrevet

Kjøpte en veldig lik som den der på Åhlens på lørdag :) veeeldig fin :ahappy:

Å, den som finnes i sort eller mange farger? Jeg elsker den!

Usj, kjenner at jeg trenger å ha bursdag snart, er jo så mange livsnødvendige ting her i verden :innocent:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Åå, den var pen! Den som Tinka sitter på! Sånn vil jeg haa :rolleyes2:

Synes både IA og Tinka fortjener en slik jeg :innocent:

Å jeg som akkurat var i boden igår og lurte på hva i alle dager jeg skal gjøre med den. Den er råkul, også er det rom inni den (ikke store greia akkurat men men). Meeen jeg har ikke noe sted å ha den nå etter at jeg flytta, så den sitter og sturer i boden.

Kanskje Tinka vil ha den med seg! :ahappy: Så dog at det ene benet er litt løst, men sikkert bare en skrue som må strammes (bare litt vanskelig å se i mørket).

Uff jeg får ta en dag og shine skikkelig her og ta bilde, men nå er ikke kameraet her heller så det blir vanskelig.

EDIT: Det er virkelig råkult hos deg Monica!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...