Gå til innhold
Hundesonen.no

Grenland Hundeklubb Lydighetsstevne og valpeshow


Guest Jonna

Recommended Posts

Guest Jonna
Skrevet

Ligger denne under lydighet siden jeg skal delta i der.

Noen andre som skal?

Jeg og Blaze er påmeldt i Elite LP. Det ble litt haste bestemt da jeg fikk lyst til å dra for det kommer litt AK valper der. Så to fluer i en smekk og drite oss litt ut. Ikke klar på Eliten enda, men Blaze er ikke den som tar skade av slikt :)

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Haha, hadde akkurat tenkt til å lage tråd! Jeg kommer med begge de røde farer, og jeg har inside information om at det kommer et par andre soniser også, etter å ha etteranmeldt begge to nå i kveld. Dette blir kooos! :D (Og det er vel ingen av oss som føler oss klare for å starte lydighet i våre respektive klasser akkkurat...). :P

Bra jeg skal vise knertmonsteret som får reise kjerringa på vegne av Team EyeCandy, hehe. :lol:

Skrevet

Typisk sonen at alle plutselig melder på samme stevne :lol:

Men valpen skal debutere på valpeshow, grøss og gru. Også blir det LP med gærningen.

Noen vet hvilke klasser Arild dømmer og hvem som dømmer valpeshowet?

Skrevet

Jeg fant ut at jeg skal jo trene i Drammen den helga jeg.. Æsj, jeg som hadde gledet meg til et siste valpeshow med masse gærne kelpiser :wub: Og ikke minst når det er lp i tillegg. Dere får filme!

Skrevet

Men jeg misstenker at vi skal ha årsmøte/styremøte på søndagen.. Men jeg har sendt mld for å sjekke når vi har hallen, er det på ettermiddagen kan man jo klare en tur på utstilling først :whistle:

Skrevet

Valpen er påmeldt :) Nå kjenner jeg at jeg begynner å få litt lp-abstinenser, vi er på ingen måte klare enda (MYE rusk å ta tak i)... men VIL starte alikevell :P Dere som har etteranmeldt, har dere gjort det nå i dag? Jeg sendte en mail og spurte om det var mulig, men er vel litt sent nå til at jeg kan forvente å få svar i kveld.

Skrevet

Skal jeg melde på Balrog til valpeshowet eller ikke? Og er det for sent / link?

Guest Jonna
Skrevet

Skal jeg melde på Balrog til valpeshowet eller ikke? Og er det for sent / link?

Lengre ned på forsiden.

Forresten, om noen føler seg avvist før jeg skal inn i Elite ringen. Så kan jeg fortelle dere på forhånd at dere kommer til å bli det :lol:

Vi skal inn i boblen vår før vi starter :P

Skrevet

Lengre ned på forsiden.

Forresten, om noen føler seg avvist før jeg skal inn i Elite ringen. Så kan jeg fortelle dere på forhånd at dere kommer til å bli det :lol:

Vi skal inn i boblen vår før vi starter :P

Sånn er jeg også, går jeg med den store sort/hvite og jeg ikke har startet så la meg være :aww::P

Har sendt påmelding på han også :D Da skal vi ut å gjøre to ting vi ikke er klare for om 14 dager :P

Guest Jonna
Skrevet

Sånn er jeg også, går jeg med den store sort/hvite og jeg ikke har startet så la meg være :aww::P

Har sendt påmelding på han også :D Da skal vi ut å gjøre to ting vi ikke er klare for om 14 dager :P

Kan faktisk stå å prate med folk også begynner brått tankene å vandre også bare går jeg :lol:

Sånn da er folk advart.

Skrevet

Kan faktisk stå å prate med folk også begynner brått tankene å vandre også bare går jeg :lol:

Sånn da er folk advart.

Hehehe jeg hører ikke etter jeg og bare styrer med mitt, med mindre det passer meg å si en setning da :lol:

Skrevet

Har bestemt meg for å ikke melde på. Kommer til å angre, men hyggelig å være bare heiagjeng også! :)

Edit: Jeanette ingen fare. Hvis du ser meg en gang jeg skal starte kommer du til å forstå hvorfor! :lol::icon_redface:

Guest Jonna
Skrevet

Stevnet går innendørs, for de som ikke vet det. Fikk akkurat svar.

Sikker på at det var ute jeg, så det var ikke helt med i beregningen :aww:

Vi har jo overhode ikke trent inne egentlig og hadde planer om å bare starte ut. Men da kaster vi vist oss i det ja.

Skrevet

Sikker på at det var ute jeg, så det var ikke helt med i beregningen :aww:

Vi har jo overhode ikke trent inne egentlig og hadde planer om å bare starte ut. Men da kaster vi vist oss i det ja.

Hunden min går helt klart best ute, han blir litt låst inne. Men det får vi bare ta som det kommer, får regne med at det går endel saktere enn ellers vet jeg :)

Skrevet

Stevnet går innendørs, for de som ikke vet det. Fikk akkurat svar.

Gudskjelov for det! Aiko er "ulydig" nok som det er og har litt for mye jakt- og lukte på blommorna-instinkt til at jeg orker å kjempe om oppmerksomheten hennes der det finnes gress å lukte på, fugler å følge med blikket, blader som kan jaktes på osv.. :rolleyes2:

Fikk forresten mail tilbake fra hundeklubben nå. Jeg må si jeg er utrolig positiv til dette her. "Tusen takk på påmeldingene" skriver han! "Tusen takk fra alle oss som fikk etteranmelde til både valpeshow og lydighet!" skreiv jeg tilbake. :)

Skrevet

Jeg vil være med og se på hele kelpiebanden! Hvis noen har plass til en snill passasjer som bor i Oslo (rett ved ring 3, Ullevål stadion - men jeg er bevegelig med kollektivtrafikk innad i Oslo, altså), er det bare å rope ut. :)

Skrevet

Det er forresten Linda Kjeksrud som dømmer valpene. Noen som vet noe om henne som dommer? Kjenner henne bare som papillon oppdretter og bc-menneske jeg :)

Skrevet

Jeanette er en Northug i forkledning :blink: Da forventes det en stilig småarrogant avslutning på programmet :aww:

:lol: Gleder meg til å se dem in action!

Har bestemt meg for å ikke melde på. Kommer til å angre, men hyggelig å være bare heiagjeng også! :)Edit: Jeanette ingen fare. Hvis du ser meg en gang jeg skal starte kommer du til å forstå hvorfor! :lol::icon_redface:

Bu..jeg har lyst til å tafse mer på Balrog. Finingen :wub:

Og hvis du får til å komme Maria, så blir jeg glad!

Jeg ble kastet ut i dette i går kveld, da jeg satt i sofaen etter lang tur med hundene og ante fred og ingen fare. Er ikke forberedt på å starte for første gang om to uker, men den utfordringen tar vi. Ikke minst god trenig. Håper noen snille sjeler kan filme oss så jeg får se opptreden vår. Har på følelsen at den kan bli interessant :whistle:

Skrevet

Lengre ned på forsiden.Forresten, om noen føler seg avvist før jeg skal inn i Elite ringen. Så kan jeg fortelle dere på forhånd at dere kommer til å bli det :lol:Vi skal inn i boblen vår før vi starter :P

Jeg liker at du kaller det "eliteringen". :lol: Aiko og jeg skal nemlig ikke inn i samme ring, men i klasse 1-ringen (også kjent som førsteklasses-ringen, haha!) ;)

Jeg ble kastet ut i dette i går kveld, da jeg satt i sofaen etter lang tur med hundene og ante fred og ingen fare. Er ikke forberedt på å starte for første gang om to uker, men den utfordringen tar vi. Ikke minst god trenig. Håper noen snille sjeler kan filme oss så jeg får se opptreden vår. Har på følelsen at den kan bli interessant :whistle:

Vi får filme hverandre, herreguuud...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...