Gå til innhold
Hundesonen.no

Finne på i London med en 11-åring?


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal til London i påsken med min lillebror på 11, og lurer litt på hva vi skal finne på for at han skal ha en fin tur. Aller først drar vi til Old Trafford i Manchester og ser ManU mot Everton. Deretter drar vi til London på Madam Tussaud, men der sluttet min kreativitet. Flere tips?

Skrevet

Bussturen er morsom og lærerik, også har du jo london dungeon (som er sånn skremsels greie)... *tenke *

London Eye kan jo være morsomt?

vet ikke helt hva 11 åringer liker jeg, vi var mest og så på marknader og musikaler ol .

Skrevet

Tower of London synes jeg er kult uansett alder. Du har London Zoo, selv om jeg personlig er litt motstander av å støtte dem (ikke pent for de som bryr seg litt om dyr og tenker over hvordan de faktisk har det der).

Camden lock market hvis han synes det er spennende med boder med masse rare ting og slikt.

Royal Horse guards, hvis det er tilgjengelig, samme med vaktbytte utenfor slottet 1130 hver dag.

British Museum, hvis han har et snev av interesse av vitenskapsting. Naturhistorisk Museum i Knightsbrigde har en del kult, "dinosaurpark" og lignende, de har en del bra opplegg for barn. (red. det er sammen med science museum som nevnt over her).

Dickens museum kan også være interessant.

Kjøp billige musicalbilletter i teaterstrøket til samme kveld. Løvenes Konge skal være veldig bra.

Hvis dere vil dra litt ut av London (halvtime med tog ca.) så er det flere fornøyelsesparker i nærheten.

www.visitbritain.com kan gi noen tips.

Jeg regner med dere vet om bryllupet en uke senere, som kommer til å gjøre London ganske kaotisk i lang tid før og etter... en stund siden jeg har vært der selv, men det blir langt unna påske ihvertfall! :)

Si fra om dere vil ha noen flere reisetips.

Skrevet

Har de ikke et sånn voksdukke-museum da?

Madam Tussauds som labbis nevnte.

btw labbis om du bestiller biletter på nett kan du gå i en annen kø :)

desverre gjør mange det nå :)

Skrevet

Og Hamley's, såklart, verdens største leketøysbutikk er det vel.

Dropp Harrods. Bare dyre motesaker (selv om de har stor leketøysavdeling), og du kommer til å ende med å redde alle miniatyrhundene som selges fra marsvinbur i dyreavdelingen. :)

Skrevet

Om vedkommende er Harry Potter frelst, er det mange HP severdigheter der. :) Obligatorisk med tur på plattform 9 3/4!

Du har akvariumet der, The Eye, dra i St James Park å mate ekorn og fugler, ta en båttur på Themsen eksempel. Det er også et leketøysmuseum der.

11 år er vel kanskje litt i det minste laget for disse "skrekkturene". De er rimelig langdryge og, i tillegg til at det er myyyyyye venting mellom hvert "moment" der.

Skrevet

Harrods var jo kjempegøyalt, gikk i hundeavdelinga i timesvis :icon_confused:

Eh... var du også i avdelinga for salg av levende dyr? Jeg grein da jeg kom ut derfra, og nekter å gå inn på Harrods igjen, noensinne!

Skrevet

Vil absolutt anbefale The Science Museum som LineSK nevnte over her. Ble positivt overrasket over det selv! Ellers så kan jo Natural History Museum kanskje være av interesse. Ellers så anbefaler jeg Tower of London og hvis dere vil se en musikal så anbefaler jeg Lion King på det varmeste. Passer for både voksne og barn. :icon_confused:

Skrevet

Eh... var du også i avdelinga for salg av levende dyr? Jeg grein da jeg kom ut derfra, og nekter å gå inn på Harrods igjen, noensinne!

Det var tomt når vi var der i høst, så jeg shoppet hundeutstyr.

Skrevet

Om vedkommende er Harry Potter frelst, er det mange HP severdigheter der. :blink: Obligatorisk med tur på plattform 9 3/4!

Du har akvariumet der, The Eye, dra i St James Park å mate ekorn og fugler, ta en båttur på Themsen eksempel. Det er også et leketøysmuseum der.

11 år er vel kanskje litt i det minste laget for disse "skrekkturene". De er rimelig langdryge og, i tillegg til at det er myyyyyye venting mellom hvert "moment" der.

Oooo, jeg vil på platform 9 3/4 :icon_confused: Det nederste der fikk meg til å tenke MH med en gang :ahappy:

Skrevet

Oooo, jeg vil på platform 9 3/4 :icon_confused: Det nederste der fikk meg til å tenke MH med en gang :ahappy:

Det var det jeg tenkte underveis på turen der selv, og vi diskuterte det også. :blink: At det ble for mye venting, slik at man fikk avreagert for godt til neste "moment" og ble jo ikke skremt. I tillegg var det meget store grupper, og vi havnet bakerst i starten. Ergo da fikk vi jo lang forhåndsvarsel om hva som kom til å skje i tillegg. Et par jenter på 11-12 år gråt underveis, så jeg trur ikke slike ting er noe for barn egentlig. Trur vi var der inne rundt 2 timer eller noe, så det ble veldig kjedelig til slutt i tillegg...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...