Gå til innhold
Hundesonen.no

Alistair`s Once In A Blue Moon


Hønemor

Recommended Posts

Skrevet

Endelig har vi hentet vår lille Komma i Sverige! Bilturen hjem gikk riktig fint, hun satt/lå tålmodig på fanget mitt hele veien :wub: Bitteliten og selvsagt kjempesøt :wub:

Første natt har vi tilbragt i gangen side ved side. Planen er at hun ikke skal ligge på soverommet, så inntil videre har også "hønemor" tatt plass i gangen. Så får vi se hvor lenge dette vedvarer...

Ellers er det vel ikke stort å si foreløpig, hun sover og spiser og er logrende og glad de korte stundene hun er våken!

Er jo spent på om bildet som er forsøkt vedlagt kommer med!

Skrevet

Grattis!

Kos dere massevis nå - mens hun er bitteliten og søt. Snart blir hun en skranglete unghund som det virker som om vettet har ramlet ut av...

Gleder meg såååå til å se henne!

Susanne

Skrevet

Gratulerer med å ha fått hjem valpen :wub:

Gleder oss til å se bilder av lille pelsdotten.

Edit: og der var bildet komt på plass ja. Så søtt hun er :wub:

Skrevet

Så søt hun er. Gleder meg til å treffe henne, jeg har også en Alistair's hund, Alistair's I Get A Kick Out Of You,helt super hund. Ser gjerne flere bilder av henne.

Jeg har en forhund som bor på Nøtterøy, hvis du vil treffe flere beardiser.

Skrevet

Så nydelig! Gratulerer med lille valpen! :) Blir jo helt valpesyk selv! Men får vel klare meg med de trolla jeg har :)

Skrevet

Takk for gratulasjoner! Komma virker som en trygg og fin liten valp, hilser logrende på naboer, takler barna veldig fint og har til og med rukket å hilse på en hund. Overraskende er at hun faktisk sier fra når hun skal "på do" - noe som har resultert i at ca 50 % av slikt havner ute :icon_confused:

Bilder vil komme etterhvert, fotograferer iallefall ivrig - vel vitende om at det ikke er lenge hun vil være bitteliten!

Og til spørsmål som har kommet: Hun er brun ja, og vi vil etterhvert veldig gjerne være med på treff i Vestfold og gjerne også på beardis-treff. Og Willymor får nok hilse på enten hun vil eller ikke :ahappy:

Skrevet

post-6714-0-14267600-1300198955_thumb.jp

Har prøvd meg på å legge inn et nytt bilde av vår lille Komma. Legge inn flere bilder i samme innlegg mestrer jeg ikke foreløpig :hmm:

Skrevet

post-6714-0-71393600-1300199148_thumb.jp

Vi har en datter som blir 4 år til sommeren og selvsagt er gitt hovedansvaret for å gå tur med hunden :D (For ordens skyld - det er nok ikke helt slik det fungerer - med de er veldig søte sammen iallefall!)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...