Gå til innhold
Hundesonen.no

Heihei


Galskapen

Recommended Posts

Skrevet

Må vell introdusere meg selv da.. Selv om jeg ikke er særlig god på dette!

Jeg er ei jente på 23, er oppvokst og bor i Trondheim..

Er samboer med en kar på 32, vært ilag i såvidt over 2 år, fikk med to herlige hunder på "kjøpet" når vi ble et par :ahappy: Å i fjor, så fikk jeg min egen ramp! Så nå er det tre hunder her, Anton på snart 8 år, som er blanding mellom schæfer og border collie! Aida, som blir 3 senere i år, og Yaro som snart fyller året er begge Finsk Lapphund! Skulle ikke tro at Aida og Yaro er av samme rase.. De er som natt og dag, Aida er rolig, kosete, gjør ingenting utav seg, mens Yaro er vilter, "har ikke tid til å ligge i ro", er høylydt, veldig "sjef"..

Aida er sobel, mens Yaro er sort med hvite tegn(panda)!

Ellers er det ikke stort å si..

AK, Anton, Aida & Yaro

Skrevet

Takker for alle velkomsthilsener!

Med Aida og Anton er det bare masse kos og masse tur,

Yaro vurderer vi å prøve på spor faktisk :) Han er så god med nesen, har vell egentlig ikke sett en hund som bruker nesen så mye, i tillegg er han smart! Så vi får se, vil ha HD-røntgen av han før vi prøver noe som helst, å det blir det når han fyller 1 år i april :P

Til deg som har blanding Schæfer og BC, hvordan er din? Utseendemessig, pelsmessig?

Skal prøve å få lagt til bilder, er ny på dette her, så kan ikke så mye enda :P

AK, Anton, Aida & Yaro

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...