Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Tangetoppen's Kilkenny.

Født den: 3 Desember 2010

Han skal flytte til BERGEN! :lol:

Far er Tangetoppen sin amerikanske import. BISS NORDICW-10 FW-10 SW-10 DKW-10 NW-10 CPHW-10 HelsinkiW-10 DKKW-10 AMCHDKCHCROCHRUSCH Winsome Gold Standard og Mamma er: EUJW-07 CROJCH BiHJCH N CH Dk CH NORD CH SUCH Tangetoppen's Graciella.

Han er leveringsklar og skal hentes på mandag.

Veslekaren har fått navnet Hector.

Kilenny.jpg

KILKENNY.jpg

(La til fullstendig tittelrekke på mor&far)

Endret av Synnøve
  • Like 1
  • Svar 157
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Han kan move like a jagger!

Tangetoppen's Kilkenny. Født den: 3 Desember 2010 Han skal flytte til BERGEN! Far er Tangetoppen sin amerikanske import. BISS NORDICW-10 FW-10 SW-10 DKW-10 NW-10 CPHW-10 HelsinkiW-10 DKKW-10 AM

Fineste mopsen! Han ser så voksen ut!

Skrevet

Hey, jeg KOM med seriøse forslag helt til du insisterte på Bajas :o

Hahah! Men han eeer en Bajas ifølge Elisabeth!

Grattis :P søtnos da!

Takk for det

Grattis med ny valp :P

Takk for det søtis! :P

Skrevet

Fiiin Løkulf! :P

Eller kanskje Sprudleif er mer treffende? :P

Du er såå flink å hjelpe til med navn! :o

Grattis!

Så syns jeg Arnold hadde passet som navn på en gærn Tangetopp, eller rett og slett Løken :P

Skrevet

Så søt! Gratulerer :P

Gratulerer så mye med en søt liten en :o

Så søt! :P Det gikk fort!

Tusentakk Jenter! :D Ja, gikk raskt. Men jeg har siklet på dette kullet siden det ble planlagt i sommer :o Så når hun spurte om jeg var interessert kunne jeg ikke si nei! :P

Grattis!

Så syns jeg Arnold hadde passet som navn på en gærn Tangetopp, eller rett og slett Løken :o

*ler* Hadde egentlig bestemt meg for Angus... men mamma sier Anus! Så da blir det ikke det heller :P

Grattis! Men altså.... den kan da ikke hete Bajas - ALLE hunder heter det. Løken eller Loffen stemmer jeg på :P

Løken blir det ikke! Loffen... skeptisk.. En rynkete loff liksom...

Så herlig! :D Gratulerer! :P

Gratulerer med det lille grynte frøet :D

Gratulerer med superskjønnn valp! :P:o

Tusentakk til dere også jenter! :o

Ludvig! :D:P

Nehei! Men vurderer Solan!

Skrevet

Wiiii! Trodde du ventet på valp fra et annet kull? Hva skjedde siden det plutselig ble fra noen andre? Avbestilling?

Blir det ikke Pelle altså? :P

Søt var den ihvertfall! Kjempe spennende! :o Føler alle får seg valp nå :P Jeg syns han kan hete Fryd!

Edit: Eller Kille/Killa. Eller Ille. Lillemann. Haha.

Skrevet

Wiiii! Trodde du ventet på valp fra et annet kull? Hva skjedde siden det plutselig ble fra noen andre? Avbestilling?

Blir det ikke Pelle altså? :o

Søt var den ihvertfall! Kjempe spennende! :o Føler alle får seg valp nå :D Jeg syns han kan hete Fryd!

Edit: Eller Kille/Killa. Eller Ille. Lillemann. Haha.

En Kilkenny er ingen Pelle. :P

Ikke avbestilling akkurat, han har splittet neserynke så TT ville ikke sende han ut av landet som planlagt. Så spurte hun meg om jeg var interessert. Jeg kunne jo ikke si nei, da foreldrene er 2 mopser fra min topp10 liste for å si det på den måten.

Både jeg og Elisabeth tror neserynken kommer, så jeg lever i håpet og har kjøpt han. :P

Fryd er tispenavn.. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...