Gå til innhold
Hundesonen.no

Føreforhold i Trondheim nå


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal hjem en tur i helga, og har lyst til å ta med meg Tinka på langtur enten lørdag eller søndag. Men jeg har hørt at det er nokså bløtt i Trondheim nå?

Jeg går ikke på ski, og jeg hater å gå i skikkelig tung og våt snø. Finnes det i det hele tatt noen fine steder vi kan legge avgårde på tur og være borte en tre-fire timer uten å bli gale av hvor vått og bløtt og tungt og ekkelt det er å gå? Jeg kan godt kjøre et stykke fra byen, altså.

Skrevet

Nå var det jo minusgrader igjen i går pluss at det kom litt snø så det er litt hardere igjen nå da. Jeg var oppe i skogen på Melhus i går og da gikk det helt fint å gå i skiløypene der. Og før noen begynner hylekoret; de er ikke kjørt opp på lenge pga været så jeg ødelegger ingenting, hardt nok til at man ikke ødelegger noe var det å forresten :getlost:

Nå er det ikke mange som går på ski heller der da for det er ingen ordentlig skiløype den første biten,mer opptråkka sti så jeg trives der hvertfall :D Kan jo gå opp til vassfjellet derifra.

Skrevet

Jeg parkerer oppe på Løvseth på ei lita parkering ved et av boligfeltene der også går jeg opp derifra. Er du kjent der oppe?

Litt vanskelig å forklare men kan se om jeg finner at kart om du vil.

Det plaskregna forrige helg å jeg gikk der da å jeg,hadde hele skogen for meg selv :D

Skrevet

Jeg parkerer oppe på Løvseth på ei lita parkering ved et av boligfeltene der også går jeg opp derifra. Er du kjent der oppe?

Litt vanskelig å forklare men kan se om jeg finner at kart om du vil.

Det plaskregna forrige helg å jeg gikk der da å jeg,hadde hele skogen for meg selv :D

Nei, ikke veldig kjent - har besøkt noen i det boligområdet, men det er mange år siden nå... Men er det her du parkerer: http://kart.finn.no/?lng=10.33425&lat=63.29286&tab=search&zoom=18&mapType=finnraster&markers=10.33762,63.29803,r,L%C3%B8vset%7C10.33428,63.29294,r,Brukerdefinert&activetab=search - for i så fall klarer jeg jo å finne fram!

Hadde jeg vært i Tr.heim så ville jeg tatt turen for å se på NM jeg :D Det synes jeg du burde spandere på deg altså!

NM? På ski? Er det i Trondheim? Nå? Koster det noe? Er det ikke kulere å dra på VM i (forhåpentligvis) sol enn å stå ute i skauen og se på NM i regn?

Bymarka rundt Byåsenområdet er i alle fall finfint.

Så bra! Da kan jeg jo dra dit hvis jeg ikke gidder å dra til Melhus. :getlost:

Skrevet

NM? På ski? Er det i Trondheim? Nå? Koster det noe? Er det ikke kulere å dra på VM i (forhåpentligvis) sol enn å stå ute i skauen og se på NM i regn?

Du altså :getlost:

http://www.langrenn.com/index.php?id=4876616

Om ikke det er midt i Tr.heim sentrum så er det jo i nærheten. Joa, VM vinner, men NM er ikke så ille det heller. I hvert fall ikke når Northug og Bjørgen skal gå :D

Så kom deg av gårde!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...