Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 103
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Og så var hun endelig her! Gratulerer så mye!

Kanskje hun er en Xena (the Warrior Princess som ble spilt av en Lucy Lovelace om jeg ikke husker feil- ultra tøff og pen dame!), eller en Pippi? Eller t.o.m. en Cruella? Tøffhet kan også graderes og nyanseres!

Skrevet

Og så var hun endelig her! Gratulerer så mye!

Kanskje hun er en Xena (the Warrior Princess som ble spilt av en Lucy Lovelace om jeg ikke husker feil- ultra tøff og pen dame!), eller en Pippi? Eller t.o.m. en Cruella? Tøffhet kan også graderes og nyanseres!

Helt riktig Tonje. Kul tøff dame, men utrolig pen og nydelig og smart =) hihi

Skrevet

9 uker i dag, og har funnet seg godt tilrette i heimen her. Hun bruker et par minutter på å finne ut av ting når hun introduseres for noe nytt, men så er det full fres! Snø var en skikkelig hit, og i dag tidlig børna hun rundt ute i nysnø i en halvtime. Jaja, enda godt noen er glade for snøen som faller...

Hva er detta da?

P3130006.jpg

Kan det spises?

P3130007.jpg

Det kan drepes!

P3130008.jpg

Og når kvelden kommer sover vi godt sammen med mamsen..

sovesmule.jpg

Skrevet

Takk, jeg er selvfølgelig helt enig :ahappy:

Men hun blir kortpelset ganske snart. Prøveplukket noen hår, og de slipper lett. Da starter jeg med napping snart tenker jeg, men ikke full nednapping selvfølgelig. Hun skal fortrinnsvis rulleres slik at hun har utstillingspels hele tiden :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

I dag har vi vært på date med Valpis. Valpis var DOOOOOOOR! hilsen Nada, men selv om hun var stor så var hun ikke skummel mer enn et veldig kort øyeblikk. Tulip ble raskt identifisert som tante godbit :lol: Etter en times tid kom staffegutten Balder og da viste Nada frem motet sitt - og for et mot! Hun syntes han var skitskummel for han var så stor og svart og urolig og med så mye lyd da! Men hva gjør Nada? Jo, hun stiller seg mellom Balder og Valpis og bjeffer på ham - passe på venninna si hun :wub: Hun er så skjønn den hunden :ahappy:

Bilder ble det og:

P4031206.jpg

P4031211.jpg

P4031208.jpg

P4031220.jpg

P4031223.jpg

P4031229.jpg

P4031230.jpg

P4031231.jpg

P4031238.jpg

P4031239.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...