Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 103
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Skrevet

It's official: æim in løøøøv! :wub:

Makan til trygg og tillitsfull valp! Og så er hun tøff og frempå i tillegg :D

Reiste jo da til Arendal i går. Inn døra og der står det to småfrøkner i bingen med beina på kanten og logrer seg nesten fillete. Smula og søstern - fineste småjentene :) Ut av bingen og hilse på, og det første smula gjør etter å ha vasket meg grundig er drakamp! Yey! Kult! Meremeremere! :hyper: Ble klart veldig rask - dette er ingen Isis... Ingen Smula heller... Så nå er vi på navnejakt.

I dag ble hun uten dikkedarer dytta ned i reisebagen. Teitinger! mente smula, men det gikk da greit lell. Sjarmerte sokkene av alle på sin vei, og fikk sitte på armen på flyet fra Kr.sant til Oslo. På Gardermoen var det forsinkelser, men ga henne litt medbragt mat og hun sov videre hun :ahappy:

Endelig fremme på Værnes og da sov hun seg videre til byen. Så skulle vi møte Freya og C...

Første møte på nøytral grunn. Det var kaldt og ekkelt og litt skummelt syntes smula. Freya snuste pent og brydde seg ikke mer. C snuste også og gikk sin vei. Heis opp til mamma og pappa. Fremdeles bittelitt skummelt mente smula, og syntes armen til mor var beste stedet å være - i 5 min. Da var det nemlig ikke skummelt mer og jeg hadde plutselig en mark på armen som skulle ned! ! Og hva gjør Freya? Joda - inviterer til lek :wub: C syntes valpen var oppskrytt og kunne pelle seg bort - tror nok hun synes smula er skumlere enn motsatt vei :P

Samme her hjemme. alt har gått helt strålende, så nå hsr jeg i skrivende stundt tre små snusere som ligger og sover :ahappy:

Smula2.jpg

Smula.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...