Gå til innhold
Hundesonen.no

Ida baser i snøen!


Papillon

Recommended Posts

Skrevet

I dag tok jeg noen bilder av Ida som basa i snøen :D Fikk nesten ingen bra portrettbilder siden kameraet klikka så mye.. :D Tror hun ble ganske sliten av å base rundt i snøen, det har jo kommet veldig mye snø. Frøken var ikke med på bildeshooten, hun hadde drukna helt i snøen :D

096.JPG

124.JPG

Ida har stil :D

153.JPG

156.JPG

165.JPG

MIN leke!

172.JPG

:wub:

189.JPG

192.JPG

Snøen spruter!

216.JPG

219.JPG

220.JPG

224.JPG

:D

232.JPG

236.JPG

248.JPG

254.JPG

272.JPG

Bortevekk!

288.JPG

301.JPG

324.JPG

Masse snø var det!

327.JPG

332.JPG

344.JPG

Sånn, det var det :D Ble litt mange bilder, menmen!

Skrevet

Jeg synes også bildene var flotte og fulle av action. Vet neimen ikke hvilket som er min favoritt. Mulig du har nevnt det før, men hva slags kamera har du?

Jeg har et snøbilde med Lizzie i bildekritikktråden, synes ikke det er halvdelen så flott som dine!

Skrevet

Jeg elsker de ørene hennes! Du har jaggu fått deg en fantastisk vakker, søt og morsom hund. :D

Jaa, de er ganske morsomme de ørene hennes! Noen ganger står begge opp, noen ganger henger begge, ene står opp eller ut til siden osv. Hun er herlig ja :D Og så utrolig snill og håndterbar, veldig deilig å ha fått en sånn hund når man er vandt til Frøken! :wub:

så hærlig hun er :D

elsket *bortevekk* bildet :D

Takk! :D

Jeg synes også bildene var flotte og fulle av action. Vet neimen ikke hvilket som er min favoritt. Mulig du har nevnt det før, men hva slags kamera har du?

Jeg har et snøbilde med Lizzie i bildekritikktråden, synes ikke det er halvdelen så flott som dine!

Takk! :D Har et Canon 30D! Må se på bildet av Lizzie :D Hvor stor er Lizzie forresten? Ida er 15 kg og veldig slank nå, lurer på om hun vokser mere..

Virkelig en flott hund! :D Veldig fine bilder!

Tusen takk! :D

Skrevet

Tante" Lizzie er også slank og langbeint. Hun var lenge 14 kg, for tynn altså, så vi gikk over til Eukanuba for meget aktive hunder. Det gjorde susen med mere fett i maten, nå har hun nok fått etpar kg. på seg. Har ikke veid henne etterat hun har blitt fin i holdet. Men tipper 15-16. Kjekt med en snerten kvikk hund.

Skrevet

Haha. Kjenner til papilloner som drukner i snøen :D Ikke alltid like lett med dem på vinteren. Kjempe fine bilder av den fine valpen :wub: Kjekt å høre at du kan kose deg mens du trener nå!

Skrevet

Tusen takk dere :wub: Hyggelig med hyggelige kommentarer om Ida!

"Tante" Lizzie er også slank og langbeint. Hun var lenge 14 kg, for tynn altså, så vi gikk over til Eukanuba for meget aktive hunder. Det gjorde susen med mere fett i maten, nå har hun nok fått etpar kg. på seg. Har ikke veid henne etterat hun har blitt fin i holdet. Men tipper 15-16. Kjekt med en snerten kvikk hund.

Lizzie er kjempepen :D Godt hun la på seg, er ikke noe gøy når de blir for tynne.. Jeg bare lurer på en ting, er Lizzie brun i underpelsen? Altså hvis du stryker pelsen feil vei så er det brun/beige pels? Sånn er det nemlig på Ida, har ikke sett så mange andre bc som er brune i underpelsen. :D

Skrevet

Snidesember016.jpg

Lizzie er halvsøster til Idas mor. Det vises vel godt?

Maddie og Lizzie er jo helsøsken tillogmed :D Bare fra forskjellige kull. De er veldig like ja! Må le av de fjonene hun har på ørene :wub:

Skrevet

Men er Maddie etter Maico? Det er han som er Lizzies far. Ps. Ps: Fjonene hennes er nok papillongener. De lange beina er whippetgener. HAHA

Skrevet

Men er Maddie etter Maico? Det er han som er Lizzies far. Ps. Ps: Fjonene hennes er nok papillongener. De lange beina er whippetgener. HAHA

Ja, Maddie er etter Maico :D Haha, hun har nok papillongener ja :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...