Gå til innhold
Hundesonen.no

Renatur


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

Det ble egentlig flaut få bilder, men jeg skylder på at det var altfor kaldt til å knipse :D

Har et par filmer og som jeg kanskje får lagt ut etterhvert. Tenker at jeg uansett kan bruke denne tråden flere ganger ved neste besøk :D

Det første som skjedde var at jeg måtte kjempe meg forbi 'vakthunden' som ville koose :D :D for å prøve å komme bort til hesten min som jeg har savnet slik! Det ble ikke bilde av det, men Bestas brydde seg ikke noe særlig om å se meg igjen. Han hadde jo nettopp fått mat :P

Jeg tar det som et veldig godt tegn, hadde nok blitt noe mer bekymra om han kom vrinskende i galopp :D

Etter det fikk jo hundene komme ut å hilse.

Balrog kom ut av bilen med eiermine, så Lupin fant det best å hilse litt fra høyden:

33647_493910326398_679816398_7579936_6473_n.jpg

Høy haleføring selv forbi skummel snuser... man later bare som man ikke ser den:

72457_493911831398_679816398_7579973_4309098_n.jpg

Tre sonenhunder...

74027_493911871398_679816398_7579974_7099014_n.jpg

Hovedpersonen selv med Øivind. (Er jo aller mest pga han vi kommer :D )

69445_493911906398_679816398_7579976_88909_n.jpg

73113_493911966398_679816398_7579978_1485015_n.jpg

...sååå godt å se han igjen :D

Jeg fikk sett over høvene til hestene, så fikk vi hilst på katter (NYDELIGE) og tatt en tur i skogen med Ellie og hestene. Helt nydelig turterreng som gjorde at jeg fikk lyst å komme tilbake å ri masse :P Med andre ord mangler det endel bilder av dette. Lady fine damen mangler også :P

Balrog hilser på høner for første gang:

74004_493912051398_679816398_7579981_287323_n.jpg

67488_493912086398_679816398_7579983_3566371_n.jpg

71576_493912151398_679816398_7579985_4712723_n.jpg

...det var jo bare kjempemorsomt :D

Finn kelpien :D

74561_493912311398_679816398_7579986_2274745_n.jpg

Bestas trives helt klart godt i flokken sin :D

69395_493912376398_679816398_7579989_8350477_n.jpg

73628_493912651398_679816398_7579991_5795912_n.jpg

Det var alt for nå.. Men jeg er bare nødt til å komme snart igjen :D

Skrevet

Har du hester uten og ri? :ahappy:

Herremin, ridding er jo knallartig! :)

Sorry, men jeg blir litt irritert av at du ler av det uten å tenke på at det kanskje ligger mer bak enn det du vet.

Dessuten må man ikke ri for å kunne kose seg med hest :)

Vet du ikke mente det vondt, men likevel... (og beklager at jeg svarer på dine vegne Rak.)

Skrevet

kjempefine bilder, så ut som et spennende besøk!

Har aldri før sett en snuser med så mye pels :D Det var stilig :D

Snusern har en plan om å bli briard. ;) (eventuelt har en lat eier som ikke vil klippe henne ned før snøen kommer. :P )

Har du hester uten og ri? :P

Herremin, ridding er jo knallartig! :)

Yep - tipper jeg koser meg minst like mye med hestene "mine" som dere som rir. Og tipper hestene mine har et like bra liv som dem som blir ridd på gjevnlig.

Men ja, jeg rir lite. Hender jeg moter meg opp til å ri litt, men det er ikke så ofte - og årsaken er en stygg ulykke for noen år tilbake. Så jeg rir ikke om jeg føler at ikke alt klaffer. Sikkert pinglete, men syns det er bedre å være overforsiktig enn å ende opp på sykehus igjen. Ikke sikkert jeg er like heldig neste gang. På lørdag følte jeg at det var tryggest å holde seg på bakken, så da gjorde jeg det og vi fikk en kjempefin tur med hestene likevel. :ahappy:

Sorry, men jeg blir litt irritert av at du ler av det uten å tenke på at det kanskje ligger mer bak enn det du vet.

Dessuten må man ikke ri for å kunne kose seg med hest :P

Vet du ikke mente det vondt, men likevel... (og beklager at jeg svarer på dine vegne Rak.)

Helt i orden! :P Veldig glad noen skjønner at det er kos med hest uten å nødvendigvis måtte ri så mye. Og det passer jo hestene våre helt ypperlig. :)

Skrevet

Har aldri før sett en snuser med så mye pels :) Det var stilig :ahappy:

Rufsesnuer er vakker! :)

*Marie*: Jepp, passe på hva man sier er lurt! De to dyra der, har det bedre enn mange rideheste, det skal være sikkert og vist!

Skrevet

Kjempefine bilder! Bestas er skjønn!

Men det var sannelig resten av 'dyrehagen' også!

Jeg har også hest uten å ri, og jeg har ingen grunn til å la være heller :) Jeg bare koser meg med hesten min, og så rir jeg om det faller seg inn sånn :ahappy:

Skrevet

Det så utrolig koselig ut! Jeg og vil bo slik som Raksha! :)

Jeg syns det virker kjempe koselig å ha hest bare for å ha hest :) Ikke tenke på å trene den til konkurranser, eller måtte ri den jevlig hele tiden. Jeg syns den beste delen med hest er selve hesten, ikke det å ri :ahappy:

Skrevet

Så koselige bilder :ahappy: Jeg vil også besøke Raksha!

Jeg vil også på besøk :)

Tidligere elsket jeg å ri, og hadde hest på halvfôr. Men også jeg var ute for en ulykke og ble jeg mye mer forsiktig med det, men kjenner at jeg savner det skikkelig noen ganger. Savner spesielt selve hesteholdet, og jeg er sikker på at Raksha sine hester har det bedre enn de fleste!

Nydelige bilder forresten :)

Skrevet

Tusen takk for mange koselige kommentarer :)

Lurt å legge inn bildet av Lady også :ahappy:

(For meg er hun Ronja Røverdatter :) )

Skrevet

Er bare koselig med besøk, så bare å komme. :ahappy: Men må advare om at det er galehus her, alltid. *fnis* Blir det med 3 hunder, 13 katter, 6 høns, 2 hester, et ukjent antall mus og et surrehue delux som liksom skal holde orden på alt dette. :):)

Skrevet

Snusern har en plan om å bli briard. ;) (eventuelt har en lat eier som ikke vil klippe henne ned før snøen kommer. :D )

Yep - tipper jeg koser meg minst like mye med hestene "mine" som dere som rir. Og tipper hestene mine har et like bra liv som dem som blir ridd på gjevnlig.

Men ja, jeg rir lite. Hender jeg moter meg opp til å ri litt, men det er ikke så ofte - og årsaken er en stygg ulykke for noen år tilbake. Så jeg rir ikke om jeg føler at ikke alt klaffer. Sikkert pinglete, men syns det er bedre å være overforsiktig enn å ende opp på sykehus igjen. Ikke sikkert jeg er like heldig neste gang. På lørdag følte jeg at det var tryggest å holde seg på bakken, så da gjorde jeg det og vi fikk en kjempefin tur med hestene likevel. :ahappy:

Helt i orden! :P Veldig glad noen skjønner at det er kos med hest uten å nødvendigvis måtte ri så mye. Og det passer jo hestene våre helt ypperlig. :)

Jeg vil også på besøk :P

Tidligere elsket jeg å ri, og hadde hest på halvfôr. Men også jeg var ute for en ulykke og ble jeg mye mer forsiktig med det, men kjenner at jeg savner det skikkelig noen ganger. Savner spesielt selve hesteholdet, og jeg er sikker på at Raksha sine hester har det bedre enn de fleste!

Nydelige bilder forresten :)

Dere er ikke alene, jeg falt av og holdt på å brekke nakken og knuste ridehjelm og fikk 8 brodder i ryggen så joda, jeg vil veldig gjerne ri, men de få gangen jeg tar motet til meg er jeg fryktelig redd og balansen er helt ødelagt etter nakken fikk smellen :P

Er noe med å komme seg rett opp igjen men går ikke når ambulansen henter deg liksom :D

Fine dyrene da :P

Kanskje jeg får stoppe på vei til Trondheim og la Amiga snuse på høns neste Trondheimstur :P

Skrevet

Bare å komme innom dere som kjører forbi, bare gi meg et hint først. :ahappy:

Men gleder meg veldig til Marie kommer tilbake, lærer masse om høver av henne og koselig med selskap på tur, selv om jeg ikke turte å ri denne gangen. :)

Skrevet

Så fine bilder av fine dyrene :icon_redface: Hestene ser så harmonisk og lykkelige ut atte. Det var vel ikke hestene som oppfant det med ridning var det vel? Hestene er egentlig ikke skapt for å bære rytter, så de har det nok minst like bra om de ikke blir ridd..

Håper jeg kan bli med en gang og besøke Bestas og gjengen :rolleyes2:

Skrevet

WOW! For et flott sted du bor på Raksha. Hadde jeg hatt bil hadde jeg kommet på besøk i tide, og utide :aww:

Skrevet

Herlige bilder - fine hestene! De har det nok helt suverent tenker jeg :aww: Ridning er risikofylt, og det blir bare farligere dersom man rir når man ikke føler seg trygg og avslappet i kroppen. Dessuten er det superkoselig å holde på med hest fra bakken også=) Jeg har også en hest som ikke blir ridd (det er pga alder da), men jeg koser meg like mye med å longere eller tømmekjøre henne som å ri.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...