Gå til innhold
Hundesonen.no

Norsk miniatyr hundklubb og Norsk schnauzer bouvier klubben


WheatenMali

Recommended Posts

  • Svar 134
  • Created
  • Siste svar
Høres skummelt ut. Vi har ca null ringtrening.

Men, jeg skal tenke på det og se om jeg finner noen som kan hjelpe meg med å trene!

Finne noen til å hjelpe meg å trene også? :oops: Neida... :) Men jeg får bare ikke til å få Yrja til å stå stille! :roll:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
jeg skal... hvis jeg besto oppkjøringa i januar..

ellers må jeg vente en mnd vettu.. for å ta den på nytt..

Ingen som gidder å kjøre meg opp dit..

men tror ikke jeg tørr å stille Tini.. kan jo ikke noe om det.. hehe..

En gang må være den første vet du :D Det går nok så bra så! Lykke til med oppkjøring og utstillingsdebut! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor kan jeg finne informasjon om denne utstillingen?

Jeg har lyst til å stille ut Chica, men jeg har absolutt ingen erfaring... Hmm.. tørr jeg det da..?

Hva må jeg kunne? På plass? Stå stille? Hun må bli vant til at noen sjekker tennene hennes?

Chica er litt over 8 måneder da utstillingen er, hvilken klasse?

hehe..ble mange spørsmål dette! Kanskje noen har link til en side som kan gi meg info om dette? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor kan jeg finne informasjon om denne utstillingen?  

Jeg har lyst til å stille ut Chica, men jeg har absolutt ingen erfaring... Hmm.. tørr jeg det da..?  

Hva må jeg kunne? På plass? Stå stille? Hun må bli vant til at noen sjekker tennene hennes?  

Chica er litt over 8 måneder da utstillingen er, hvilken klasse?  

hehe..ble mange spørsmål dette! Kanskje noen har link til en side som kan gi meg info om dette?  :P

se: www.nkk.no på utstillinger, og melder du deg på får du melding om hvor og når og hvilken ring du skal i!

Hun stiller da i valpeklassn 6-9mnd. Hun bør kunne trave pent i bånd og stå, hun bør også kunne tåle at fremmede(dommeren) tar på henne og ser på tennene. Lykke til :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Hei

Valpeshow er jo mere trening da, har jo vært på 11 valpeshow i år.

Og det er nesten ingen som har kunne trava pent og stått pent.

Buffy har jo vært utrolig flink da, men Embla igjen tror jeg ikke blir like enkel som det buffy har vært.

IW : Vi har hatt noen ringtreninger her i Sandefjord. Også sammen med Martine i Tønsberg. Jeg kunne snakka med Martine, så kunne vi sikkert fått det til før utstillingen i Sandefjord?? Vet om ganske mange andre som også vil være med.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...