Gå til innhold
Hundesonen.no

Veemtroppens Astinov


Margrete

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tar jo litt bilder av gutten og det føltes litt teit å lage ny tråd hver gang jeg ville briefe med nye bilder :ahappy: Så da kan han like så godt få sin helg egne tråd han :lol:

For de som ikke kjenner Asti så godt så kommer en "kort" liten presentasjon her:

Asti er en bitteliten impuls (som det meste annet jeg gjør). Jeg hadde ventet i lang lang tid på en liten grå frøken, men siden jeg ønsket meg en litt jorda gråtass som min neste hund og den tispa jeg ønsket meg fra ikke synes det var noe greit med hverken mannfolk eller løpetid, så valgte jeg å begynne å se litt andre steder og egentlig bare være med Uta (for/treningstispe). På sesongens første stevne i 2010, møtte jeg Anne Oppdretter, som har Veemtroppens Klippa. Hun er ei tispe med masse fart og motor, hun har tiltalt meg de gangene jeg har sett henne og jeg har sagt til meg selv at en eller annen gang skal jeg ha hund fra henne. Anne kunne fortelle meg at hjemme lå det 4 små Klippa barn ;) Siden jeg er ei dame som aldri handler impulsivt og bruker lang tid på å tenke meg om, så var jeg brått på valpebesøk helgen etter ;) Vel, en kort historie blir ikke så lang, og 4 uker etter hadde jeg med meg lille Asti hjem:

Vaper167.jpg

Lille Asti bare 6 uker gammel

Valper3002.jpg

7 uker gammel og straks klar for å bli med hjem

valpogvask012.jpg

(8 uker og nettopp flyttet inn) Slitsomt å være valp, mens mor gjør husarbeid, så da saboterer man

2010-03-20170535-1.jpg

9 uker og fin fin plass under bordet

risengamargrete017.jpg

Fineste ørene det tenker jeg!

074-2.jpg

Begynner å ta fin form nå, men øra er fortsatt de fineste i verden :P

123.jpg

Sliten gutt på brygga

Og heretter aner jeg slettes ikke når og hvor bildene er tatt, så da får dere ett lite utvalg i neste post

Skrevet

Littavhvert019.jpg

003.jpg

Aldri for stor til å ligge på en solstol

018-2.jpg

En tur med bruksberneren X'n til Emma her på sonen

Nyttkamera084.jpg

Vakker og har lært seg å ligge stille i ca 2 sekunder. Så med andre ord jeg var jammen heldig der!

Nyttkamera150.jpg

I parken finner man venner i alle former og fasonger :ahappy:

Parken246.jpg

Ja attpå en sjelefrende :lol:

Parken169.jpg

Asti er nesten helt sikker på at han kan fly, bare synd at tyngdekraften får han ned igjen så fort

Parken079.jpg

Korgutt på vei inn i stemmeskiftet og ut av koret...

IMG_1503.jpg

For nå har vi blitt en tennåring med litt for mye overmot, og da går det slik... (Nora til 2ne)

Rena018.jpg

En tur på Rena har vi å vært. Kahlo passet akkurat han og de koste seg voldsomt, helt til selv Kahlo ble drittlei! (Kahlo til Raksha)

Skrevet

Turnordmarka084.jpg

I'm on the top of the world *nynne* Utsikten fra Normarka i dag.

Turnordmarka142.jpg

Aldri for sent å bade litt i gjørma

Turnordmarka113.jpg

FYSJ!!

Raptus bilder... For man trenger ikke å være en liten sak for å ha det for tenk

Turnordmarka180.jpg

Turnordmarka174.jpg

Turnordmarka177.jpg

Turnordmarka169.jpg

Turnordmarka117.jpg

Skrevet

Asti er fineste gutten han. :lol: Han må komme på besøk igjen snart, så skal Snusern få streng beskjed om å være litt blidere enn sist, og jodlern litt mindre veps, og lukisen litt mindre pingle. :ahappy:

Guest Belgerpia
Skrevet

Astimannen er en flin liten Astrid han *ler*

Ører er aldri feil det heller he he he he

Skrevet

Jeg dåner når jeg ser de valpebildene :ahappy:

Og nå er han jo skikkelig vakker! (og litt sånn snål på noen bilder da :lol: )

Skrevet

Kuleste og fineste Asti :ahappy: Det er noe eget med schäfere altså...

Det hadde vært moro å treffe dere en dag! :lol:

Skrevet

Kuleste og fineste Asti :) Det er noe eget med schäfere altså...

Det hadde vært moro å treffe dere en dag! :)

Jah, om dere er villige til å møte en halvtam diger gutt så vil vi gjerne møte dere :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...