Gå til innhold
Hundesonen.no

Veemtroppens Astinov


Margrete

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tar jo litt bilder av gutten og det føltes litt teit å lage ny tråd hver gang jeg ville briefe med nye bilder :ahappy: Så da kan han like så godt få sin helg egne tråd han :lol:

For de som ikke kjenner Asti så godt så kommer en "kort" liten presentasjon her:

Asti er en bitteliten impuls (som det meste annet jeg gjør). Jeg hadde ventet i lang lang tid på en liten grå frøken, men siden jeg ønsket meg en litt jorda gråtass som min neste hund og den tispa jeg ønsket meg fra ikke synes det var noe greit med hverken mannfolk eller løpetid, så valgte jeg å begynne å se litt andre steder og egentlig bare være med Uta (for/treningstispe). På sesongens første stevne i 2010, møtte jeg Anne Oppdretter, som har Veemtroppens Klippa. Hun er ei tispe med masse fart og motor, hun har tiltalt meg de gangene jeg har sett henne og jeg har sagt til meg selv at en eller annen gang skal jeg ha hund fra henne. Anne kunne fortelle meg at hjemme lå det 4 små Klippa barn ;) Siden jeg er ei dame som aldri handler impulsivt og bruker lang tid på å tenke meg om, så var jeg brått på valpebesøk helgen etter ;) Vel, en kort historie blir ikke så lang, og 4 uker etter hadde jeg med meg lille Asti hjem:

Vaper167.jpg

Lille Asti bare 6 uker gammel

Valper3002.jpg

7 uker gammel og straks klar for å bli med hjem

valpogvask012.jpg

(8 uker og nettopp flyttet inn) Slitsomt å være valp, mens mor gjør husarbeid, så da saboterer man

2010-03-20170535-1.jpg

9 uker og fin fin plass under bordet

risengamargrete017.jpg

Fineste ørene det tenker jeg!

074-2.jpg

Begynner å ta fin form nå, men øra er fortsatt de fineste i verden :P

123.jpg

Sliten gutt på brygga

Og heretter aner jeg slettes ikke når og hvor bildene er tatt, så da får dere ett lite utvalg i neste post

Skrevet

Littavhvert019.jpg

003.jpg

Aldri for stor til å ligge på en solstol

018-2.jpg

En tur med bruksberneren X'n til Emma her på sonen

Nyttkamera084.jpg

Vakker og har lært seg å ligge stille i ca 2 sekunder. Så med andre ord jeg var jammen heldig der!

Nyttkamera150.jpg

I parken finner man venner i alle former og fasonger :ahappy:

Parken246.jpg

Ja attpå en sjelefrende :lol:

Parken169.jpg

Asti er nesten helt sikker på at han kan fly, bare synd at tyngdekraften får han ned igjen så fort

Parken079.jpg

Korgutt på vei inn i stemmeskiftet og ut av koret...

IMG_1503.jpg

For nå har vi blitt en tennåring med litt for mye overmot, og da går det slik... (Nora til 2ne)

Rena018.jpg

En tur på Rena har vi å vært. Kahlo passet akkurat han og de koste seg voldsomt, helt til selv Kahlo ble drittlei! (Kahlo til Raksha)

Skrevet

Turnordmarka084.jpg

I'm on the top of the world *nynne* Utsikten fra Normarka i dag.

Turnordmarka142.jpg

Aldri for sent å bade litt i gjørma

Turnordmarka113.jpg

FYSJ!!

Raptus bilder... For man trenger ikke å være en liten sak for å ha det for tenk

Turnordmarka180.jpg

Turnordmarka174.jpg

Turnordmarka177.jpg

Turnordmarka169.jpg

Turnordmarka117.jpg

Skrevet

Asti er fineste gutten han. :lol: Han må komme på besøk igjen snart, så skal Snusern få streng beskjed om å være litt blidere enn sist, og jodlern litt mindre veps, og lukisen litt mindre pingle. :ahappy:

Guest Belgerpia
Skrevet

Astimannen er en flin liten Astrid han *ler*

Ører er aldri feil det heller he he he he

Skrevet

Jeg dåner når jeg ser de valpebildene :ahappy:

Og nå er han jo skikkelig vakker! (og litt sånn snål på noen bilder da :lol: )

Skrevet

Kuleste og fineste Asti :ahappy: Det er noe eget med schäfere altså...

Det hadde vært moro å treffe dere en dag! :lol:

Skrevet

Kuleste og fineste Asti :) Det er noe eget med schäfere altså...

Det hadde vært moro å treffe dere en dag! :)

Jah, om dere er villige til å møte en halvtam diger gutt så vil vi gjerne møte dere :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...