Gå til innhold
Hundesonen.no

Jakt


MonicaT

Recommended Posts

Noen bilder fra jakta i år.

Dessverre fant vi ingen fugl, så det var utrolig kjedelig - både for 2 og 4beinte.

Men vi koste oss likevel.

Fine flotte jakthunder

2010-74.jpg

Hvem skulle tro at noe så søtt og uskylding er verdens beste lemmenspiser ...jepp hun SPISER lemmen

2010-80.jpg

Og sånn ser lemmen ut

2010-79.jpg

Meg og hundene

2010-81.jpg

Amigo er klar

2010-82.jpg

Full fart - dette er livet

2010-83.jpg

Til slutt et bilde av de nye varmedekkene jeg har kjøpt via Breton klubben ( merke Gaupa )

2010-87-ringebu.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine bilder. Fjellet er stedet å være i nydelige høstfarger :lol:

Nå vet jeg ikke hvor du har vært, men der hvor vi har hytte har det blitt merkbart mindre fugl (ryper) de siste årene. Bare for tre-fire år siden, tråkket vi stadig opp store flokker med ryper (og skvatt så man holdt på å gjøre i buksa :) ), men i år har jeg sett to ryper i løpet av hele sommeren.

Og når det gjelder lemmen, så spises de ikke. Men dem er veldig hyggelige å bære rundt på, hilsen Stitch :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flotte bilder! Ser ut som dere hadde en kjempefin tur tross mangel på fugl. :) Hvem er pointeren?

Apropos lemen så synes pointeren jeg hadde tidligere at det var skikkelig snacks. Teite bikkja. :lol: Jaja, fint at de fikser sine egne lunsjpakker når vi er på lange turer. :D(spøk)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal hilse fra Toya som sier at lemmen smaker fortreffelig og det er ikke noe problem å spise 4-6 stykker pr. dag. Sunt og godt, 5 om dagen vettu :)

Nesten litt fasinerede at de i det hele tatt klarer å svelge de ned, lemmen er ikke så små liksom. At det går plass ned spiserøret skjønner jeg ikke. Det er to tygg og så svelges de hele. Usj

Amigo spise noen siste dagen og klarte å spy de opp i bilen uten at jeg merket det. Veldig koselig å komme ned i bilen dagen etter og finne 4 lemmenskrotter i bilen :D :D

Da er det koselig med hund ... Og det må være Amigo for Toya har stålmage og tåler alt. Kalles ikke kompostbingen for ingenting.

Pointern kommer fra Trond Olsen. Veldig god tispe.

Amigo er herlig, både pen og en knallgod jakthund. Har hatt han i 1 år nå og angrer ikke et sekund på at jeg kjøpte han. Super gutten min :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oi, du ligner på ei jeg har gått på folkehøgskole med! Trodde med det samme det var henne :no:

Kult, da har jeg en look-a-like :icon_confused:

Det er ikke veldig apetittelig å se bikkjene jafse i seg lemmen :icon_redface:

Men vi koser oss på jakt. Skal på fjellet til helga og det gleder hundene seg til. De elsker å løpe på fjellet og det er så herlig å se de gjøre hva de er skapt for.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...