Gå til innhold
Hundesonen.no

På leting etter et passende hundenavn


Ane

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lyst at min kommende hund's navn skal passe bra med mitt navn, Ane. Jeg har også litt lyst til at det skal ligne litt på eldste hunden(11år) våres sitt, Ani. Blir litt minne om Ani når hun er borte.. :/

Den kan ikke hete Anine, fordi det er brukt opp, ellers tenker jeg på Annie, men det er litt vanskelig å rope..

Noen forslag? Det må ikke inneholde begge desse tingene, enten den ene eller begge, eller det kan også være forslag på artige navn! Eller noen du syns er fin.

Tispenavn.

Skrevet

Hmm..

Anibus eller Anibu? Anibe, Anya, Anika, Anki, Anida, Anira osv.

Vet ikke helt hva du synes om menneskenavn på hund? Er det greit? Vil du helst at det skal begynne på A? ;)

Skrevet

Hmm..

Anibus eller Anibu? Anibe, Anya, Anika, Anki, Anida, Anira osv.

Vet ikke helt hva du synes om menneskenavn på hund? Er det greit? Vil du helst at det skal begynne på A? :P

Mennskenavn syns jeg bare er kult! Har en kanin som heter Terje, og hadde to chinchillaer som het Rasmus og Marte ;)

Det må ikke begynne på A, men er et pluss :P

Likte Anira, det er på lista, takk! :P

Skrevet

Blir vel ikke vanskelig å rope Annie om du uttaler det "Ænni"? ;) Ellers har jeg desverre ingen gode forslag, men skal tenke på det!

Ja, "Ænni" funker jo! Det er ikke utelukket, liker det jo godt også.. :P

Skrevet

Annie syns jeg virker supert for valpisen ;)

Amy, Ally, Aily, Alta (!), Athea, AneBe (hihi)

Men nå veit jeg at du sjelden liker mine navneforslag, så stopper der :P

Skrevet

Anyanka. Men du er kanskje for ung for å sette pris på Buffy? :P

Ååååh Anyanka ;)

Skrevet

Hun var kul ;) *savne buffy*

Anya was born as Aud in the ninth century in Sjornjost, a small Scandinavian village. Aud grew up raising rabbits and became an outsider in her community, which dismissed her as "odd", because of her strange mannerisms and out-of-the-ordinary ideas (such as not wanting to sell the rabbits she had been breeding, but instead give them to people in the village as gifts). She eventually falls in love with the boorish Olaf, a Viking warrior who enjoys hunting trolls and drinking at the bar. In 880, a furious Aud discovers that Olaf has cheated on her with a bar matron named Rannveig, and takes her revenge on him in the form of a spell. Aud had previously used magic against her past lovers as well, casting spells to create boils on the penis, for example, but this act of vengeance against Olaf attracts the demon D'Hoffryn, who offers to transform her into a vengeance demon for scorned women. D'Hoffryn gives Aud the new name Anyanka, and a pendant with the power to grant wishes.
Skrevet

Anya: And I wasn't talking about your date anyway. I was talking about this sham date of Xander's. I think it's part of a plan to make me jealous.

Buffy: Well, it's not working.

Anya: Are you nuts? Of course it's working. Observe my-my bitter ranting. Hear the shrill edge of hysteria in my voice.

Buffy: Um, I should really go find something else to wear.

Anya: Fine, go. Leave me here to stew in my impotent rage. I'm also gonna pee, so you should probably go.

:icon_confused:

Skrevet

play.com har de til ca en hundrings pr sesong og sender fraktfritt. :icon_confused:

Spike er brennheit og det er sinnahekse-Willow også. ("Bored now.") Rawr! Aaah... Den serien er tilnærmet feilfri.

Og, og, OG! Om du er en generell Joss Whedon fan, ikke bare Buffy, så er Dr. Horrible en genistrek av rang. Sånn med det samme man er på tipser'n.

*klaske venstre lanke pga OT post* Fysjameg!

Skrevet

Anime?

Da tanker jeg heller sånn anime filmer ol. :lol:

Aini?

*Med på lista* :lol: Takk

(Ane)-Anka :D

Haha :) det var morsomt da, kanskje jeg skal skrive det ned til senere! haha :)

Annie syns jeg virker supert for valpisen :D

Amy, Ally, Aily, Alta (!), Athea, AneBe (hihi)

Men nå veit jeg at du sjelden liker mine navneforslag, så stopper der :)

Haha :) Ja, liker Annie. Det har jeg med videre hvertfall :D AneBe ja.. hahah :D

Anine

Aline

Anti

Tane

Tani

Anine er som sagt brukt opp^ De andre var fine! *Med på lista* takk :D

Pane!

Hahah :D

Kjenner en hund som heter Annie jeg, altså ænni.. og det fungerer supert og er et fint navn..:lol:

Ja, får se om valpen er en Annie :lol: (Er ikke før neste sommer da... LEEENGE!)

Anyanka. Men du er kanskje for ung for å sette pris på Buffy? :)

Det var litt kult! Tar det med på lista jeg :D Takk. Buffy, var det en sånn vampyrgreie? haha :D

Anine...? Da har du både Ane og Ani i det, med litt godvilje :D

Ja, men det er som sagt ikke aktuelt, fordi vi har brukt det før. Dog på en valp som døde under fødsel av Ani. Derfor vil jeg ikke bruke det, det er liksom den valpens navn :D

Skrevet

Hmmm... kanskje Tanita da, som i Tanita Tikaram - masse bra musikk den gangen hun var hot :)

Paine :icon_confused:

Sane :icon_redface:

Maniane - som Marianne med talefeil :) (hihi... kom på GulLars og Marrrrianne fra barnetv) Mani til kallenavn :no:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...