Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da er Opsis hjemme, og jeg har ovelevd min første natt som kelpieeier. En veldig problemfri natt forøvrig, vi har sovet i gangen alle tre og i dag tidlig lå Opsis og sov oppå Ella :wub: Fine hundene mine! Kjøreturen hjem gikk supert, hun var helt rolig hele tiden og fikk til og med sjekket ut forholdene i Svinesund. I dag har vi sett litt på hagen, og Opsis spretter rundt som lille frøken harepus mens halen går propell :D

Bilder kommer når jeg bare får lastet dem opp.

  • Svar 325
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

På aktivitetsmomentet får hun 4 (Är uppmärksam, något orolig. Vandrar runt efter hand). En del lyd, og hun slår seg ikke helt til ro. Veldig som forventet. Avstandsleken viser hun litt interes

Hofter og albuer ble A! Når det gjelder treningen går det litt så som så om dagen, vi sliter med at hun bygger opp veldig mye frustrasjon.. Men, her er en film fra forrige trening hvor vi trener ut

Takk! Altså, jeg er lat, så jeg bare kopierer fra bloggen. Dere er ikke tvunget til å lese alt. I det siste har jeg tenkt mye på hvordan vi skal få gjort noe med all den frustrasjonen Opsis

Guest Belgerpia
Skrevet

Ååååå så gøy!

Gleder meg til bilder, ekorn er fine motiver er de :wub:

Gratulerer med valp!

Skrevet

Maria har rett og slett blitt lurt! De var og spionerte på valpekurset vårt på Brekke i dag, og jeg kan herved bekrefte at det der er ingen ekornbaby, men en kattepus! Med høylytte meninger som sådan, og såklart søtere enn sukkerspinn! Og så liten! Kovu har aldri vært så liten han, tror jeg...

Skrevet

Maria har rett og slett blitt lurt! De var og spionerte på valpekurset vårt på Brekke i dag, og jeg kan herved bekrefte at det der er ingen ekornbaby, men en kattepus! Med høylytte meninger som sådan, og såklart søtere enn sukkerspinn! Og så liten! Kovu har aldri vært så liten han, tror jeg...

:)

Å ja, her snakker man om høylytte meninger.. Er det noe som er litt skummelt gjør man best i å skremme det bort så fort som mulig :) Tror hun hadde veldig godt av turen. Vi satt bare og så på, og etter en liten stund la hun seg ned og sov resten. Flinke harepusen! (For tenk, ingen katt dette nei.. Hun bare lurer deg!) Nå har hun sovet siden vi kom hjem, og etter å ha fått mat ligger hun og tygger på lekesakene sine :) Vi kommer nok for å spionere på dere neste gang også, må jo sikle litt på rynketryne med hudhåndtak..

Skrevet

Graulerer med søteste lille Opsisen :)

Må ta hun med opp på Brekke også så jeg kan få tafse litt på hun. :)

Valpemager må være noe av det deiligste som finnes i denne verden!

Skrevet

Ååh, kjempekjempekjempesøøøt! Jeg er bare supervalpesyk, kjenner jeg! *sukke høylydt* Grattis!

Skrevet

Aww, så skjønn hun er :console: Valpemagen :ahappy:

Vi må ha valpetreff en gang :ahappy: (og jeg må lage en egen tråd til valpen min :icon_cry: )

Jepp :console:

Suck... så otroligt härlig Opsis :console:

:console:

Graulerer med søteste lille Opsisen :ahappy:

Må ta hun med opp på Brekke også så jeg kan få tafse litt på hun. :ahappy:

Valpemager må være noe av det deiligste som finnes i denne verden!

Det skal vi nok klare, på tide vi får oss en tur dit igjen :ahappy:

Ååh, kjempekjempekjempesøøøt! Jeg er bare supervalpesyk, kjenner jeg! *sukke høylydt* Grattis!

Takk! Jeg er kjempeforelsket, så jeg skjønner deg veldig godt..

I dag har vi vært på tur med skolen, og jeg er kjempefornøyd med hvordan hun taklet alt sammen! Det var veldig mye nytt for henne, men hun løp rundt med halen til topps og sjarmerte hele verden. Når vi gikk satt hun og halvsov i en sekk på magen min, og når hun måtte på do sa hun fint i fra. Flinkeste valpen som utvikler seg utrolig mye fra dag til dag :ahappy:

Skrevet

Her kommer noen nyere bilder av lille torpedo:

DSC_1043.jpg

DSC_1009.jpg

DSC_1018.jpg

DSC_0976.jpg

Broren min og Opsis tar en pust i bakken..

DSC_1006.jpg

DSC_1122.jpg

Det skal ikke være enkelt å ta bilder av ekorn i full fart altså. Spesielt ikke om de er iblandet tiger og harepuser i tillegg :icon_cry:

Skrevet

Jeg liker at du er så flink til å legge ut bilder! :icon_cry: Bare å si i fra om hun har lyst til å hilse på en litt større kelpiegutt! :console:

Skrevet

Tusen takk, Mailin! Jeg er fortsatt kjempefornøyd med frøkna :wub:

Jeg liker at du er så flink til å legge ut bilder! :hmm: Bare å si i fra om hun har lyst til å hilse på en litt større kelpiegutt! :aww:

Det har hun! Eller, jeg har i hvert fall veldig lyst og da har sikkert hun det også :aww:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...