Gå til innhold
Hundesonen.no

Bali og Elias nyter herregårdslivet


rottmaneier

Recommended Posts

Skrevet

Denne uken har jeg, samboer og bikkjene kost oss masse i sverige på mine foreldres herregård. Bali bodde her i 3 uker i sommer da vi var i USA, og hun hadde det som plommen i egget. Jeg måtte jo ta litt bilder av hvor fint de har det der :rolleyes2:

Elias og yndlingsleka si

minsket-31.jpg

minsket1-28.jpg

Bali og hennes yndlingsleke

minsket2-30.jpg

minsket3-28.jpg

minsket9-15.jpg

minsket4-27.jpg

minsket5-27.jpg

Litt av hagen de har å løpe på

minsket8-19.jpg

minsket11-13.jpg

perfekt å trene litt utstilling

minsket1-29.jpg

Pinner er gøy!

minsket2-31.jpg

minsket3-29.jpg

minsket6-26.jpg

to gode venner

minsket4-28.jpg

tre gode venner

minsket5-28.jpg

minsket5-29.jpg

Skrevet

Bali elsker å ligge på denne trappen og sole seg og passe på

minsket-33.jpg

Og hun elsker å ligge i sofaen og kose med "onkel" og hans kjæreste

minsket1-30.jpg

Vi kjøpte kano, og Bali ville gjerne være med :whistle:

minsket3-30.jpg

minsket4-29.jpg

Når man er så liten, må man litt opp i høyden for å få ordentlig oversikt!

minsket8-20.jpg

minsket7-22.jpg

Bading er deilig

minsket6-27.jpg

Vi poserer på krakken

minsket11-14.jpg

og vi poserer på et stort tre som ligger på bakken

minsket13-12.jpg

minsket14-11.jpg

og selvfølgelig foran den fine blomsteroppsatsen i hagen

minsket2-32.jpg

Og etter en lang dag ute, koser vi oss med hvert vårt bein i senga til Elias

minsket17-11.jpg

Ett siste bilde som jeg syntes var litt fint :rolleyes2:

minsket16-12.jpg

Skrevet

Dette er hundehotellet sitt det, fy flate for en flott plass og som hundene dine må ha kost seg :whistle: Noe sier meg at mine stankelbein hadde STORkost seg der, når kan vi komme :rolleyes2:

Skrevet

hahaha, ja jeg kan love deg at dette er en fin plass for hunder som elsker å løpe! Bali er en løpegal hund, og hun har sine raptusser hvor hun spurter som en GAL rundt og rundt :rolleyes2:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis de ser hverandre et kvarter daglig og hundene da er i bur tror jeg ikke det vil være tilstrekkelig for å få de til å gå overens, men skape mer frustrasjon og jaktlyst hos hundene. De bør være sammen over tid, men uten mulighet for fysisk kontakt. Sannsynligvis bør du også jobbe aktivt med ro hos hundene når kattene er i nærheten. Om det i det hele tatt er mulig tror jeg du har ganske mye arbeid foran deg hvis du skal få dette til å gå greit over tid.  Gjeterhunder har en god del jaktinstinkt, og når de er to sammen vil de også dra opp hverandre mye mer. Hvis det er mulig så ville jeg jobbet mer med dem én og én. Kanskje låne bort den ene hunden noen uker mens du jobber intensivt med den andre sammen med kattene, og så bytte? 
    • Jeg har miks av gjeterhund. De er unghund og senior.
    • Jeg har hatt hundene i bur men de bjeffer og blir helt ville når de ser kattungene. Jeg må ha de i bur for tør ikke å ta de ut ennå. Så kattungene er på egen etasje i huset og i kjelleren. Vet bare ikke hvordan jeg skal få hundene mere rolig. Hundene er løse ellers er bare det kvarteret som kattene er løse som jeg ikke tør. Har heldigvis stor enebolig.
    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...