Gå til innhold
Hundesonen.no

(Balrog) og Ellies tråd :)


Recommended Posts

  • Svar 733
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg synes du beskriver han så fint! Du veit, vi vil ikke bare høre om suksesshistoriene som ender i sløyfer eller opprykk, men også hverdagene som preger dere som team og hvordan han utvikler seg.

Men han fikk 4 ufattelig gode år, de beste årene faktisk! Og Balrog hadde bare en strek han, resten av han var bare fantastisk, utrolig, fint. Lettlært, arbeidsjern, familiens kjæledegge, mammas kosek

Jeg er altså så imponert over dere to, jeg . Du er en veldig bra hundefører, unge dame . Grattis så mye med opprykket og fine poeng .

Posted Images

Skrevet
Så fin hun er! Welsh er en rase jeg selv kunne ønsket meg, men de er jo ganske sjeldne, er de ikke? :wub:

Jo. De er vanligere i Sverige, men selv der er det visst sånn at welsh eiere stopper bilen og løper ut hvis de ser en welsh :)

Men det er noen kenneler i Norge og en god del i Sverige. Samt noen i Finland og Danmark forresten.

Så fin hun er! :)

Tusen takk :)

Skrevet

Takk Anette!

Og vil vil fortsatt komme på besøk til dere, tipper hun tør å leke litt mer med Kahlo nå!

Men var det 2,5 times kjøring du sa? :icon_cry:

  • 3 months later...
Skrevet

Gratulerer med dagen, eller egentlig gårsdagen Ellie! Kjempe fine bilder du tar, og så nydelig hun er! Hører noen rykter om at frøknene våre kanskje får treffes til søndag :banana: Har hørt kjempe mange god ord om henne, så både Kajsa og jeg håper på å treffe henne, og deg selvfølgelig..

Skrevet

Tusen takk :banana:

Gratulerer med dagen, eller egentlig gårsdagen Ellie! Kjempe fine bilder du tar, og så nydelig hun er! Hører noen rykter om at frøknene våre kanskje får treffes til søndag :banana: Har hørt kjempe mange god ord om henne, så både Kajsa og jeg håper på å treffe henne, og deg selvfølgelig..

Gleder meg til å møte dere :banana:

Skrevet

Er welsh vanlig i Norge, eller er det veldig få av dem? Har bare sett en (som jeg har lagt merke til og husker iallefall), og hun bor rett borti gata her. Ser generelt veldig få spaniel (bortsett fra cavalier da) rundt om når jeg tenker meg om. Kanskje fordi jeg bor i et setter-disktrikt :)

Skrevet

Usjjj,glemte å gratulere med dagen men bedre seint enn aldri :P Gratulerer til Ellie med dagen som var :P

Jaaa :P For vi ble like glade idag! :P

Gratulerer med dagen i går, Ellie :)

Tusen takk :P

Er welsh vanlig i Norge, eller er det veldig få av dem? Har bare sett en (som jeg har lagt merke til og husker iallefall), og hun bor rett borti gata her. Ser generelt veldig få spaniel (bortsett fra cavalier da) rundt om når jeg tenker meg om. Kanskje fordi jeg bor i et setter-disktrikt :P

De er egentlig veldig sjeldne, men her vi bor har anntallet eksplodert veldig i det siste.

Plutselig møter jeg dem ofte på tur og da særlig unge individer.

Tror de har en liten poplæritetsoppsving for tiden ;)

Men de er veldig forskjellige.. både utseendemessig og i temperementet.

Så jeg er usikker på hvor målrettet og samlet avlen er (?)

Vi vil forresten treffe Ellie igjen snart :P Tur kanskje?

Ja! Kan du i romjulen?

Jeg vil møte Orry :P Kanskje Emma eller noen andre soniser vil være med? Jeg kan hvor som helst :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...