Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff i Drammen?


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Lenge siden det har vært hundetreff i Drammen nå, og tidligere har det jo vært veldig koselig. Vi kan ikke før 22.august, men etter det er vi ledige :ahappy:

Noen som er klar for et treff??

  • Svar 106
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

kanskje vi skulle prøve og finne en dato som passer de fleste å få til et treff :ahappy:

kvikklunsj: så koselig at du slenger med også :ahappy: det er ca 30 min med tog fra Lysaker ja :hyper:

Skrevet

Mulig jeg og Elwira kommer om vi kan :ahappy: Bor i Ås nå, men er nok hjemme noen helger ihvertfall. Kan bare helger, men dere får sette opp en dato, så kommer vi om det passer.

Skrevet

Har bare vært treff i helgene tidligere som jeg kan huske ihvertfall og regner med at lørdager eller søndager passer best for de fleste :lol:

Prøver igjen? Noen forslag til hvor vi kan møtes? :blink:

Skrevet

Som sagt kan ikke jeg før 22.august, så da kan ikke vi være med ihvertfall :blink: Mulig vi kan på ettermiddagen på søndag, men det vet jeg ikke før på lørdag.

Skrevet

Flere som vil være med på tur til Hellashytta? :icon_redface:

Jeg kan sjekke når hytta er oppe igjen, den var jo stengt i sommer, men nå er sommeren over. Hadde jo vært godt å ta seg en vaffel mens vi var på tur :icon_redface:

Skrevet

TINE! Sommeren er IKKE over... :icon_redface: Den er bare på hell... Men vaffel på tur høres ut som en plan :icon_redface:

Om det er en helg så kan jo kanskje jeg dukke opp, tar meg rundt 40 minutter til drammen :hmm:

Skrevet

Om det er en helg så kan jo kanskje jeg dukke opp, tar meg rundt 40 minutter til drammen :icon_redface:

Kjørte gjennom Nøtterøy på mandag og tirsdag for den saks skyld :icon_redface:

Jeg er også med i helg! Litt usikker på denne helgen, da det kommer noen og henter sofa på lørdagen. Og søndagen skulle jeg muligens titte på noen valper med en venninne.

Skrevet

Kjørte gjennom Nøtterøy på mandag og tirsdag for den saks skyld :icon_redface:

Jeg er også med i helg! Litt usikker på denne helgen, da det kommer noen og henter sofa på lørdagen. Og søndagen skulle jeg muligens titte på noen valper med en venninne.

også glemte du å ringe/pme meg? :icon_redface:

Neida! :hmm: går nok bra :hmm:

Skrevet

TINE! Sommeren er IKKE over... :icon_redface: Den er bare på hell... Men vaffel på tur høres ut som en plan :icon_redface:

:hmm:

Jeg har funnet ut nå at jeg ikke kan førstkommende helg i det hele tatt. Neste helg er det jo utstilling i Drammen på travbanen, begge dager. Jeg skal ihvertfall dit lørdag 28.august.

Så fint at så mange har lyst til å være med på treff, morro :hmm:

Skrevet

Var med jobben, vi var på seminar i Tjøme :icon_redface: Hvis ikke hadde jeg klart ringt med engang :icon_redface::icon_redface:

på tjøme kjære, STOR forskjell, det var nesten fornærmende til oss Nøttlendinger! :hmm:

Skrevet

på tjøme kjære, STOR forskjell, det var nesten fornærmende til oss Nøttlendinger! :icon_redface:

Jeg kjørte jo gjennom Nøtterøy! :hmm: Dessuten var vi bare på hotellet :icon_redface:

PS. Det var utrolig fint der.. og greit for meg å lære at Vestfold er vest for Oslo, og Østfold, øst for Oslo. Trodde Vestfold og Østfold lå rett ved siden av hverandre jegj :S

Edit: Ser jo at det faktisk ligger ved siden av hverandre, etter å ha googlet et kart. :hmm:

Må skylde dette på at jeg faktisk kun har gått barneskole i Norge, før jeg flyttet utenlands i 5år.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...