Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff i Drammen?


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Lenge siden det har vært hundetreff i Drammen nå, og tidligere har det jo vært veldig koselig. Vi kan ikke før 22.august, men etter det er vi ledige :ahappy:

Noen som er klar for et treff??

  • Svar 106
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

kanskje vi skulle prøve og finne en dato som passer de fleste å få til et treff :ahappy:

kvikklunsj: så koselig at du slenger med også :ahappy: det er ca 30 min med tog fra Lysaker ja :hyper:

Skrevet

Mulig jeg og Elwira kommer om vi kan :ahappy: Bor i Ås nå, men er nok hjemme noen helger ihvertfall. Kan bare helger, men dere får sette opp en dato, så kommer vi om det passer.

Skrevet

Har bare vært treff i helgene tidligere som jeg kan huske ihvertfall og regner med at lørdager eller søndager passer best for de fleste :lol:

Prøver igjen? Noen forslag til hvor vi kan møtes? :blink:

Skrevet

Som sagt kan ikke jeg før 22.august, så da kan ikke vi være med ihvertfall :blink: Mulig vi kan på ettermiddagen på søndag, men det vet jeg ikke før på lørdag.

Skrevet

Flere som vil være med på tur til Hellashytta? :icon_redface:

Jeg kan sjekke når hytta er oppe igjen, den var jo stengt i sommer, men nå er sommeren over. Hadde jo vært godt å ta seg en vaffel mens vi var på tur :icon_redface:

Skrevet

TINE! Sommeren er IKKE over... :icon_redface: Den er bare på hell... Men vaffel på tur høres ut som en plan :icon_redface:

Om det er en helg så kan jo kanskje jeg dukke opp, tar meg rundt 40 minutter til drammen :hmm:

Skrevet

Om det er en helg så kan jo kanskje jeg dukke opp, tar meg rundt 40 minutter til drammen :icon_redface:

Kjørte gjennom Nøtterøy på mandag og tirsdag for den saks skyld :icon_redface:

Jeg er også med i helg! Litt usikker på denne helgen, da det kommer noen og henter sofa på lørdagen. Og søndagen skulle jeg muligens titte på noen valper med en venninne.

Skrevet

Kjørte gjennom Nøtterøy på mandag og tirsdag for den saks skyld :icon_redface:

Jeg er også med i helg! Litt usikker på denne helgen, da det kommer noen og henter sofa på lørdagen. Og søndagen skulle jeg muligens titte på noen valper med en venninne.

også glemte du å ringe/pme meg? :icon_redface:

Neida! :hmm: går nok bra :hmm:

Skrevet

TINE! Sommeren er IKKE over... :icon_redface: Den er bare på hell... Men vaffel på tur høres ut som en plan :icon_redface:

:hmm:

Jeg har funnet ut nå at jeg ikke kan førstkommende helg i det hele tatt. Neste helg er det jo utstilling i Drammen på travbanen, begge dager. Jeg skal ihvertfall dit lørdag 28.august.

Så fint at så mange har lyst til å være med på treff, morro :hmm:

Skrevet

Var med jobben, vi var på seminar i Tjøme :icon_redface: Hvis ikke hadde jeg klart ringt med engang :icon_redface::icon_redface:

på tjøme kjære, STOR forskjell, det var nesten fornærmende til oss Nøttlendinger! :hmm:

Skrevet

på tjøme kjære, STOR forskjell, det var nesten fornærmende til oss Nøttlendinger! :icon_redface:

Jeg kjørte jo gjennom Nøtterøy! :hmm: Dessuten var vi bare på hotellet :icon_redface:

PS. Det var utrolig fint der.. og greit for meg å lære at Vestfold er vest for Oslo, og Østfold, øst for Oslo. Trodde Vestfold og Østfold lå rett ved siden av hverandre jegj :S

Edit: Ser jo at det faktisk ligger ved siden av hverandre, etter å ha googlet et kart. :hmm:

Må skylde dette på at jeg faktisk kun har gått barneskole i Norge, før jeg flyttet utenlands i 5år.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...