Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Sleepless Malice II, "Ikke"


Recommended Posts

  • Svar 651
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

NKK Hamar i dag! 14 mnd gammel og opprykk til LP3, og det med 0 på fellesdekk! Har ikke karakterarket her, men hun fikk 10 på fri ved foten, innkalling med stå, apportering, hopp over hinder, avst

Tusen takk Har dessverre ikke film! Fellesdekk: 0 - vi gikk ut av ringen og opp trappene. Etter å ha stått der i 2 sekunder hører jeg "brrrrrrp!" opp trappene og der kommer Ikke halvsmygende, men

Her er film fra treningen i dag! Vi har hatt en lang pause i vinter, så fremgangen er ikke så stor. Er allikevel superfornøyd med hvordan avstanden hennes har blitt! http://www.youtube.com/watch?v=5

Skrevet

Jeg bare lurer på hvordan du lærte henne å ta bakbenet oppå ting? Driver å lærer valpen her det, belønner for at bakbenene hennes toucher boka (tynn og stor bok) jeg har lagt frem. Men hun synes det er litt rart å ta bakbenene på boka og rygger helst ved siden av boka :wub: Noen tips?

Skrevet

Snåle, lille pusekatten :wub:

Jeg bare lurer på hvordan du lærte henne å ta bakbenet oppå ting? Driver å lærer valpen her det, belønner for at bakbenene hennes toucher boka (tynn og stor bok) jeg har lagt frem. Men hun synes det er litt rart å ta bakbenene på boka og rygger helst ved siden av boka :wub: Noen tips?

Prøv med en høyere gjenstand (liten kasse, trappetrinn e.l.), og legg eventuelt noe på skrå (slik at du fra siden får en rettvinklet trekant), sånn at det blir tydeligere for at valpen at den skal få bakparten oppover, samtidig som den slipper å hive hele bakparten opp i en fei (den rygger altså oppover den skrå platen/boken/permen/whatever).

Skrevet

Ser ut som en katt, så langbeint hun er og så høy haleføring som hun har :wub: Hun kan jo mer enn min hund nå omtrent! Søteste Kelpie baby :wub: Gleder meg til å treffe henne :wub:

  • 3 weeks later...
Skrevet

På tide å oppdatere litt mer om Ikke/Ikke-Pikke/Itj-Pitj/Ekornet/Musa/Pusekatt/Kreket/Valpis/Drittungen :P

Hun har nå blitt 4 mnd, og i løpet av den siste uken skutt i været! Plutselig en moren så hun mye mer voksen ut (og 5 cm høyere)! Skal få målt og veid henne når jeg får tid.

Hjemmealene-treningen går veldig bra, og hun kan være alene i mange timer, selv når Cita og Tia ikke er der (det har vi trent bevisst på). Men jammen får man høre det dersom hun SER eller hører meg :P På dogs4all hadde Ingvild henne på fanget når Ikke så at både jeg, Jeanette, Blaze OG mamma-Talli løp i ringen og trente, og DA ble det litt for mye for lille babyen må vite! Tenk å bli holdt fast når dine elskede guder løper rundt i ring bare 2 meter foran en! :P

Og jeg er glad hun enda ikke har lagt fra seg mammadaltheten. Hun kan fint være selvstendig om hun får beskjed om det (f.eks bli med fremmede på tur så lenge de oppmuntrer henne - da er hun solgt), men aller helst skal man bare følge etter mamma :P Hun er utrolig førerorientert, og det er så deilig :P

Det er heller ikke mye lyd i henne. Hun kan varsle når det kommer folk, og hyyyle når jeg trener og hun ikke får være med, men aldri noe piping av frustrasjon enten når vi trener eller når hun kjeder seg. Det syns jeg er kjempebra, spesielt siden jeg har en hund som bjeffer når hun går lenge uten belønning og piper av frustrasjon/kjedsomhet under fellesdekk.

Hun blir også mer og mer sosial, men som oftest bare sitter hun og stirrer opp på meg og ignorer de som prøver å få kontakt :P De hun kjenner godt blir hun totalt overlykkelig over å se igjen, per dags dato er det: Jeanette, Birte, Ingvild og Adriane. Jeg tror at hun kommer til å bli slik som voksen også, ignorere fremmede og forgude de hun kjenner, men det kan jo endre seg.

Vi trener litt på hverdagslydighet for tiden og litt mindre på konkurranselydighet. Mest for min del som vil ha pause fra ensidig trening :P Hun går greit i bånd og vi trener på at hun skal sitte pent på trikken. Aller helst vil hun opp og sitte i fanget, for der sovner hun alltid. Å sove på gulvet på trikken er ikke helt tingen for Prinsesse Vilikke, så det trener vi på.

Vi trener også på å passere mennesker som går forbi uten å hoppe opp (for DE er spennende), ikke jage trillekofferter ++. I tillegg må man gå rolig opp trapper og være noenlunde rolig inne (løper hun f.eks rundt og leker og herjer kan jeg si rolig "nei" og hun legger seg ned og tygger på den i stedet).

Ellers er hun midt i tannfellingen og har mistet mange fortenner, og flere voksentenner har kommet opp :P

155074_10150100421086303_530141302_7938291_4475093_n.jpg

Tallikopi? :P

Hun er nå meldt på konkurranselydighetskurs med Fanny Gott i januar, konkurranselydighetskurs med Niina Svartberg i juni og blir nok påmeldt på Sølen og/eller Hundeferie i Hemsedal i sommer. En av ulempene ved å ha flere hunder er at man må prioritere stadig vekk, f.eks hvem man får mest ut av å gå på kurs med. Hundeferie i Hemsedal kan man heldigvis gå to kurs hver dag, men det er fortsatt en hund som man ikke kan kurses med.

Og ENDELIG flytter vi ut av byen. Det er kjempevanskelig å ha tre hunder midt i byen hvor den ene er valp *tørke svette*, så hun er ikke heelt husren enda. Orker ikke å fly opp og ned tre etasjer når det er 15 minus ute og klokken er 07.00 *brr*

Men det har jo også hatt sine fordeler. Hun er blitt veldig miljøsterk og blitt mye sosialisert, og hun skal alltid være førstemann til å løpe inn på trikk og t-bane. Jeg har også vært avhengig av å lære henne hverdagslydighet tidlig siden hun stadig må gå i bånd (og da orker jeg ikke hund som trekker), vi passerer 200 mennesker daglig og hun ikke kan spinne rundt på gulvet stadig vekk. Men det skal bli kjempeherlig å få skogen som nærmeste nabo. Når hun blir stor nok skal hun få være med på skiturer, og kanskje blir vi faste treningsvenner med disse Trandumdamene :P

Skrevet

Jeg SA du ikke skulle legge henne i strekkbenk jo :P

Håper dere dukker opp på Trandum iblandt! Når jeg har fri så kan jeg alltid stikke innom evt å hente dere også. Kan tenke meg at hundene gleder seg til å flytte også!

Skrevet

Oi så lang hun har blitt :P

Veldig søt da :P

Vi er ganske fornøyd med at Balrog er i slekt med en så fin og flink valp :P

Skrevet

Og jeg sier som Marie. Gleder meg til dere begynner å raske med dere championater, så jeg kan peke og si at den hunden der, den er hunden min i slekt med :):)

Skrevet

Nå er Ikke 16 uker på mandag, og veide i går 6,6 kilo. Rabiesvaksinen er tatt og hun er etterhvert klar for det store utland :blink: Hun er visst en liten Talli-kopi utseendemessig, og personligheten hennes er ganske kelpie tror jeg :) Spinnvill og sol og glede og lykke hele tiden :)

Så flink og søt hun er! Flink er du! :P

Skrevet

Så flink og søt hun er! Flink er du! :)

Takk :P Ja, hun er supersøt :blink: Blir bare søtere og søtere faktisk, nå som hun begynner å bli mindre pøbel :P

*Flir*

Flere som vokser oppover om dagen ser jeg :)

Ja :P

Tallikopi ja :)

Dere er utrolig flinke, og hun virker helt herlig :hyper: Hvor skal dere flytte?

Ja, hun og Talli er så like! Vi skal flytte til Gjerderum :aww:

Sååå söt hon är :P duktig också :D

Takk :hmm:

Søte pusekatten :)

Ja :) Tenk deg det, jeg trodde jeg kjøpte meg tre hunder, men endte opp med en sel og to pusekatter. :P

Skrevet

Ja :) Tenk deg det, jeg trodde jeg kjøpte meg tre hunder, men endte opp med en sel og to pusekatter. :P

Haha, Harly og er pusekatt! Ihvertfall sånn nesten :)

Når kommer dere til Bergen?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...