Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Sleepless Malice II, "Ikke"


Benedicte
 Share

Recommended Posts

  • Svar 651
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

NKK Hamar i dag! 14 mnd gammel og opprykk til LP3, og det med 0 på fellesdekk! Har ikke karakterarket her, men hun fikk 10 på fri ved foten, innkalling med stå, apportering, hopp over hinder, avst

Tusen takk Har dessverre ikke film! Fellesdekk: 0 - vi gikk ut av ringen og opp trappene. Etter å ha stått der i 2 sekunder hører jeg "brrrrrrp!" opp trappene og der kommer Ikke halvsmygende, men

Her er film fra treningen i dag! Vi har hatt en lang pause i vinter, så fremgangen er ikke så stor. Er allikevel superfornøyd med hvordan avstanden hennes har blitt! http://www.youtube.com/watch?v=5

Tusen takk! :) Og ja, film kommer! Vil se om lineføringen vår virkelig ikke fortjente mer enn en 8, for jeg syns den ser ut som en 9er eller 9,5-øvelse. Blir litt dårlig taper når vi ikke får som fortjent syns jeg, og når andre får langt bedre poengsummer for dårligere utførte øvelser :aww: Ikke ofte jeg syns det, men i dag var det litt rar bedømming syns jeg.

260171_10150285321856303_530141302_9683456_1033155_n.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk! :) Og ja, film kommer! Vil se om lineføringen vår virkelig ikke fortjente mer enn en 8, for jeg syns den ser ut som en 9er eller 9,5-øvelse. Blir litt dårlig taper når vi ikke får som fortjent syns jeg, og når andre får langt bedre poengsummer for dårligere utførte øvelser :aww: Ikke ofte jeg syns det, men i dag var det litt rar bedømming syns jeg.

Glad jeg var der så jeg fikk se dette med egne øyne... Det var litt sjokkerende faktisk.

260171_10150285321856303_530141302_9683456_1033155_n.jpg

:wub: Gratulerer så mye med opprykk! :D :D :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flinke! :thumbs:

Men hva skjer med at du gir så mange "klar"-tegn, da? :P Så du gjorde det to ganger på flere øvelser, og på lineføringen flyttet du deg mellom de to tegnene.

Bortsett fra den siste vinkelen på lineføringen var det jo veldig flott å se på, så jeg er enig i at å trekke to poeng der er litt drøyt - i alle fall hvis dårligere lineføringer fikk bedre karakterer!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere er råbra sammen! *gråte en skvett*

Finnes ikke misunnelig, bare glad og stolt! Og føler at dere burde hatt bedre poeng på omtrent alle øvelsene. *ikke partisk i det hele tatt*

:D:wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk! Jeg syns dømmingen var grei på mye, men syns Ikke fikk litt lite betalt i forhold til andre i klassen. OG - Tia gikk en MYE dårligere fri ved fot i LP3 enn det Ikke gikk i LP1, men begge endte på 8. Samtidig syns jeg at Tia fikk litt for godt betalt på et par øvelser også. Men nå er jeg bare glad jeg er ferdig med LP1!

Har tenkt litt på hva vi må trene på i sommer (for vi må jo starte i LP2 til høsten!)

- Z'en, med sitt, dekk og stå under marsj så hun lærer å skille på alle øvelsene tidlig

- Lengre avstand på avstandsdirigeringen - opp til 20 meter hvertfall uten fremdrift. Mer fart i momentene

- Fellesdekk med skjult fører

- Apportering

- Ruten

- Innkalling med stå

- Hopp over hinder med sitt

(+ neseprøven)

Da skal vi ha nok å gjøre på hvertfall :sweat: Også må vi begynne å gå spor, hvis vi skal starte i D i sommer

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...